7 najczęściej wybieranych prezerwatyw
25.październik 2022Wiecie jaki jest najczęściej używany w Polsce środek służący do zapobiegania ciąży? Dokładnie tak, są to prezerwatywy. Jeśli wy również z nich korzystacie, może zainteresuje was możliwość wypróbowania nowego rodzaju prezerwatywy...
Klasyczne
Klasyczna prezyrwatywa jest wykonana z lateksu, czyli koloidalnego roztworu naturalnego kauczuku. Ma gładką powierzchnię a na końcu znajduje się zbiorniczek na ejakulat. Prezerwatywy klasyczne są dostępne zwykle w standardowym rozmiarze, gdzie średnica wynosi 53 lub 56 milimetrów. Taka prezerwatywa jest dopasowana do statystycznych rozmiarów przeciętnego prącia. Jeśli chodzi o długość, mają one zazwyczaj 180 mm. Grubość ścianek to 60-70 mikronów, czyli 0,06 do 0,07 mm. Dla większego komfortu, prezerwatywy pokrywa się mniejszą lub większą ilością lubrykantu.
Z wypustkami
Z prezerwatyw z wypustkami korzysta się w celu zwiększenia poziomu stymulacji przedniej, tylnej oraz bocznych ścianek pochwy. Wypustki mają małe rozmiary rozmiarów i są rozmieszczone na powierzchni kondoma. Udowodniono, że zdecydowanie podnoszą one poziom satysfakcji kobiety. U mężczyzn nie zapewniają żadnych dodatkowych doznań, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie - ponieważ ich wnętrze bywa nasączone benzokainą, która jest substancją znieczulającą, osłabiającą wrażliwość na seksualne bodźce. Może być zatem przydatna w przypadku występowania problemów z przedwczesnym wytryskiem.
Prążkowane
Prezerwatywy prążkowane są podobne do tych z wypustkami, jednak ich wypukłości mają kształt pierścieni opasających kondom. Czasami znajdują się na całej długości, innym razem umieszcza się je wyłącznie na początku prezerwatywy – co przy odpowiednim kącie penetracji pochwy pozwala na intensywniejszą stymulację łechtaczki.
Smakowe
Przeznaczeniem pezerwatyw smakowych jest seks oralny, jednak bez problemu można z nich korzystać także podczas kontaktów waginalnych. Są one skuteczną ochroną przed wirusem HIV, który wbrew dawnym przekonaniom, może być przenoszony również w trakcie miłości francuskiej. Do zakażenia dochodzi w sytuacji, gdy zawarte w ejakulacie wirusy przenikają do błony śluzowej gardła lub podniebienia. Prezerwatywy smakowe dobrze niwelują posmak lateksu. Dostępne smaki to: banan, truskawka, jabłko, mięta, coca cola i guma balonowa.
Plemnikobójcze
Prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym to podwójna ochrona - mechaniczna i chemiczna. Te kondomy są nasączone substancjami z grupy spermicydów, takimi jak nonoksynol-9 (N-9), oktoksynol-9, chlorek benzalkonium oraz menfegol. To związki chemiczne, które skutecznie ograniczają możliwości ruchowe plemników. Środki te nie uszkadzają zawartego w ejakulacie materiału genetycznego, jeśli wiec pomimo użycia prezerwatywy dojdzie do zapłodnienia, nie występuje ryzyko wystąpienia wad płodu.
Bez lateksu
To opcja idealna dla osób uczulonych na lateks, a raczej na białka znajdujące się w materiale wytwarzanym z naturalnego kauczuku. Zamiennie w takich prezerwatywach używany jest np. poliizopren. To obecnie najpowszechniej stosowana alternatywa dla lateksu. Nie zawiera alergizujących białek. Jest miękki, przyjemny w dotyku (przypomina skórę), elastyczny, wytrzymały,
Cienkie prezerwatywy
Cienkie prezerwatywy to doskonały wybór dla par, które korzystając z zabezpieczenia chcą cieszyć się jak największą bliższością. Cienkie prezerwatywy są o około 30 procent ciensze niż te klasyczne, ale mimo to zapewniają poziom bezpieczeństwa porównywalny z kondomami o większej grubości. Nie powinno się ich jednak używać w przypadku intensywnych zbliżeń ani w przypadku występowania suchości w pochwie.
Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!