Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Czy warto zdecydować się na depilację brazylijską?

20.czerwiec 2023
Czy warto zdecydować się na depilację brazylijską?

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów depilacji w salonach kosmetycznych jest depilacja brazylijska. Czy naprawdę warto się na nią zdecydować i jak się przygotować do zabiegu?

Brazylijska depilacja miejsc intymnych

Depilacja brazylijska jest rodzajem depilacji intymnej polegającym na całkowitym usunięciu owłosienia ze wzgórka łonowego i rowka międzypośladkowego, za pominięciem depilacji warg sromowych. Zazwyczaj na wzgórku łonowym pozostaje malutki pasek owłosienia, ale nie jest to koniecznością.

Choć ten typ depilacji jest jednym z najpopularniejszych, to coraz częściej w salonach wybiera się depilację hollywoodzką polegającą na usunięciu wszystkich włosków z miejsc intymnych - również z warg sromowych.

Przygotowanie do zabiegu i efekty 

Aby można było wydepilować włoski z miejsc intymnych muszą mieć one minimum pół centymetra długości. Oznacza to, że nie wolno golić się przez co przynajmniej 10 dni przed zabiegiem. Tuż przed depilacją dobrze jest wyczyścić okolice intymne specjalną chusteczką do higieny intymnej, zaś po wykonanym zabiegu zaleca się wtarcie w skórę oliwki łagodzącej. 

Jakie są efekty zabiegu? Przede wszystkim idealnie gładka skóra i to nawet przez kilka tygodni. Regularna depilacja brazylijska osłabia włoski, przez co ulegają one przerzedzeniu, a sam zabieg jest z każdym kolejnym razem mniej bolesny. Oczywiście, pierwszych kilka zabiegów może nie należeć do przyjemnych - ból jest intensywny, ale na szczęście krótkotrwały. 

Jak się depiluje włoski?

Wosk

Depilację brazylijską najczęściej wykonuje się przy użyciu wosku lub pasty cukrowej. Depilacja woskiem polega na nałożeniu wosku paskowego na wybrane obszary ciała. Płynny wosk jest rozgrzany do temperatury 37 stopni Celsjusza. Wosk nakłada się w kierunku porostu włosów, a następnie zrywa w kierunku przeciwnym przy użyciu bawełnianego plastra. Energiczny ruch sprawia, że włosy są wyrywane błyskawicznie wraz z cebulkami. W przypadku wosku bezpaskowego, kosmetyczka wykonująca zabieg nie korzysta z bawełnianych pasków lecz z drewnianej szpatułki.

Pasta cukrowa

Ponieważ wosk przylepia się nie tylko do włosków, ale również do skóry może dojść do powstania podrażnień podczas odrywania plastra. Osobom, które mają wrażliwą skórę poleca się zatem depilację pastą cukrową. Pasta jest bardziej gęsta od wosku i przykleja się TYLKO do włosków, nie powodując podrażnień skóry.

Oprócz tego, pastę cukrową zrywa się w kierunku wzrostu włosa, oznacza to, że zabieg z jej użyciem jest mniej bolesny. Tak samo, jak w przypadku depilacji woskiem, podczas tego zabiegu włoski również zostają wyrwane wraz z cebulkami. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Włoski przed usunięciem powinny mieć minimum pół centymetra długości. 

Laser

Jeśli chcemy aby efekt usunięcia włosów byl trwały należy zdecydować się depilację brazylijską laserem. Zabieg powtarza się od 4 do 6 razy, jednak w przypadku niektórych kobiet stuprocentowe pozbycie się owłosienia niestety nie jest możliwe.

Depilacja laserowa przynosi najtrwalsze efekty, lecz ma też o wiele dłuższą listę przeciwwskazań w przeciwieństwie do wosku i pasty, gdzie problematyczne są jedynie słabe naczynka, choroby skóry czy cukrzyca. W przypadku depilacji laserowej dochodzi: ciąża, epilepsja, terapia retinoidami czy rozrusznik serca. 

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.