Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

HIGIENA INTYMNA

28.lipiec 2016
HIGIENA INTYMNA

Higiena intymna jest bardzo ważna z różnych powodów. Jak najlepiej dbać o intymne części ciała, aby były czyste a zarazem aby nie podrażnić delikatnej skóry, która się na nich znajduje?

Prawidłowa opieka o swoje intymne części ciała jest równie ważna, jak mycie zębów czy mycie ciała oraz włosów. Jeśli zaniedbasz cokolwiek z tego, będą tego konsekwencje. I to bardzo nieprzyjemne. Co może się wydarzyć, kiedy hygiena naszych intymnych części ciała nie będzie wystarczająca?

Konsekwencje niewłaściwej / niedostatecznej higieny

Brak higieny intymnej może prowadzić do nieprzyjemnch komplikacji zdrowotnych. Zarówno u mężczyzn jak i kobiet może dojść do powstania infekcji bakteryjnych, zakażeń grzybiczych (kandydoza), którym towarzyszy swędzenie, zaczerwienienie, ból, wydzieliny, często o przykrym zapachu, pieczenie podczas oddawania moczu lub współżycia. Ponadto, większość z nich jest przenoszona drogą płciową, zatem nie warto ukrywać tego przed partnerem. U mężczyzn, niewłaściwa higiena najczęściej kończy się balantidą tzn. zapaleniem napletka. Objawia się to zaczerwienieniem, swędzeniem oraz wydzieliną o nieprzyjemnym zapachu. Powikłania zdrowotne to nie jedyna rzecz, którą należy się przejmować. Wyobraź sobie, że z partnerem/partnerką zaczynacie się do siebie dobierać, ściągasz bieliznę a tam upławy o niezbyt apetycznym zapachu. To może zniszczyć całą atmosferę.

Które środki do mycia wybierać?

Wybierz taką kompozycję, która nie jest perfumowana, nie pieni się i nie podrażnia, bez konserwantów chemicznych i bez siarczanów (wysuszują błonę śluzową). Najlepiej wybrać środki naturalne, na bazie oleju hydrofilowego. Są to preparaty, które mogą być przeznaczone wyłącznie dla kobiet, mężczyzn lub wspólne dla obu płci. Niektóre na bazie oleju także być stosowane do nawliżania.  Nie myśl jednak, że preparaty do higieny intymnej i żel pod prysznic to jedno i to samo! Żel pod prysznic nie powinien być używany na części intymne ponieważ zaburza naturalne pH skóry a mikroorganizmy zaczynają się rozmnażać ...

Wszystko z umiarem

Nasze intymne części ciała mają własne florę bakteryjną i specyficzne pH, które może podczas mycia kiedykolwiek ulec zniszczeniu. Płyny do higieny intymnej, należy używać raz dziennie. Bardziej wrażliwe osoby wolą korzystać z produktów naturalnych . Są lepsze niż niektóre produkty dostępne na rynku, ponieważ mogą one wysuszać śluzówki.

Lepiej wcześniej niż później

Ważne aby odpowiednio wcześnie zacząć się starać o higienę intymną u małych dzieci dzieci. Niemowlętom powinno się wycierać intymne części ciała wilgotną ściereczką kilka razy dziennie. Dzieci należy też kontrolować podczas ich pierwszych samodzielnych kąpieli. Naucz je myć miejsca intymne we właściwy sposób i z pomocą odpowiednich środków. Jest to bardzo ważne do zachowania zdrowia do końca życia. Czego nie nauczymy się za młodu, później już nie naddgonimy... Brak odpowiedniej higieny u dziewcząt może prowadzić do przyklejania się pochwy, a to do tzw. synechiae vulvae, czyli zrostu śluzówki pochwy.

higiena intymna

Czystość, nie tylko pochwy, ale i penisa

Podczas mycia nie możemy zapomnieć o odbycie i kroczu. Z tych miejsc mogą się przedostawać bakterie, powodujące infekcje. Za najlepszy wybór uważa się mycie się ciepłą wodą. Oczywiście, jest to prawda. Musimy pamiętać umyć ręce, przed wcześniejszym ich kontaktem z genitaliami.

Co jest dobre, a co wręcz przeciwnie?

Każdy powinien brać prysznic przynajmniej raz dziennie (ale tylko jeden raz z poużyciem żelu pod prysznic), a na pewno, nie zapomnij o miejscach intymnych. Prysznic jest lepszy niż kąpiel. Pamiętaj codziennie zmieniać bieliznę. Kobiety powinny raczej nosić tradycyjne majtki, które można prać w temperaturze 60 ° C. Stringi nie są odpowiednie, mogą wprowadzać do pochwy bakterie z odbytu i podrażniać błony śluzowe. Odzież powninna być luźniejsza - nie napięta. Nie mogą to być  nieprzepuszczające powietrza spodnie i szorty. Bielizna powinna być wykonana z 100%. bawełny. Bakterie najlepiej się czują w ciepłym i wilgotnym środowisku - także rozpalony strój kąpielowy lub zapocona blieliza po sporcie jest dla nich rajem. Stroje kąpielowe należy wyprać zaraz po wyjściu z wody. Po ćwiczeniach przepocone rzeczy należy natychmiast wymienić na czyste

Kobiety w czasie okresu, powinny przynajmniej trzy razy dziennie zmieniać podpaski, tampon należy wymieniać maksymalnie co 4 godziny. Pomoże to zapobiec zakażeniu pochwy. Istotny jest również kierunek podcierania się po oddaniu moczu - zawsze od przodu do tyłu (od odbytu do cewki moczowej). Kobiety powinny też unikać mycia się "wewnątrz" pochwy. Znajduje się tam ochronna mikroflora, która poprzez kontakt z środkami czyszczącymi mogłaby zostać zakłócona.

Co na drożdżycę

W przypadku, że higiena została zaniedbana, lub przeciwnie, jeżeli była przesadna i bakterie się rozmnożyły, udaj się do lekarza aby zalecił Ci odpowiednie leczenie. Postaraj się też zmienić styl życia. Ogranicz spożywanie cukrów (dotyczy to też owoców), zwiększ spożycie warzyw. Zapewnij swemu ciału regularną dostawę użytecznych bakterii z maślanki, jogurtu z żywymi kulturami i napojów probiotycznych. Unikaj białej mąki i kawy. Do diety dodaj  jedzenie"anty-grzybicze" - cebulę, czosnek, ekstrakt z pestek winogron, chrzan. Pij szałwię.

Włosy łonowe 

Przeciwnicy i zwolennicy wciąż się sprzeczają, golić - nie golić?  To trudne pytanie, niech każdy zdecyduje sam, wegług własnego gustu. Prawdą jest, że w zależności od dokonanego wyboru musisz odpowienio o swoje genitalia dbać. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się włosy pozostawić, musisz liczyć się z tym, że szybciej się zapocą, tworząc pożywkę dla bakterii. Oddychająca i luźniejsza bielizna jest koniecznością. I odwrotnie, jeśli zdecydujesz się golić, rób to ostrożnie, nie depiluj paskami wosku tych delikatnych miejsc, a w żadnym wypadku skóry po goleniu nie pocieraj perfumami, preparatami z alkoholem i dezodorantami.

O swoje intymne części ciała powinniśmy dbać, rób to dla swojego zdrowia, w pewnym okresie naszego życia będzie to naszą wizytówką dla przyszłego partnera

Dbasz o swoje intymne części ciała i chciałbyś się pochwalić? Na naszej stronie możesz dodać zdjęcia erotyczne!

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.