Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Bezpieczny seks w czasie pandemii

27.kwiecień 2021
Bezpieczny seks w czasie pandemii

Pandemia sprawiła, że spędzamy o wiele więcej czasu w domu ze swoimi drugimi połówkami. Podczas wspólnie spędzanych wieczorów nadarza się doskonała okazja do zbliżenia. Tylko, czy to na pewno bezpieczne? Czy COVID-19 przenoszony jest drogą płciową? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i przekonaj się!

Czy COVID-19 jest przenoszony drogą płciową?

Odpowiedź jest prosta : nie. To jednak nie oznacza, że podczas zbliżenia nie możemy się nim zarazić. Co prawda nie znajdziemy go w spermie, ani w wydzielinie z pochwy, ale nie zapominajmy o tym, że współżyjąc z naszą drugą połóweczką nie szczędzimy sobie czułości - całujemy się i dotykamy. To może już doprowadzić do zakażenia koronawirusem. Jak to możliwe? Otóż, ta nieprzyjemna choroba przenoszona jest drogą kropelkową, zatem znajduje się np. w naszej ślinie. Uwalnia się z naszych ust i nosa nie tylko podczas kichania czy kaszlu, ale także podczas mówienia. Śladowe ilości COVID-19 możemy znaleźć również w wydychanym powietrzu. Z tego powodu jesteśmy zmuszani przez rząd do noszenia maseczek. 

Seks w maseczkach?

Czy to oznacza, że dopóki sytuacja się nie unormuje, będziemy musieli nosić maseczki również podczas zbliżenia? A może powinniśmy na jakiś czas ograniczyć współżycie? Wcale nie! Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa jest uprawianie seksu tylko z jednym stałym partnerem lub partnerką. Przygodne znajomości na jedną noc wiążą się z większym ryzykiem zakażenia - nie tylko nowym rodzajem koronawirusa, ale również takimi wirusami jak HIV, HPV, HSV, kiła czy rzeżączka. Nie możemy mieć pewności, z kim dana osoba się spotyka, gdzie przebywa i czy przestrzega chociażby podstawowych zasad higieny. Dlatego w okresie pandemii lepiej zdecydować się na monogamię - dla własnego bezpieczeństwa.

Pozycje seksualne

Jeśli zajrzycie w internet, przekonacie się, że pojawiają się tam nie tylko nowe wyrażenia dotyczące zwykłych, codziennych sytuacji spowodowanych wystąpieniem koronawirusa, ale również takie związane z seksem w czasach pandemii. Największą popularnością cieszy się tzw. koronastura, czyli lista pozycji seksualnych zmniejszających ryzyko zakażenia. Znajdziemy tam pozycje seksualne, które umożliwiają zachowanie większego dystansu pomiędzy kochankami oraz takie, w których to ich twarze znajdują się w większej odległości. Oczywiście koronasutra nie daje żadnej gwarancji i polecamy wpróbowanie jej tylko z ciekawości. Nie można wierzyć w jej skuteczność. W końcu współżyjąc z ukochanym/ą i tak będziemy z nim/nią w tak bliskim kontakcie, że mamy małe szanse na uniknięcie zakażenia. Jeżeli chcemy zminimalizować szanse na zarażenie się koronawirusem powinniśmy z partnerem/ką zdecydować się na szczerość. Możecie też kupić w sklepie testy na COVID-19 i wykonać je przed zbliżeniem.

Seks to zdrowie

Wielu z nas ze strachu przed zakażeniem całkowicie zrezygnowało z seksu. Pamiętajmy jednak, że współżycie to nie tylko przyjemność. Ma ono również działanie prozdrowotne - odpręża, zwiększa odporność, poprawia nastrój i obniża ciśnienie krwi. Dokładnie tego potrzebujemy w tym trudnym dla nas okresie. Jeśli więc macie z partnerem/ką pewność, że jesteście zdrowi - nie unikajcie zbliżeń! W końcu seks to zdrowie.

Wciąż nie masz stałego partnera/stałej partnerki na seks? Zarejestruj się ZA DARMO i nawiąż znajomość z kimś na naszym portalu erotycznym już dziś! Polecamy jednak na pierwsze spotkanie umówić się dopiero po lepszym poznaniu się online oraz kiedy sytuacja związana z pandemią się ustabilizuje. Miej na uwadze przede wszystkim swoje zdrowie!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.