Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

10 zaskakujących faktów o wibratorach

29.maj 2020
10 zaskakujących faktów o wibratorach

Wszyscy znamy wibratory i wiemy do czego służą. Są najlepszymi towarzyszami na wieczór, nie ważne czy spędzany samotnie, czy z partnerem. Z pewnością jednak nie wiesz na ich temat wszystkiego...

Choć może się wydawać, że o wibratorach wiesz już naprawdę wszystko, jesteśmy pewni, że jeszcze zdołamy was zaskoczyć. Bez zbędnych wstępów, przejdźmy do konkretów...

Wibrator wynaleziono przed elektrycznością

Pierwszy model wibratora powstał w 1734 roku i działał na korbkę. W drugiej połowie XIX w. do leczenia kobiecej „histerii” lekarze używali wibratorów napędzanych parą wodną. Urządzenie później unowocześnił George Taylor, który podłączył do niego stacjonarny silnik parowy.

W 1973 roku ludzie dowiedzieli się o wibratorach dzięki Hitachi Magic Wand

Artystka Betty Dodson z Nowego Jorku w swoim artykule dla magazynu Ms. magazine wspomniała o urządzeniu do masowania pleców Hitachi Magic Wand, o którym twierdziła, że ma jeszcze inne, dodatkowe funkcje. Podczas prowadzonych przez nią warsztatów, poprosiła kobiety o zbadanie swojej pochwy i bliższe poznanie swojego ciała, następnie rozdała im Hitachi (które Dodson na wszelki wypadek kupiła), aby mogły się wspólnie masturbować.

Hitachi nie byli zadowoleni

Dopiero po 45 latach istnienia produktu na rynku, pracownicy Hitachi uświadomili sobie do czego tak naprawdę ludzie wykorzystują ich urządzenie do masażu. Zdecydowanie nie chcieli, aby ich marka była kojarzona z tego rodzaju praktykami. Na ratunek przyszedł im dystrybutor Vibratex i zaoferował, że będzie kontynuować produkcję zabawek, bez udziału firmy Hitachi. Właśnie dlatego, teraz wibratory tego rodzaju nazywane są po prostu Magic Wand.

Wibratory są niezgodne z prawem Alabamy

Prawo ochrony przed obscenicznością zabrania dystrybucji jakiegokolwiek urządzenia „zaprojektowanego lub wprowadzonego na rynek jako przydatnego do stymulacji ludzkich organów rozrodczych” i karane jest grzywną w wysokości do 10 000 dolarów lub jednym rokiem pozbawienia wolności. W Teksasie nielegalne jest nie tylko sprzedawanie wibratorów, nie można też posiadać ich w liczbie sześciu lub więcej, ponieważ może to już oznaczać, że masz zamiar je sprzedawać. W 2003 roku jedna kobieta została aresztowana za sprzedaż zabawek erotycznych podczas imprezy. Na koniec jednak oskarżenia zostały wycofane.

Wibrator – nie tylko dla singli

Jedno z najczęstszych pytań dotyczących zabawek erotycznych brzmi: „Których mogę używać razem z partnerem?” Badania przeprowadzone przez Adam & Eve udowodniły, że aż 55 % ludzi korzystających z zabawek erotycznych przyznaje się do używania ich z kimś innym. Aktualnie są popularne zabawki firmy We-Vibe, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o parach.

Dlaczego Rabbit wygląda jak królik

I nie, nie chodzi o uszy. Pierwsze zabawki erotyczne produkowano w Japonii, gdzie prawo o obsceniczności zakazuje produkcji zabawek w kształcie prawdziwych penisów. Aby firmy takie jak Vibratex uniknęły problemów z prawem, uznały, że słodkie zwierzątka będą najlepszą alternatywą– i tak właśnie powstały Rabbity.

Nie wszystkie wibratory są przeznaczone dla waginy

Wiele wibratorów prowadzi podwójne życie jako „urządzenia do masowania pleców”, nie ma więc się czemu dziwić, że dla niektórych wibracje mogą przyjemne również na różnych innych miejscach na ciele. Cobra Libre i Hand Solo to dwie zabawki, które powstały do stymulacji penisa. Magic Wand równiez potrafi czynić cuda. Badania wykazują, że od 45 do 50% mężczyzn korzysta z wibratora.

Używanie wibratora zrobi z Ciebie lepszego śpiewaka

Technologia Vibrant Voice, zaprojektowana przez trenera Davida Leya, ponoć pozwala „szybko i skutecznie zwiększyć rezonans wokalny”, wystarczy tylko, że zastosujesz wibrator bezpośrednio na struny głosowe.

Wibrator nie musi TYLKO wibrować

Wibratory to klasyka, ale na rynku dostępnych jest o wiele więcej ciekawych zabawek. Najpopularniejsze są te, które posiadają opcję ssania i drżenia.

To nic złego, że za nimi nie przepadasz

Istnieją ludzie, którzy nie znoszą smaku pizzy, istnieją też tacy, którzy nie lubią wibratorów i nie ma w tym nic złego, ani dziwnego. Nie dla każdego ciała wibracje są podniecające – niektórzy uważają je za zbyt intensywne, drażniące, lub po prostu nudne.

Sposobały Ci się podane przez nas fakty? Podziel się nimi ze swoim partnerem! Jeżeli jeszcze żadnego nie masz, zarejestruj się na naszym portalu erotycznym i umów się na pierwsze spotkanie.

[rox]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.