Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

5 faktów dotyczących życia seksualnego

23.kwiecień 2020
5 faktów dotyczących życia seksualnego

Czy mężczyźni mogą udawać orgazm? Czym była histeria i jaki ma ona związek z wibratorem? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy w dzisiejszym artykule, zatem zapraszamy do lektury...

Istnieje hormon przytulania

Oksytocyna, zwana także hormonem przytulania jest neuropeptydem, który służy do wspomagania poczucia bliskości, wierności, lojalności, miłości i zaufania. Jest stymulowany dotykiem. W dzisiejszych czasach pary kupują tak wielkie łóżka, że w efekcie wygląda to tak, jakby spali na dwóch oddzielnych. Po pewnym czasie zacznie im brakować bliskości. Rozwiązanie jest proste – kupcie sobie mniejsze łóżko. Nie musicie być przyklejeni do siebie, chodzi przede wszystkim o to, aby żadne z was nie spało na innym końcu łóżka. Dotykajcie swych ciał, przytulajcie się, obejmujcie i całujcie.

Mężczyźni też mogą udawać orgazm

Tak, mężczyźni też mogą udawać orgazm i to w całkiem prosty sposób. Na udawanie orgazmu mają różne sztuczki. Najbardziej lubianym jest seks z kondomem, który później szybko zdejmą i schowają, zatem kobieta nie ma szansy zauważyć, że jest pusty. Często też chowają prezerwatywy do papierowych chusteczek i natychmiast wyrzucają, albo uciekają do toalety. Mężczyźni udają orgazm z tych samych powodów co kobiety – nie chcą, aby partnerka była rozczarowana, chcą mieć „to” już z głowy, ponieważ są zmęczeni, znudzeni albo po prostu nie mają nastroju.

Dobrej jakości sen receptą na intensywniejsze doznania

Badania przeprowadzone na ponad 93000 kobietach w wieku od 50 do 79 lat, przeprowadzone przez North American Menopause Society, potwierdziły, że im lepsza będzie jakość snu kobiety, tym intensywniejszy będzie jej orgazm. Co prawda mówimy tutaj o wyższych kategoriach wiekowych, ale również starsi ludzie lubią seks, choć dla niektórych to wciąż temat tabu. Badania wykazały też, że u kobiet powyżej 70 roku życia, które spały mniej niż 5 godzin dziennie, nastąpił spadek o 30% aktywności seksualnej.

Naukowcy odkryli, że nawet jedna dodatkowa godzina snu, może zwiększyć szanse na seks w ciągu dnia o 14%. Aczkolwiek 14% może się wydawać małą liczbą, to przecież każdy procent, który może zwiększyć szanse na seks się opłaca, prawda? Jeżeli więc w waszym związku brakuje seksu, spróbujcie spać o godzinę dłużej, a zobaczycie, że te 14% zostanie zauważone.

Alergia na spermę to nie mit

Kiedy przestaniecie korzystać z kondomów, być może nagle pojawi się coś, co by Ci nawet nie przyszło do głowy, mianowicie, wspominana już, alergia na spermę. Co prawda wciąż jest to rzadka choroba, aczkolwiek nie jest jedynie wymysłem. Według badań przeprowadzonych przez doktora Michaela Carrolla, który wykłada wiedzę o reprodukcji na Manchesterskim Uniwersytecie, uczulenie na spermę dotyczy aż 12% kobiet! A to już przecież całkiem spora liczba. Jak wspominaliśmy, dla niektórych pań taka alergia byłaby w pewnych sytuacjach zbawienna, lecz możecie nam wierzyć, że nie jest niczym przyjemnym. Przede wszystkim potrafi pięknie skomplikować życie seksualne.

Wibrator miał być lekiem na histerię

Wibrator jest najlepszym przyjacielem kobiet. Wynalazł go lekarz, który leczył tzw. histerię. Histeria była wiktoriańskim sposobem na poradzenie sobie z nadwrażliwością kobiet. Oczywiście z pomocą medyczną. Więcej o tym ciekawym fakcie dowiecie się z filmu Histeria (Hysteria) z 2011 roku. Bez obaw, to całkiem dobra komedia.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.