Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Fakty i mity o kobiecym wytrysku

5.sierpień 2021
Fakty i mity o kobiecym wytrysku

Zagadkowe zagadnienie kobiecego wytrysku. Czy istnieje naprawdę? A może to tylko teoria? Jak wygląda ejakulacja kobiety i czy zawsze towarzyszy jej orgazm? Przekonajmy się!

Pierwsze wzmianki o tzw. kobiecym wytrysku pojawiły się już w Starożytności - ok. 300 r.p.n.e. pisał o niej między innymi słynny grecki filizof Arystoteles oraz w II wieku rzynski lekarz Galen. Oczywiście w tym czasie nie mogli oni dojść do żadnych kontruktywnych wniosków. Jednakże, w ciągu wielu lat badań naukowcy udowodnili, że ejakulacja u kobiet nie jest zwykłą teorią, ale faktem. Niestety, nadal trudno określić, co ją wywołuje. Problem z jej badaniem polega na tym, że panie, które jej doświadczyły nie chcą dzielić się informacjami na ten temat uważając to za coś wstydliwego. 

Wytrysk podczas orgazmu

Jednym z najczęstszych przekonań dotyczących damskiego wytrysku jest to, że jest on ściśle związany ze stymulacją punktu G. Nie ukrywajmy - jest to bardzo wrażliwa strefa kobiecego ciała. Stąd twierdzenie, że do kobiecej ejakulacji dochodzi najczęściej podczas orgazmu pochwowego spowodowanego pobudzaniem punktu G. Czy może pojawić się wytrysk bez orgazmu? Według jednej z teorii - tak. Pojawi się on podczas stymulacji wrażliwej na dotyk strefy znajdującej się na przedniej ścianie pochwy.  

Czym jest kobiecy wytrysk?

Przyjmuje się, że kobieca ejakulacja wywołana jest przez tzw. gruczoły przedsionkowe Skenego znajdujące się w pobliżu punktu G. Są to gruczoły, które powstały z tkanek zarodkowych - takich samych jak męska prostata. Pożądanie i podniecenie seksualne sprawia, że gruczoły przedsionkowe wypełniają się płynem o odczynie zasadowym - i to jest właśnie damski ejakulat. Aby płyn dostał się na zewnątrz potrzebne są skurcze dna miednicy wywołane orgazmem.  Niektórzy doktorzy i naukowcy nie zgadzają się z teorią kobiecego wytrysku uważając go za opróżnienie pęcherza moczowego, czyli tzw. squirting. Jednakże dr Beverley Whipple - seksuolog z New Jersey podkreśla, że damskiego wytrysku nie da się pomylić z moczem. Kobiecy ejakulat to niewielka ilość mleczno-białej substancji, podczas gdy mocz najczęściej jest żółty lub przeźroczysty. 

Osiągnięcie kobiecego wytrysku

Wiemy już, że kobiecy wytrysk jest bezpośrednio związany z punktem G. Jeśli zatem chcesz się przekonać na własnej skórze, czym jest kobieca ejakulacja powinnaś zacząć od uwrażliwienia strefy G. Można to zrobić za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Pomocne mogą się też okazać niektóre zabawki i inne akcesoria erotyczne. 

Seksuolodzy polecają też na początek dobrze przyjrzeć się swojej waginie - najlepiej siadając naprzeciwko lustra. Kiedy już to zrobisz napnij mięśnie dna miednicy, tak aby wejście do pochwy się otworzyło a jej ścianki uwypukliły. Następnie zlokalizuj punkt G. Nie zapomnij o użyciu dobrej jakości lubrykantu oraz o stymulacji strefy G swoimi palcami. Oczywiście damski wytrysk można osiągnąć również podczas zbliżenia z partnerem. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie pozycje seksualne, które będą pobudzać punkt G. 

Czy wszystkie mamy ejakulat?

Lekarze-specjaliści podkreślają, że każda kobieta, bez wyjątku, posiada gruczoły przedsionkowe Skenego, zatem nie należy się zrażać niepowodzeniami. Wszystkie jesteśmy zdolne do osiągnięcia wytrysku, potrzebna jest jedynie dobra wola i odrobina cierpliwości podczas poszukiwań punktu G. Sukces osiągnie każda kobieta, która potrafi zaakceptować swoje ciało i nie boi się eksperymentować. 

Zainteresował cię dzisiejszy artykuł? Podziel się nową wiedzą z kimś poznanym na naszym portalu erotycznym! Jeszcze nie masz konta? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.