Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

8 czynników, które mają wpływ na nasze libido

1.listopad 2022
8 czynników, które mają wpływ na nasze libido

Zastanawiasz się, co może mieć negatywny wpływ na twoje libido? Chcesz się dowiedzieć, jak poprawić swoje życie seksualne? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i przekonaj się!

Udane życie seksualne to nieodłączny i wyjątkowo ważny element każdego udanego związku. Stosunek seksualny dla partnerów to namiętne zbliżenie, dzięki któremu ich relacja staje się jeszcze silniejsza. Niestety, niektóre czynniki mogą znacząco obniżyć nasze libido. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam te najważniejsze czynniki obniżające pożądanie oraz sposoby na uporanie się z nimi. 

Przejedzenie

Pewnie zastanawiacie się, co ma przejedzenie wspólnego z niskim libidem? Powód jest prosty - przed ćwiczeniem lub treningem przecież też się nie przejadmy. Zbyt duża ilość zjedzonego jedzenia sprawia, że odczuwamy zmęczenie i zmniejsza się ochota na seks. Jesteś głodny/a? Zamiast objadać się czymkolwiek, co znajdziesz w lodówce, zdecyduj się na orzechy lub suszone owoce. Dzięki nim zapchasz żołądek i otrzymasz zastrzyk zdrowej energii, której - nie ukrywajmy - będziesz w łóżku potrzebować. 

Zrezygnuj  z napojów energetycznych

Nie masz ochoty na suszone owoce ani orzechy? Szukasz idealnego sposobu na szybkie podładowanie akumulatorów? Wydaje ci się, że napój energetyczny będzie idealnym rozwiązaniem? Niestety, prawda jest zupełnie inna. Często ludziom wydaje się, że energetyk nie tylko dodaje energii ale też poprawia sprawność seksualną. Tak naprawdę w skład takich napojów wchodzi praktycznie sam cukier, który co prawda pobudza nasze ciało, ale nie na długo. Po kilku chwilach od spożycia energetyka zamiast zastrzyku energii poczujesz silne zmęczenie. Gwałtowne podwyższenie ilości cukru we krwi na początku daje niezłego "kopa" ale po chwili poziom cukru spada a wraz z nim nasza energia oraz libido

Nie myśl tyle

To podpunkt, który jest skierowany przede wszystkim dla pań. Kobiety nieustannie o czymś myślą, nawet podczas zbliżenia. Potrafią wtedy zastanawiać się zarówno nad ważnymi sprawami, jak i nad błahostkami. Wszystko to sprawia, że ich uwaga już nie skupia się tylko na stosunku i przyjemności, co jednocześnie wywołuje spadek pożadania lub nawet niechęć do seksu w danym momencie. 

Ogranicz stres

Stes ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście - negatywny. Oddziałowywuje nie tylko na nasze serce czy wygląd, ale również na pożadanie. Sytuacja, która sprawi, że zaczniemy odczuwać silny stres może doprowadzić do spadku libida nawet na kilka dni lub tygodni. Dlatego postaraj się ograniczyć stres a w razie wypadku - znajdź ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą ci uspokoić zszargane nerwy. 

Mentol - wróg libida

Może się wam to wydawać dziwne, ale gumy i inne środki odświeżające oddech mogą mieć negatywny wpływ na nasze libido. Tym bardziej, jeśli w swoim składzie zawierają miętę pieprzową. Podpunkt ten jednak dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Udowodniono bowiem, że mentol zdecydowanie zmniejsza ich popęd seksualny. Jak to możliwe? Otóż badania wykazały, że mentol zmniejsza poziom testosteronu, czyli hormonu, który jest odpowiedzialny za męskie libido. 

Nie zastanawiaj się nad tym, jak wyglądasz

I znów wracamy do pań - ponieważ to one najczęściej zastanawiają się nad swoim wyglądem, nie tylko przed stosunkiem, ale również w jego trakcie. Niestety, najczęściej nie są to pozytywne myśli. Kobieta, która ma duże kompleksy i ciągle zastanawia się nad tym, jak w danym momencie wygląda ma problemy z odprężeniem się i odczuwaniem przyjemności z seksu. Seksuolodzy potwierdzają, że kompleksy dotyczące własnego ciała oraz myślenie o nich zdecydowanie obniża pożądanie. Skoro partner ma ochotę na seks z tobą - oznacza to, że dla niego jesteś piękna i nie masz się czego wstydzić. Zatem kompleksy odłóż na bok i ciesz się z przyjemności, którą seks nam daje!

Eksperymentuj

Unikaj monotonii w łóżku. Warto eksperymentować i wykazać się kreatywnością. Jeżeli nie będziecie próbowali nowych rzeczy, możliwe, że stracicie zainteresowanie zbliżeniem. Taka monotonia może skutować nawet rozpadem związku. Wypróbujcie kilka nowych pozycji, zdecydujcie się na seks w jakimś innym, ciekawym miejscu lub eskperymentujcie z grą wstępną. Jeśli się wstydzicie, na sam początek możecie zadbać o odpowiednią atmosferę w sypialni, np. zapalić świeczki. 

Nie pij

Nie od dziś wiadomo, że alkohol ma negatywny wpływ na pożycie seksualne. Zmniejsza on naszą wrażliwość na wszelkiego rodzaju bodźce oraz kradnie nam całą potrzebną energię. Dodatkowo mężczyźni po spożyciu większej ilości alkoholu mają problemy ze wzwodem

Teraz już wiecie, czego unikać i jak odpowiednio dbać o wysoki poziom libida. Wciąz jeszcze nie masz partnera/ki? Masz już dość samotnych nocy? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i znajdź kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.