Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

HISTORIA AKCESORIÓW EROTYCZNYCH

21.wrzesień 2016
HISTORIA AKCESORIÓW EROTYCZNYCH

Kiedyś seks był dla wielu tematem tabu. Ludzie uważali, że do zbliżenia dochodzić powinno tylko w celach prokreacji. Były to jednak pozory, ponieważ, jak nie od dziś wiadomo seks jest źródłem przyjemności. Przykładem na to może być bogata historia akcesoriów erotycznych, która sięga już czasów prehistorycznych.

Pierwsze ślady świadczące o używaniu zabawek erotycznych znajdziemy na rysunkach w skałach jaskiń. Z kolei pierwsze dildo znaleziono w 2005 roku w jaskini Fels Höhle w pobliżu niemieckiego Ulm w Jurze Szwabskiej.  Przedmiot ma 20 cm długości i 3 cm szerokości. Pochodzi sprzed 28 tys. lat.

Archeolodzy odkryli także kamiennego penisa w sprzed 6 tys. lat w okolicach Izraela. Jednak i w tym przypadku – jego zastosowanie budzi wątpliwości. Prawdopodobnie związany był z kultem płodności.

Podobne przedmioty też znajdowano w wielu innych krajach, przykładem może być fallus z kości słoniowej pochodzący z neolitu, znaleziony we Francji.

W starożytnym Egipcie worki z papirusu wypełniano mrówkami lub pszczołami. Brzmi brutalnie, jednak owady służyły w tym przypadku do wytwarzania wibracji. Wystarczyło tylko potrząsnąć porządnie woreczkiem, aby rozwścieczyć owady. Kleopatra mogła sobie pozwolić na jeszcze większy luksus. Wśród swoich zabawek posiadała na przykład marmurowe dildo i skórzany woreczek wypełniony oślim mlekiem o wiadomym kształcie.

W starożytnej Grecji najwięcej sztucznych penisów pochodziło z Miletu. Nazywano je „olisbos” i wykonywano z kamienia, drewna i wygarbowanej skóry. Wspomniane już dilda zobaczymy też na rysunkach zdobiących starogreckie wazy – używane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, pojedynczo lub grupowo. Pierwszym lubrykantem w historii była w starożytnej Grecji oliwa z oliwek.

W dalekiej Azji również można natrafić na antyczne akcesoria erotyczne. W Chinach były dilda wykonane z brązu, drewna, kości słoniowej lub jadeitu.

Najstarsze pochodzą z czasów chińskiej dynastii Han. Prawdopodobnie służyły do zaspokajania potrzeb seksualnych licznych konkubin cesarza.

W Japonii już około 500 roku stosowano kulki waginalne zwane jako kulki gejszy albo kulki Ben-Wan. Używano je we większości azjatyckich krajach w celu dodatkowych wrażeń podczas seksu i dla zwykłej masturbacji.

Średniowiecze, a co za tym idzie - chrześcijaństwo przyniosło ze sobą – przynajmniej w teorii – rygory cielesne, a masturbacja uznana została za grzech, seks miał służyć płodzeniu potomstwa. Jednak po kryjomu, w praktyce nadal używano różnych zabawek.

Współczesne pochodzenie słowa „dildo” nie jest znane, ale wiadomo, że powstało już w XVII wieku. Niektórzy uważają, że pochodzi od włoskiego słowa "diletto”, które oznacza sprawiać przyjemność, zadowalać.

Pierwsze lalki

Długie rejsy morskie były dla wielu marynarzy męczące. Tygodnie na statku, spędzone w otoczeniu mężczyzn nie dają zbyt wielu okazji na zaspokojenie potrzeb seksualnych. W zastępstwie kobiety skonstruowano w XVII wieku tzw. „Dame de Voyage” czyli kilka poskręcanych ze sobą szmat, które miały przypominać kobietę.

Bardziej naturalnie wyglądające lalki pojawiły się dopiero po opatentowaniu gumy. W 1904 roku, alchemik Rene Schwaeble napisał o spotkaniu w Paryżu pewnego „Doktora P.”, który zajmował się produkcją dmuchanych lalek dla panów.

Dmuchane lale pojawiły się w III Rzeszy dla żołnierzy Wehrmachtu podczas II wojny światowej. Powodem ich pojawienia się była epidemia chorób wenerycznych wśród żołnierzy Wehrmachtu stacjonujących we Francji, którzy korzystali z domów publicznych. W celu poprawy zdrowia żołnierzy postanowiono stworzyć dla nich dmuchane lalki. Prototyp dmuchanej „Helgi” został osobiście zatwierdzony przez Hitlera i już wkrótce niemieccy żołnierze okupujący wyspę Jersey mogli wypróbować nowego gadżetu. Lalka była oczywiście w typie nordyckim. Posiadała blond włosy i niebieskie oczy, a co najważniejsze – złożona, mieściła się w żołnierskim plecaku.

historia akcesoriów erotycznych

Współczesne wibratory

Historia współczesnych dildo i wibratorów rozpoczyna pod koniec XIX wieku. Co ciekawe pierwotnie wynalezione zostały przez lekarzy do leczenia tzw. „kobiecej histerii”. Była to dość popularna choroba. Objawiała się bólami brzucha, dusznościami, niepokojem i bezsennością. Uważano, że najlepszym sposobem na jej wyleczenie jest terapeutyczny masaż miednicowy.  Pacjentkami były głównie panie zamożne, mogące sobie pozwolić na regularne wizyty. Szybko jednak lekarze zaczęli narzekać na... ból nadgarstków.

Niebawem w 1862 roku amerykański lekarz George Taylor stworzył pierwszy wibrator parowy. Jak wiadomo później nadeszła elektryczność, więc zasilanie przedmiotu uległo zmianie.

W 1883 roku brytyjski lekarz Joseph Mortimer Granville wynalazł pierwszy wibrator, który miał być remedium na urazy nadgarstków i usprawniać leczenie. Elektryczny masażer bardziej przypominał suszarkę niż dildo. Grunt, że się sprawdzał. Poza tym mógł służyć również do masażu innych części ciała, nie tylko tych intymnych. Dzisiaj wiemy już, że pocieranie łechtaczki nie leczyło histerii, a pacjentki w epoce wiktoriańskiej szły do lekarza, aby otrzymać przyjemność, której nie doświadczały w domu.

Sukces urządzenia był niebywały, szybko opuściło ono lekarskie gabinety i można je było kupić do użytku domowego. Przyjemność znalazła się w rękach kobiet. Początkowo były to duże, dosyć skomplikowane maszyny na prąd elektryczny i baterie, składające się z pedałów, turbiny wodnej i silnika. Zakres prędkości wynosił od 1000 do 7000 pulsowań na minutę i dlatego ich cena w 1904 roku wahała się między 15 a 200 dolarów, w zależności od modelu. Niektóre z pierwszych modeli były bardzo drogie, jak na przykład „Chattanooga”, który sprzedawano za dwieście dolarów pod koniec XIX wieku.

W 1905 wibratory były już mniejsze i bardziej ekonomiczne, a także zawierały różne dodatki przydatne w domu, jak na przykład mieszadło. Był on piątym urządzeniem elektrycznym wykorzystywanym w gospodarstwach domowych, zaraz po maszynie do szycia, wentylatorze, ekspresie do kawy i tosterze. Wyprzedził także o kilka lat odkurzacz i żelazko.

W roku 1917 był już powszechnie dostępne w USA. Stały się tak popularne, że były dołączane w zestawie do sprzętu domowego tj. odkurzacza, czy miksera. Nie bez powodu, w końcu jeszcze nie tak dawno korzystały z nich przede wszystkim kobiety. Panowie przez wiele lat żyli w nieświadomości, do czego tak naprawdę służą te urządzenia.

W kolejnych latach wiele katalogów wysyłkowych zapełniło się reklamami różnych modeli wibratorów, polecanych jako „aparat likwidujący napięcie u kobiet”, czy „pomoc, którą doceni każda kobieta”. Jednakże wraz z pojawieniem się filmów pornograficznych, około 1920 roku, wibratory przestały być sprzętem gospodarstwa domowego , a w związku z lepszym rozumieniem kobiecej seksualności przestały być narzędziem leczniczym.

Inny prekursorem dilda była fizyk Frank E. Young. Opracował w 1892 roku „rektalny poszerzacz”, ale zaczęto go reklamować dopiero na początku XX wieku... jako metodę leczenia hemoroidów.

W 1954 roku opracowano aparat Niagara N1. Tym, co go wyróżniało na tle konkurencji, był obrotowy potencjometr, pozwalający na regulowanie intensywności wibracji.

Przełom nastąpił wraz z rewolucją seksualną na przełomie lat 60. i 70 .XX wieku, która przyniosła kolejne rozluźnienie norm obyczajowych. John H. Tavel stworzył wówczas, w roku 1966, pierwszy bezprzewodowy wibrator. Miał anatomiczny kształt i był zasilany na baterie R6.

Rozpowszechnił się rówinież silikon i obok coraz lepszych masażerów zaczęły się pojawiać i inne gadżety. Pierwszy sklep erotyczny otwarto w niemieckim mieście Flensburg w 1962 roku.

Jak to wyglądało w Polsce?

Na temat historii zastosowania akcesoriów erotycznych na ziemiach polskich nie ma zbyt wielu informacji, ale zapewne tak jak samo w innych krajach, u nas również były stosowane. Świadczą o tym między innymi znaleziska archeologiczne.

W zeszłym roku w kwietniu archeolodzy w jednej z latryn w Gdańsku znaleźli sztuczny członek z XVIII wieku.

Wibratorem w PRLu był „Turystyczny aparat do masażu” wyprodukowany w 1977 roku przez Spółdzielnię Inwalidów „TELSIN” Zakład Podzespołów Teletechnicznych.

Obecnie w sprzedaży są najróżniejsze modele i kształty gadżetów erotycznych. Dostępne są do kupienia zarówno w sex-shopach jak i internetowych sklepach wysyłkowych.

Jeśli nie masz z kim wypróbować swoich akcesoriów erotycznych, zarejestruj się na naszym portalu erotycznym i znajdź dla siebie idealnego partnera już teraz!

Żródło:

https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/01/15/historia-akcesoriow-erotycznych/

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.