Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

3 produkty, którymi można zastąpić lubrykant

6.maj 2020
3 produkty, którymi można zastąpić lubrykant

Kiedy przyjdzie ochota na seks a wam właśnie skończył się ulubiony lubrykant, wiecie czym najlepiej go zastąpić?

Lubrykant to wspaniały pomocnik, którego nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. Kiedy w ostatniej chwili zorientujemy się, że opakowanie jest puste, w panice zaczniemy szukać odpowiedniej alternatywy. W takiej sytuacji pamiętaj jednak abyś pod żadnym pozorem nie sięgał po:

Olejek dla dzieci

Olejek dla dzieci może nie tylko zmniejszyć efektywność kondomów, ale korzystanie z niego podczas seksu może zwiększyć ryzyko wystąpienia infekcji bakterialnej u kobiet. Badania opublikowane w Obstetrics and Gynecology potwierdziły związek pomiędzy infekcjami intymnymi a używaniem olejków dziecięcych i wazeliny, o której dzisiaj też wspomnimy. W badaniu uczestniczyło 141 kobiet aktywnych seksualnie, które przez 12 miesięcy wypełniały ankiety dotyczące danych demograficznych, zachowań seksualnych, symptomów waginalnych i praktykach intrawaginalnych, które miały miejsce w danym miesiącu. Aż 66% z nich potwierdziło praktyki intrawaginalne, z czego 49% zgłaszało użycie produktów intrawaginalnych (innych niż tampony). Najczęściej były to lubrykanty (70%), wazelina (17%) i olejki (13%). Po wykonaniu badań ginekologicznych, potwierdzono u nich wystąpienie infekcji. Olejek dla dzieci to kusząca alternatywa, którą być może masz w swoim domu, lepiej jednak jej unikać.

Tłuszcz do pieczenia

Ze względu na to, że niniejszy produkt jest na bazie oleju, nie jest on kompatybilny z kondomami. Co więcej – jest naprawdę kiepską alternatywą dla lubrykantu. "Nie jest śliski, przez co dla większości kobiet nie jest efektywny,” mówi doktor Lauren Streicher, profesor ginekologii i położnictwa w szkole medycznej Northwestern University Feinberg, jest również autorką książki Sex Rx: Hormones, Health a Your Best Sex Ever. Pamiętajmy także, że tłuszcz do pieczenia, jak sama nazwa wskazuje został stworzony do pieczenia, nie do wewnętrznego użycia. Z tego też powodu może się stać, że zamiast pomóc, podrażni waginę.

Wazelina

Wazelina wydaje się być odpowiednim kandydatem do użycia zamiast lubrykantu, ale niestety tak nie jest. Jedynie sprawia takie wrażenie, nic więcej. Produkty na bazie ropy mogą wywoływać infekcje. Jak już wspominaliśmy wyżej, dokładne badania na ten temat opublikowano w magazynie Obstetrics and Gynecology, w których potwierdzono, że używanie wazeliny zamiast lubrykatnu zwiększało szansę na wystąpienie infekcji bakterialnych u kobiet. Tak samo, jak inne lubrykanty na bazie oleju, wazelina nie nadaje się do używania razem z kondomami. Obniża to ich efektywność.

Czym najlepiej zastąpić lubrykant?

Olejek kokosowy

Olejek kokosowy jest ulubioną alternatywą lubrykantu wśród wielu kobiet. Nie tylko pięknie pachnie, ale też dobrze smakuje i jest łatwy w użyciu. W temperaturze pokojowej jest twardszy, a kiedy robi się cieplej (w końcu nasze ciała podczas seksu są niczym ogień) zmienia swoją konsystencję na ciekłą. Jedyne o czym należy pamiętać to to, że nie nadaje się do używania z lateksowymi kondomami. To samo dotyczy również innych olejów roślinnych, których można używać zamiast lubrykantów (oliwkowy, jojoba, migdałowy, czy awokadowy) oraz jakichkolwiek lubrykantów na bazie oleju.

Aloe vera

Jeśli chodzi o naturalne lubrykanty, aloe vera nie ma sobie równych. Tylko przed użyciem upewnij się, czy dany produkt na pewno jest czystym aloe vera, ponieważ niektóre produkty z aloesu zawierają dodatki, które mogłyby podrażniać waginę. Ten wariant ma również dodatkowy plus, którym jest możliwość bezproblemowego używania lateksowych kondomów. Można kupić aloes jako roślinę lub butelkę z wyciągiem z niej.  

Jogurt

Być może brzmi to dziwnie, ale można również skorzystać z pomocy jogurtu naturalnego bez cukru. Co ciekawe, zawiera on zdrowe kultury bakterii (Lactobacillus acidophilus), które wspomagają leczenie infekcji waginalnych. Dzięki zawartym w nim bakteriom utrzymuje optymalną mikroflorę w jelitach i pochwie. Jeśli skończy się wam lubkrykant, a w domu nie masz nic innego, wypróbuj jogurt naturalny, który nie tylko leczy, ale też ułatwia zbliżenie.

Korzystając ze wspomnianych alternatyw lubrykantu pamiętaj o bezpieczeństwie, przed użyciem postaraj się przeprowadzić mały test. Nanieś odrobinę na inną część ciała (na przykład na rękę). Jeśli pojawi się wysypka, albo palenie skóry – zrezygnuj z wybranego produktu.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.