Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Jakie urazy mogą się zdarzyć podczas korzystania z zabawek erotycznych?

8.luty 2022
Jakie urazy mogą się zdarzyć podczas korzystania z zabawek erotycznych?

Nie ważne, czy do ożywienia życia seksualnego zainspirowała Cię saga Pięćdziesięciu twarzy Grey’a, 365 dni czy cokolwiek innego, pamiętaj, że powinieneś uważać przy wyborze i korzystaniu z zabawek erotycznych...

Popularność zabawek erotycznych w przeciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie wzrosła. Sprzedawcy na całym świecie odnotowali większe zainteresowanie tego typu gadżetami. Jednakże zwiększyła się też liczba urazów i niebezpiecznych sytuacji. Zauważyli to przede wszystkim lekarze pogotowia ratunkowego, od kiedy na chirurgi zaczęło pojawiać się coraz więcej ludzi, po doświadczeniach, które zamiast przyjemności przyniosły ból.

Informacje o urazach Komisji bezpieczeństwa towarów konsumpcyjnych udowadniają, że obrażeń spowodowanych zabawkami erotycznymi przybyło po tym, jak w 2011 do kin trafiła pierwsza część Pięćdziesięciu twarzy Grey’a. Szpitale odwiedziło dwa razy więcej ludzi, niż w 2007 roku. Według przeprowadzonych badań, pomiędzy 1995 a 2006 rokiem w Stanach Zjednoczonych leczono około 6800 osób z urazami wywołanymi gadżetami erotycznymi. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że rzeczywista liczba obrażeń jest o wiele większa.

Jednakże to nie oznacza, że powinieneś zrezygnować z chęci poprawienia swojego życia seksualnego, w tym i z zabawek erotycznych. Najważniejsze przecież to być świadomym ryzyk oraz sposobów ich uniknięcia.

Mogą gdzieś utknąć

Około 83 % urazów wywołanych zabawkami erotycznymi było spowodowanych tym, że zabawki utknęły w albo na genitaliach. Zazwyczaj dotyczy to dildo albo wibratora, ale bywały przypadki, kiedy lekarze i pielęgniarki musieli wyciągać z miejsc intymnych piloty od telewizora, telefony komórkowe i inne przedmioty. Z przeglądu bazy danych wykonanego przez Komisję bezpieczeństwa towarów konsumpcyjnych wynika, że większość tych przypadków częściej dotyczy odbytu niż waginy, prawdopodobnie dlatego, że szyjka macicy działa niczym bariera, podczas gdy mięśnie odbytu mogą wciągać przedmioty głębiej do środka. Jeśli chcesz się zabawić bezpiecznie, używaj zabawek erotycznych, które da się łatwo wyciągnąć.

Wszystko z umiarem

Nadmierne korzystanie z takich urządzeń jak wibrator, może spowodować chroniczne drętwienie wrażliwych części ciała. Jedno z badań przeprowadzonych w Instytucie Kinseya w Indianie wykazało, że ponad połowa badanych kobiet używa wibratora, a prawie 1 z 5 tych kobiet ma nieprzyjemne doświadczenia związane z działaniami niepożądanymi, takimi jak drętwienie i ból. Podczas używania ruszaj wibratorem i nie pozostawaj zbyt długo na jednym miejscu. Zmieniaj też różne style i prędkość wibracji, można to przecież z łatwością ustawić.

niebezpieczne zabawki erotyczne

Ostrożnie z pierścieniami wibracyjnymi

Pierścienie wibracyjne na penisa zazwyczaj zakłada się na dolną część penisa i używa się ich do przedłużenia erekcji (pierścień ogranicza przepływ krwi z penisa). Urazy z nimi związane zdarzają się dość rzadko, tworzą zaledwie 2% urazów spowodowanych zabawkami erotycznymi. Mogą jednak być bardzo nieprzyjemne i wywoływać gangrenę, jeżeli będą zaciśnięte wokół penisa zbyt długo. Jeśli zatem zdecydujesz się pierścień wypróbować, rób to z głową i załóż maksymalnie jeden. Unikaj narkotyków, alkoholu i „maratonów” – nie używaj pierścienia dłużej niż 1-2 godziny.

Romans z chemią

Chemikalia znajdują się na i w niektórych zabawkach erotycznych. Zawarty w nich plastik, winyl oraz guma mogą dostać się wprost do ludzkiej skóry i wywołać swędzenie lub wysypkę. Wiele zabawek zawiera też ftalan, który agencja ochrony środowiska zakwalifikowała jako możliwy czynnik rakotwórczy. Silikon i twardy plastik będą najlepszym wyborem jeśli szukasz nietoksycznych zabawek. Bądź ostrożny przy wyborze zabawki w sex shopach, dla pewności lepiej wszystko dobrze skontroluj. Powąchaj ją, czy nie śmierdzi chemikaliami, tak jak na przykład nowa zasłona prysznicowa.

Kiedy następnym razem będziesz mieć ochotę na igraszki, pamiętaj, że możesz jednocześnie się zabawić i wystrzegać się ryzyka. Używaj zabawek zgodnie z instrukcją, myj je po każdym użyciu (zwłaszcza, jeśli dzielisz je z partnerem) i unikaj zbyt długiej styumulacji na jednym miejscu.

Chętnie byś poeksperymentował z zabawkami erotycznymi we dwoje, ale brakuje Ci partnera? Nie rozpaczaj, rozejrzyj się na portalu erotycznym, być może wymarzony partner ukrywa się właśnie tam.

[rox]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.