Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Ciekawostki o rozmiarach penisa - część 1.

18.kwiecień 2019
Ciekawostki o rozmiarach penisa - część 1.

Nie tylko wielkość penisa i jego długość, ale również kształt spędzają sen z oczu wielu mężczyzn (oraz niektórych kobiet). Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie? Jaka jest średnia wielkość penisa? O tym można długo dyskutować, dlatego przygotowaliśmy dla was dwuczęściowy artykuł, który rozwieje wszelkie wątpliwości!

Panom często wydaje się, że ich przyrodzenie jest tym najważniejszym, najpiękniejszym i najlepszym na świecie. Wysokie mniemanie o sobie jest co prawda potrzebne w ramach zdrowego rozsądku i nie chcemy go nikogo pozbawiać, ale czy naprawdę to właśnie penis i jego rozmiar są tym, na czym należy skupiać całą swoją uwagę... ?

Co może zaszkodzić mężczyznom i ich penisom?

Tak są takie rzeczy, które mogą panom i ich przyrodzeniu zaszkodzić. Oto najważniejsze z nich:

  • Palaczom wydaje się, że z papierosem wyglądają cool – i być może tak jest, ale niestety mamy dla palących panów złe wieści. Naukowcy z Boston University School of Medicine udowodnili, że palenie papierosów może zmniejszyć penisa nawet o cały centymetr! Zastanówcie się więc, czy naprawdę warto? Jeśli do tej pory brakowało wam motywacji do zerwania z nałogiem, to mamy nadzieję, że właśnie ją znaleźliście.
  • Mężczyźni dzielą się na dwie kategorie – na tych, którzy „kozaczą”, ale tak naprawdę w spodniach nie mają nic oraz na tych, którzy są skromni, ale mają się czym pochwalić. Większość mężczyzn, dokładnie 74%, należy niestety do tej pierwszej kategorii. Dużo mówią, chwalą się, lecz niestety nie mają czym. Pozostałych 26% zachowuje się tak, jakby nie zostali hojnie obdarzeni przez naturę, ale mogą nas mile zaskoczyć. Nie warto więc oceniać książki po okładce!

Ciekawostki o penisach

Masz wrażenie, że o penisach wiesz wszystko? Przekonajmy się!

Jak zmierzyć długość penisa?

Są tacy, co odgadują długość penisa na podstawie znaku zodiaku, ale istnieją przecież bardziej sprawdzone metody. Do poprawnego zmierzenia długości penisa będziesz potrzebować linijkę lub metr. Takie mierzenie ma nawet swoją nazwę - BPEL (Bone Pressed Erect Length – mierzenie penisa w stanie wzwodu) i BPFL (Bone Pressed Flaccid Length – mierzenie penisa w stanie spoczynku). Metr lub linijkę przyłóż do kości pomiędzy udami i mierz od dołu prącia aż do samego końca żołędzia.

Do zmierzenia szerokości penisa będziesz potrzebować kawałka sznurka albo ugotowanego makaronu do spaghetti, ale nie ma większego znaczenia co wybierzesz. Owiń wybrany przedmiot wokół najszerszej części penisa, a następnie sprawdź długość na linijce lub z pomocą metra. Jeśli najszerszym miejscem jest żołądź, to niestety, musimy cię zmartwić – jego w tym mierzeniu nie można brać pod uwagę.

Średnia długość penisa nie jest tak duża, jak sądzicie

Być może ta informacja podniesie niektórych mężczyzn na duchu. Średnia długość penisa naprawdę nie jest tak wielka, jak mogłoby się wydawać. Według badań opublikowanych w Journal of Sexual Medicine średnia długość penisa we wzwodzie wynosi 14 cm, a szerokość 12 cm.

Mężczyźni nie są aż takimi kłamcami

Co ciekawe, na rozmiar penisa ma wpływ sposób i intensywność podniecenia. Badania to potwierdzają. Zatem drogie panie, jeżeli mężczyzna będzie twierdził, że ma 17 cm, a wy po zmierzeniu stwierdzicie, że było to zaledwie 14 cm, może to też oznaczać, że po prostu zbyt mało się starałyście.

Największy i najmniejszy penis na świecie

Najmniejszy ludzki penis ma 0,8 cm, a największy ponad 34 cm długości i prawie 16 cm szerokości. To jednak nic w porównaniu z penisem płetwala błękitnego, ma on największego penisa z całego królestwa zwierząt, mierzy bowiem aż 240 cm!

Mikropenisy

Małe penisy są dzisiaj traktowne jako problem zdrowotny. Jeżeli penis dorosłego człowieka osiąga zaledwie 9 cm, możemy mówić już o tzw. mikropenisie. Cierpi na to koło 0,6% męskiej populacji.  Mężczyźni w takich sytuacjach często rozważają zwiększenie penisa. Jeżeli jednak uprawianie seksu jest możliwe, a wielkość nie przeszkadza partnerce, nie ma podstaw do operacji.

Geje mają większe penisy

Badania przeprowadzone na instytucie Kinsey’ego potwierdziły, że penisy homoseksualistów są średnio o jedną trzecią dłuższe niż heteroseksualistów. Ciekawe odkrycie. Niestety panowie, nie działa to jak zaklęcie, nie wystarczy powiedzieć sobie, że od dzisiaj będziecie homoseksualistami, aby penisy cudowanie wam urosły o wspomnianą jedną trzecią... 

Więcej ciekawostech i infomacji o penisach w następnej części artykułu już niedługo Na dzisiaj wystarczy wrażeń, można już zabrać się do mierzenia i sprawdzania długości penisa w różnych sytuacjach... Nie masz z kim? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i znajdź partnera lub partnerkę o podobnych upodobaniach.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.