Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Czy można uprawiać seks będąc w ciąży?

8.wrzesień 2020
Czy można uprawiać seks będąc w ciąży?

Kiedy zdecydujemy się na dziecko uprawiamy seks, ale co kiedy już zobaczymy wymarzone dwie kreski na teście ciążowym? Czy ciąża oznacza koniec intymnych chwil z partnerem? Wcale nie! W naszym dzisiejszym artykule przekonacie się, że nadal możecie doświadczać tyle namiętności, ile przed zajściem w ciążę...

W trakcie ciąży organizm kobiety ulega wielkim zmianom. Objawy, które wówczas występują wraz ze zmianami wyglądu ciała wpływają często negatywnie na samopoczucie przyszłej matki, a co się z tym wiąże - zmniejsza się ochota na seks. Dlatego w tym okresie największym wsparciem powinien być dla kobiety jej partner. Musi udowodnić jej, że mimo rosnącego brzuszka, nadal jest tak samo ponętna. Dobrze, teraz przejdźmy do kolejnej kwestii, która dręczy przyszłych rodziców, mianowicie...

Czy seks w ciąży jest bezpieczny?

Z pewnością zastanawiacie się, czy seks nie zaszkodzi dziecku. Otóż, jeśli nie występują problemy medyczne to współżycie w ciąży jest całkowicie bezpieczne i naprawdę nie ma powodu, by rezygnować lub ograniczać swoją aktywność seksualną. Zdaniem lekarzy większość przyszłych mam może bez problemu odbywać stosunki płciowe, uprawiać seks oralny, petting oraz necking.

Seks pochwowy 

Bez obaw możecie uprawiać seks pochwowy, bowiem dziecko jest chronione przez mięsień macicy i wody płodowe. Dlatego też maluszek podczas stosunku nie odczuwa żadnych uderzeń. Pamiętajmy również, że szyjka macicy została wyposażony w gęsty śluz, który chroni jamę macicy przed bakteriami z pochwy. Zatem nie musisz obawiać się żadnej infekcji.  

I, II i III trymestr ciąży

Jeśli nie usłyszeliście od lekarza prowadzącego żadnych przeciwskazań, możecie bezpiecznie uprawiać seks we wszystkich trymestrach. 

Czego unikać?

Podczas seksu oralnego unikaj wdmuchiwania powietrza do pochwy. Pęcherzyki powietrza, które mogą się do niej przedostać w bardzo rzadkich przypadkach mogą skutować zatorem powietrznym, który jest zagrożeniem zarówno dla partnerki, jak i dziecka.  

Unikaj seks analnego. Dlaczego? Otóż istnieje możliwość przeniesienia bakterii z odbytu do pochwy. Poza tym, w trakcie ciąży wiele kobiet skarży się na hemoroidy, które seks analny może przecież podrażniać. W efekcie mogą wystąpić: ból, dyskomfort, a w najgorszym wypadku - krwawienie

Kiedy lepiej zrezygnować z seksu podczas ciąży?

Jeśli masz jeden z następujących objawów, lepiej wstrzymaj się od seksu pochwowego:

 • krwawienie z pochwy
 • łożysko przodujące lub nisko schodzące (łożysko pokrywające całkowicie lub częściowo ujście wewnętrzne kanału szyjki macicy)
 • zagrożenie poronienia
 • zagrożenie pordu przedwczesnego
 • odpływanie płynu owodniowego
 • ostrożność wskazana jest w ciąży mnogiej (bliźniaczej, trojaczej lub więcej)

Idealne pozycje dla ciężarnej

W trakcie ciąży niektóre lubiane przez was wcześniej pozycje mogą okazać się dla przyszłej mamy niewygodne. Jakie zatem będą najlepsze?

 • pozycja na jeźdźca
 • pozycja stojąca,
 • pozycje na pieska
 • pozycja na łyżeczkę

Co robić, jeśli z powodów medycznych nie możemy uprawiać seksu?

Wcale nie jest powiedziane, że musicie zrezygnować z wszystkich intymności. Bliskość partnerów jest przecież niezwykle ważna, dlatego nie zapominajcie o tym, aby bez względu na wszystko:

 • przytulać się
 • całowować się
 • robić delikate masaże
 • wykonywać petting i necking
 • uprawiać seks oralny

Kiedy po porodzie można uprawiać seks?

To pytanie z pewnością najbardziej dręczy tych, którzy są już na finiszu. Po urodzeniu łożyska z macicy staje się jedna wielka rana, która jest doskonałym celem dla wszelkich patogenów. Dlatego dobrze jest wstrzymać się od seksu do 6 tygodni po porodznie. Oczywiście najlepiej zrobicie jeśli tę decyzję skonsultujecie jeszcze wcześniej ze swoim lekarzem prowadzącym

Teraz już wiesz, jak to jest z uprawianiem seksu podczas ciąży i możesz podzielić się tymi informacjami z kimś poznanym na naszym portalu erotycznym. Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.