Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

7 najczęściej wybieranych prezerwatyw

25.październik 2022
7 najczęściej wybieranych prezerwatyw

Wiecie jaki jest najczęściej używany w Polsce środek służący do zapobiegania ciąży? Dokładnie tak, są to prezerwatywy. Jeśli wy również z nich korzystacie, może zainteresuje was możliwość wypróbowania nowego rodzaju prezerwatywy...

Klasyczne

Klasyczna prezyrwatywa jest wykonana z lateksu, czyli koloidalnego roztworu naturalnego kauczuku. Ma gładką powierzchnię a na końcu znajduje się zbiorniczek na ejakulat. Prezerwatywy klasyczne są dostępne zwykle w standardowym rozmiarze, gdzie średnica wynosi 53 lub 56 milimetrów. Taka prezerwatywa jest dopasowana do statystycznych rozmiarów przeciętnego prącia. Jeśli chodzi o długość, mają one zazwyczaj 180 mm. Grubość ścianek to 60-70 mikronów, czyli 0,06 do 0,07 mm. Dla większego komfortu, prezerwatywy pokrywa się mniejszą lub większą ilością lubrykantu

Z wypustkami

Z prezerwatyw z wypustkami korzysta się w celu zwiększenia poziomu stymulacji przedniej, tylnej oraz bocznych ścianek pochwy. Wypustki mają małe rozmiary rozmiarów i są rozmieszczone na powierzchni kondoma. Udowodniono, że zdecydowanie podnoszą one poziom satysfakcji kobiety. U mężczyzn nie zapewniają żadnych dodatkowych doznań, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie - ponieważ ich wnętrze bywa nasączone benzokainą, która jest substancją znieczulającą, osłabiającą wrażliwość na seksualne bodźce. Może być zatem przydatna w przypadku występowania problemów z przedwczesnym wytryskiem.

Prążkowane

Prezerwatywy prążkowane są podobne do tych z wypustkami, jednak ich wypukłości mają kształt pierścieni opasających kondom. Czasami znajdują się na całej długości, innym razem umieszcza się je wyłącznie na początku prezerwatywy – co przy odpowiednim kącie penetracji pochwy pozwala na intensywniejszą stymulację łechtaczki.

Smakowe

Przeznaczeniem pezerwatyw smakowych jest seks oralny, jednak bez problemu można z nich korzystać także podczas kontaktów waginalnych. Są one skuteczną ochroną przed wirusem HIV, który wbrew dawnym przekonaniom, może być przenoszony również w trakcie miłości francuskiej. Do zakażenia dochodzi w sytuacji, gdy zawarte w ejakulacie wirusy przenikają do błony śluzowej gardła lub podniebienia. Prezerwatywy smakowe dobrze niwelują posmak lateksu. Dostępne smaki to: banan, truskawka, jabłko, mięta, coca cola i guma balonowa.

Plemnikobójcze

Prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym to podwójna ochrona - mechaniczna i chemiczna. Te kondomy są nasączone substancjami z grupy spermicydów, takimi jak nonoksynol-9 (N-9), oktoksynol-9, chlorek benzalkonium oraz menfegol. To związki chemiczne, które skutecznie ograniczają możliwości ruchowe plemników. Środki te nie uszkadzają zawartego w ejakulacie materiału genetycznego, jeśli wiec pomimo użycia prezerwatywy dojdzie do zapłodnienia, nie występuje ryzyko wystąpienia wad płodu. 

Bez lateksu

To opcja idealna dla osób uczulonych na lateks, a raczej na białka znajdujące się w materiale wytwarzanym z naturalnego kauczuku. Zamiennie w takich prezerwatywach używany jest np. poliizopren. To obecnie najpowszechniej stosowana alternatywa dla lateksu. Nie zawiera alergizujących białek. Jest miękki, przyjemny w dotyku (przypomina skórę), elastyczny, wytrzymały,

Cienkie prezerwatywy

Cienkie prezerwatywy to doskonały wybór dla par, które korzystając z zabezpieczenia chcą cieszyć się jak największą bliższością. Cienkie prezerwatywy są o około 30 procent ciensze niż te klasyczne, ale mimo to zapewniają poziom bezpieczeństwa porównywalny z kondomami o większej grubości. Nie powinno się ich jednak używać w przypadku intensywnych zbliżeń ani w przypadku występowania suchości w pochwie.  

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.