Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Alergia na spermę – jak ją rozpoznać?

12.lipiec 2017
Alergia na spermę – jak ją rozpoznać?

Choć może się to wydawać absurdalne, alergia na spermę naprawdę istnieje. Nie a się czemu dziwić, nasze ciała w ciągu ostatnich kilku lat „wyhodowały” sobie alergię na wiele różnych rzeczy. Uczulenia, o których nasi przodkowie nawet nie mieli pojęcia, ponieważ występowały wyjątkowo rzadko.

Kiedy człowiek powie „Mam uczulenie na...” może to oznaczać, że danej rzeczy (lub osoby) nie znosi, ale wszystko to doczyczy sfery uczuciowej, nie ma żadnych fizycznych oznak alergii. Niektóre kobiety z chęcią powiedziałyby, że mają uczulenie na spermę, kiedy partner chce aby ją połknęły, po prostu jej nie lubią. O tym rodzaju „alergii” dzisiaj nie będziemy mówić. Skupimy się na tej prawdziwej i jej przykrych skutkach zdrowotnych.

Naprawdę istnieje

Kiedy przestaniecie korzystać z kondomów, być może nagle pojawi się coś, co by Ci nawet nie przyszło do głowy, mianowicie, wspominana już, alergia na spermę. Co prawda wciąż jest to rzadka choroba, aczkolwiek nie jest jedynie wymysłem. Według badań przeprowadzonych przez doktora Michaela Carrolla, który wykłada wiedzę o reprodukcji na Manchesterskim Uniwersytecie, uczulenie na spermę dotyczy aż 12% kobiet! A to już przecież całkiem spora liczba. Jak wspominaliśmy, dla niektórych pań taka alergia byłaby w pewnych sytuacjach zbawienna, lecz możecie nam wierzyć, że nie jest niczym przyjemnym. Przede wszystkim potrafi pięknie skomplikować życie miłosne.

Jak się objawia?

Typowe objawy to zaczerwienienie, świąd, palenie i obrzęk w okolicach waginy. Zazwyczaj pojawia się od 10 do 30 minut od kontaktu z nasieniem. Problem oczywiście nie dotyczy jedynie waginy, uczulenie może pojawić się wszędzie, na każdym miejscu, które miało kontakt ze spermą, nawet na ustach. Symptomy przeważnie są widoczne kilka godzin lub dni. Może się też stać, że alergia objawi się nie tylko na konkretnym miejscu, które miało kontakt z nasieniem, ale na całym ciele. Następnie może pojawić się pokrzywka, obrzęk, problemy z oddychaniem, które z kolei mogą prowadzić do szoku anafilaktycznego zagrażającego życiu pacienta. Widzicie? Nawet sperma może zabijać, kto by pomyślał...

Kiedy się pojawia?

Alergia na spermę może się pojawić podczas pierwszego zbliżenia, czyli podczas pierwszego kontaktu nasienia ze skórą. Kobieta może mieć uczulenie na spermę wszystkich partnerów, których miała, lub tylko jednego z nich. Uczulenie to może pojawić się też dopiero po jakimś czasie w długotrwałym związku. Najbardziej zagrożone są kobiety w wieku od 20 do 30 lat.

Nie tak łatwa do zdiagnozowania

Niestety lekarze nie są nieomylni i często alergia na spermę bywa mylona z zapaleniem pochwy, infekcją bakteryjną, lub inną chorobą przenoszoną drogą płciową, na przykład herpesem. Jeżeli nie jesteś pewna albo zastanawiasz się nad wizytą u lekarza, możesz najpierw przeprowadzić mały test w swoim domu. Alergia pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy dojdzie do kontaktu ciała z nasieniem, czyli jeżeli użyjecie ochrony nie powinno się nic stać. Zaopatrzcie się więc w kondomy i obserwujcie, czy pojawią się jakieś symptomy. Możesz też dać odrobinę nasienia na miejsce na ciele, na którym z łatwością da się obserować efekty (ręka, noga), ale niektórym alergia na spermę objawia się jedynie w waginie.

Doktorzy zazwyczaj na początku przeprowadzają testy na różne inne alergeny. W pierwszej kolejności sprawdzają alergię na lateks i lubrykanty, dopiero później przychodzi kolej na spermę.

alergia na spermę

Co robić?

Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć tę alergię, odwiedź swojego ginekologa, albo alergologa, albo najlepiej obu. Alergolog przeprowadzi niezbędne intradermalne testy, wstrzykując Ci pod skórę niewielką ilość spermy partnera. Ten test powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. W przypadku potwierdzenia alergii prawdopodobnie dostaniesz leki łagocące jej symptomy. Wielu kobietom z tym schorzeniem zaleca się też kupno EpiPen, który jest niezbędny w przypadku pojawienia się szoku anafilaktycznego.

Tak samo, jak w przypadku pozostałych alergii, tę również da się złagodzić (może też zniknąć całkowicie) dzięki leczeniu hiposensibilizacyjnmu, które polega na podawaniu danego alergenu w bardzo małych dawkach. Dawki są następnie zwiększane, albowiem ciało miało by się stopniowo przyzwyczajać do alergenu. Leczenie jest długotrwałe, może trwać nawet kilka lat i należy na nie uczęszczać regularnie. Co więcej, zazwyczaj jest dość drogie. Nie zmienia to jednak faktu, że badania przeprowadzone w Nowym Jorku na Albert Einstein College of Medicine, potwierdziły, że konkretnie w przypadku tej choroby, leczenie nie musi wcale trwać aż tak długo. Jednej młodej kobiecie zdiagnozowano alergię na spermę i właśnie dzięki leczeniu hiposensibilizacyjnemu, mogła już po 5 miesiącach bez problemów uprawiać seks ze swoim partnerem! Sex mieli uprawiać co 48 godzin, kobieta miała znieczuloną waginę, inaczej nie było by to dla niej zbyt przyjemne. Założę się, że ten rodzaj kuracji jej partnerowi wcale nie przeszkadzał, myślę, że musiał się mu bardzo podobać.

Jeżeli cierpisz na tę alergię i chciałbyś wypróbować tę metodę, zdecydowanie nie rób tego sama w domu. Oddaj się w ręce specjalistów, albowiem oprócz klasycznego swędzenia i palenia mogą też wystąpić o wiele poważniejsze objawy, takie jak wspomniany już szok anafilaktyczny.

Kiedy poznasz mężczyznę i pójdziesz z nim do łóżka, nie możesz wiedzieć co Cię może czekać podczas wielkiego finału....

[Lil]

 

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.