Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

DLACZEGO KOBIETY PODCZAS MENSTRUACJI SĄ BARDZIEJ PODNIECONE?

20.wrzesień 2016
DLACZEGO KOBIETY PODCZAS MENSTRUACJI SĄ BARDZIEJ PODNIECONE?

Wiele kobiet odczuwa większą chęć na seks właśnie w czasie menstruacji – brzmi to ironicznie, ponieważ większość z nich unika stosunku podczas okresu…

Obojętne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, na pewno kiedyś już się z tym spotkałeś. Mężczyźni oczywiście jedynie za pośrednictwem swojej partnerki, która płonęła z porządania, choć jej „stan“ nie był tym najodpowiedniejszym. Kobiecie, której podczas menstruacji towarzyszy podniecenie, co miesiąc musi się zastanawiać, jak sobie z tym poradzić. Jeśli myślałaś, że jesteś sama, mam dla Ciebie dobrą wiadomość – nie jesteś!

Już od dojrzewania większość kobiet łączy menstruację z leżeniem na kanapie, podjadaniem czekolady, dyskomfortem i skurczami w brzuchu. Z biegiem lat ciało ulega zmianom i być może pojawi się u kobiety oprócz tego wszystkiego jeszcze ochota na seks. Tak po prostu. Czy to źle?

Zapytaliśmy się dwóch kobiet, czy dotyczy to również ich...

Laura (24): "Kiedy dostanę okres, zaczyna mnie boleć wagina, jako gdyby pragnęła poczuć coś w sobie. Jest spuchnięta i wystarczy lekki dotyk, abym dostała orgazmu.”

Julia (27): "Dokładnie tak, kiedy mam „te dni” jestem napalona. Być może to mniejsza szansa na zajście w ciążę tak pobudza moje ciało? Ciężko powiedzieć...”

Kobieta się wówczas czuje jeszcze gorzej – ogromne pożądanie i właściwie żadna szansa na jego zaspokojenie. A może jednak...?

Potraficie odmówić sobie seksu w „te dni”, czy nie?

Julia (27): "Denerwuje mnie, że kobiety nauczyły się nienawidzieć te najbardziej naturalne rzeczy. Nienawiścią zaraziły również facetów. Myślę, że faceci powinni to przyjąć, takie jakie jest. Ci z którymi chodziłam, robili to ze mną, nawet jeżeli dla niektórych ludzi może się to wydawać dziwne.”

Laura (24): "Zgadzam się. Kiedy powiedziałam chłopakowi jak jest, wydawał się być tym podniecony... Brzmi to dość niepokojąco, kiedy się tak nad tym zastanowię...”

seks podczas menstruacji

Dlaczego właściwie kobiety się tak czują?

Na stronach internetowych możecie znaleźć informację, że zwiększony apetyt na seks u kobiet w trakcie menstruacji powoduje podwyższony poziom krwi w miednicy. Może to wywoływać podniecenie. Innym czynnikiem może być większe nawilżenie waginy.

Doktor Narendra Pisal z Londynu wini za to hormony. "Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, jak działają hormony. Kobiety, które cierpią na syndrom przedmenstruacyjny, czują wielką ulgę, kiedy „te dni” wreszcie nadejdą. Myślę zatem, że to również może mieć wpływ. Nie istnieje żadna jednoznaczna przyczyna, z którą zgodziliby się wszyscy specjaliści. Innym czynnikiem może być to, że kobieta ma wrażenie, że nie może zajść w ciążę (to nie jest prawda, może) lub to, że kiedyś seks podczas okresu był uważany za absolutnie nieodpowiedni i zakazany, to może kobiety podniecać.”

Pani doktor dodaje również: "Kobiety, które zażywają antykoncepcję, mogą zauważyć zmiany libido. Kiedy nadejdzie tydzień, w którym odstawiają tabletki, aby dostały okresu, zmienia się poziom estrogenu w krwi, przez co mają większą ochotę na seks.”

No i wreszcie – co sądzą mężczyźni o seksie podczas menstruacji?

Paweł (25): "Moje zdanie odnośnie seksu podczas menstruacji...? To niehigieniczne i trochę przerażające, zwłaszcza kiedy nie masz o tym pojęcia i nagle zapalisz światło... Ale nie jest to bariera nie do pokonania.”

Maciek (28): "Nie mam z tym żadnego problemu. Jeśli kobieta chce, ale z powodów higienicznych się wstydzi, możemy iść pod prysznic i tam się zabawić. Co najważniejsze- kiedy kobieta jest napalona, nakręci mnie to i będę miał z tego o wiele większą radość, obojętne czy to akurat ma, czy nie.”

Zatem widzicie, że podniecenie podczas menstruacji nie jest niczym niezwykłym i nawet mężczyźni nie bronią się przed seksem w trakcie jej trwania. Być może tylko trochę wstydzą się o tym powiedzieć. Można to owszem zmienić z odrobiną dobrych chęci.

Czujesz się w ostatnim czasie podniecony/a? Nie masz się z kim zabawić? Odwiedź nasz portal erotyczny, wypełnij formularz i opisz swoje wymagania dotyczące partnera, którego szukasz. Czego byś nie oczekiwał/a, z pewnością tutaj to znajdziesz.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.