Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Dilatory na pochwicę

25.styczeń 2022
Dilatory na pochwicę

Ból lub dyskomfort podczas stosunku, aplikacji tamponów lub badania ginekologicznego to nie mit. Dla wielu kobiet to przykra codzienność, o której często wstydzą się komukolwiek powiedzieć. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić?

Pochwica – czyli z czym mamy do czynienia

Czasami bolesne zbliżenia spowodowane są zbyt wąskim kanałem pochwy, niewiele osób wie jednak, że problemem może być również pochwica. Mowa tutaj o dysfunkcji seksualnej, która uniemożliwia stosunek seksualny. Kiedy dochodzi do zbliżenia, kobiety które cierpią na pochwicę zazwyczaj odczuwają bolesny skurcz pochwy, który zamyka otwór, co sprawia, że włożenie członka do pochwy jest niemożliwe. Najczęściej problem ten dotyczy młodych kobiet.

Jakie są przyczyny pochwicy?

Przyczyny mogą być psychiczne i fizyczne. Niemały wpływ na możliwość wystąpienia pochwicy może mieć brak edukacji seksualnej oraz wychowanie. Kobiety, które są wychowywane w konserwatywnych rodzinach, w których wpaja się im, że seks jest zły i niemoralny, mają o wiele większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będą się zmagać z pochwicą.

Niezależny skurcz mięśni pochwy może też być wywołany przez traumatyczne doświadczenia seksualne, takie jak nieudana inicjacja, gwałt, molestowanie, wykorzystanie seksualne w dzieciństwie lub przemoc partnera. Wówczas jej organizm mimowolnie reaguje na zbliżenie „blokadą” miejsc intymnych. Do przyczyn fizycznych należą np. przebyte zabiegi albo choroby takie jak grzybica czy owrzodzenie miejsc intymnych.

Istnieją kobiety, u których powodem wystąpienia pochwicy jest nerwica lękowa. Mowa tutaj o paniach, które boją się bólu podczas stosunku, niechcianej ciąży, zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, obawiają się rozmiaru członka lub brzydzą się nasienia.

Dilatory jako rozwiązanie

Zarówno pochwicę, jak i problemy z wąskim kanałem pochwy można leczyć przy pomocy dilatorów. Zaburzenie, jakim jest pochwica oraz problem z wąskim kanałem pochwy można rozwiązać właśnie za pomocą dilatorów. Co to takiego? Dilatory pochwy to najprościej rzecz umując - zestaw rozszerzaczy do pochwy. Dzięki nim można delikatnie i stopniowo rozszerzać pochwę. Dostępne są dilatory od najmniejszego do największego rozmiaru. Z ich pomocą można przygotować pochwę do penetracji i przyzwyczaić mięśnie do tego, że coś się znajduje w środku. Podczas aplikacji dilatora kobieta powinna się zrelaksować – musi czuć się komfotrowo aby zredukować stres. Dilatory zazwyczaj mają falliczny kształt. Produkuje się je z bezpiecznego dla naszego ciała silikonu medycznego. Na rynku są dostępne dilatory o różnych szerokościach i grubościach. Dla początkujących oczywiście najlepsze będą najmniejsze rozmiary.

Tak jak w przypadku każdej zabawki erotycznej przeznaczonej do miejsc intymnych – należy pamiętać o użyciu lubrykantu, najlepiej takiego na bazie wody.

Terapia może trwać długo lub krótko, wszystko to jest kwestią indywidualną. Pamiętaj jednak, że jeśli zmagasz się z problemem wąskiego kanału rodnego lub z pochwicą – powinnaś skonsultować swój problem również z lekarzem. Lekarz-specjalista na pewno podpowie ci, jaki dilator będzie dla ciebie najlepszy. Przede wszystkim podejdź do tego na luzie, bez zbędnego stresu, który będzie potęgował dolegliwości. Na wszystko przyjdzie czas, kiedy będziesz na to gotowa.

Szukasz partnera/ki na seks? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.