Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

5 faktów o tabletkach antykoncepcyjnych

8.lipiec 2021
5 faktów o tabletkach antykoncepcyjnych

Wiele z nas korzysta z tabletek antykoncepcyjnych, jednak czy na pewno wiemy o nich wszystko? W dzisiejszym artykule zaprezentujemy 5 faktów o tabletkach antykoncepcyjnych, które powinna znać każda kobieta. Zapraszamy do lektury...

Tabletki antykoncepcyjne są dostępne na rynku już od 60 lat. Z biegiem lat uległy wielu zmianom - oczywiście na lepsze. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie niechcianej ciąży, ale mają one również inne pozytywne działanie, o którym będziecie mogli przeczytać poniżej. Odpowiednio dobrane przez ginekologa tabletki antykoncepcyjne potrafią czasami zdziałać prawdziwe cuda. 

Biorąc tabletki unikaj soku z grejpfruta

To nie mit. Niestety, ale choć orzeźwiający i pyszny, to jednak sok z grejpfruta może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i niektórych innych leków. Jak to możliwe? Otóż sok z grejpfruta spowalnia metabolizm estrogenów, czyli hormonów, które są głównym składnikiem TA, może zatem opóźnić wchłanianie się do naszego organizmu zawartych w nich substancji czynnych. Nawet jedna szklanka tego pysznego napoju może zwiększyć ryzyko zajścia w niechcianą ciążę. Jeśli zatem będziesz potrzebowała popić czymś swoją dawkę leków - lepiej zdecyduj się na zwykłą wodę. 

Ostrożnie z ziołami

Stosując tabletki antykoncepcyjne zwracaj uwagę na to, z jakimi ziołami je mieszasz, bowiem nie każde połączenie może być dobre. Mowa tutaj przede wszystkim o ziołach takich jak: dzięgiel chiński, pluskwica groniasta, senes czy dziurawiec. Warto również przyjrzeć się innym przyjmowanym lekom, których głównymi składnikami są zioła. Zanim zaczniesz przyjmować nawet zwykłe suplementy diety czy witaminy lepiej zapytaj się swojego ginekologa, czy na pewno nie będzie to miało wpływu na skuteczność przyjmowanych TA. 

Antykoncepcja leczy problemy skórne

Z problemami skórnymi, np. z trądzikiem często borykają się nie tylko dziewczyny w okresie dojrzewania, ale również dorosłe kobiety z zaburzeniami hormonalnymi. Wówczas lekarze zlecają wykonanie różnego rodzaju badań i wybierają odpowiednią metodę leczenia. Ponieważ za trądzik w dużej mierze odpowiedzialne są hormony, przede wszystkim androgeny (męskie hormony płciowe występujące również u kobiet) - często do walki z nim używane są właśnie tabletki antykoncepcyjne. Pamiętaj, że leczenie wszelkiego rodzaju problemów skórnych musi przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Leki zawsze powinny zostać dobrane indywidualnie na podstawie wykonanych badań. Prawdą jednak jest, że wiele dzisiejszych tabletek antykoncepcyjnych ma również inne właściwości. Istnieją np. dwuskładniowe TA, które zmiejszają poziom wolnego testosteronu oraz zatrzymują wytwarzanie DHT. Wpływa to pozytywnie na wygląd naszej skóry.

Bezbolesna menstruacja

Jesteś jedną z kobiet, którym doskwiera bolesna menstruacja? W takim razie z pewnością pocieszy cię fakt, że w dzisiejszych czasach oprócz ogólnodostępnych tabletek przeciwbólowych można sobie z tym problemem poradzić również w inny sposób. Dwuskładniowa antykoncepcja, o której wspominaliśmy już wyżej, może skutecznie łagodzić bolesną menstruację. Zalecają ją sami lekarze ginekologii. Kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne, które w swoim składzie mają odpowiednią ilość gestagenów oraz estrogenów potwierdzają, że ból związany z okresem zdecydowanie się zmniejszył lub całkowicie zniknął. 

Przesuwanie okresu

Jedziesz na urlop? A może czeka cię ślub/wesele, ale zgodnie z kalendarzykiem akurat w tym czasie masz mieć miesiączkę? Biorąc tabletki antykoncepcyjne nie będziesz musiała się już tym przejmować. Jak to możliwe? Wystarczy, że po zażyciu ostatniej tabletki od razu następnego dnia rozpoczniesz nowe opakowanie bez robienia przerwy. Pamiętaj jednak, że nie należy tego nadużywać. Korzystaj z tego przywileju tylko wtedy, kiedy naprawdę będziesz tego potrzebować. Każdą taką "zmianę" w schemacie konsultuj też ze swoim ginekologiem.  

Teraz już wiesz, jakie zalety ma antykoncepcja oraz czego lepiej unikać jeśli już ją stosujesz. Chcesz zacząć stosować antykoncepcję hormonalną? Zapisz się na wizytę do swojego ginekologa w KatowicachKrakowie czy Warszawie już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.