Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Czym można, a czym nie można zastępować lubrykantu?

15.listopad 2018
Czym można, a czym nie można zastępować lubrykantu?

Co robić, kiedy w ostatniej chwili zorientujemy się, że nasz wierny pomocnik seksualnych igraszek się skończył a my zapomnieliśmy kupić zapasowy? Bez obaw, w dzisiejszym artykule poznasz alternetywy, które można wykorzystać zamiast lubrykantu.

Lubrykant to wspaniały pomocnik, którego nie powinno zabraknąć w żadnej sypialni. Kiedy w ostatniej chwili zorientujemy się, że opakowanie jest puste, w panice zaczniemy szukać odpowiedniej alternatywy. W takiej sytuacji pamiętaj jednak abyś pod żadnym pozorem nie sięgał po:

Wazelina

Wazelina wydaje się być odpowiednim kandydatem do użycia zamiast lubrykantu, ale niestety tak nie jest. Jedynie sprawia takie wrażenie, nic więcej. Produkty na bazie ropy mogą wywoływać infekcje. Jak już wspominaliśmy wyżej, dokładne badania na ten temat opublikowano w magazynie Obstetrics and Gynecology, w których potwierdzono, że używanie wazeliny zamiast lubrykatnu zwiększało szansę na wystąpienie infekcji bakterialnych u kobiet. Tak samo, jak inne lubrykanty na bazie oleju, wazelina nie nadaje się do używania razem z kondomami. Obniża to ich efektywność.

Czym można zastąpić lubrykant?

Aloe vera

Jeśli chodzi o naturalne lubrykanty, aloe vera nie ma sobie równych. Tylko przed użyciem upewnij się, czy dany produkt na pewno jest czystym aloe vera, ponieważ niektóre produkty z aloesu zawierają dodatki, które mogłyby podrażniać waginę. Ten wariant ma również dodatkowy plus, którym jest możliwość bezproblemowego używania lateksowych kondomów. Można kupić aloes jako roślinę lub butelkę z wyciągiem z niej.  

Jogurt

Być może brzmi to dziwnie, ale można również skorzystać z pomocy jogurtu naturalnego bez cukru. Co ciekawe, zawiera on zdrowe kultury bakterii (Lactobacillus acidophilus), które wspomagają leczenie infekcji waginalnych. Dzięki zawartym w nim bakteriom utrzymuje optymalną mikroflorę w jelitach i pochwie. Jeśli skończy się wam lubkrykant, a w domu nie masz nic innego, wypróbuj jogurt naturalny, który nie tylko leczy, ale też ułatwia zbliżenie.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś o podobnych upodobaniach!

[rox]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.