Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Lipotransfer czy tabletki - która metoda powiększania penisa jest najlepsza?

14.marzec 2023
Lipotransfer czy tabletki - która metoda powiększania penisa jest najlepsza?

Wielu mężczyzn przynajmniej raz w swoim życiu zastanawiało się nad możliwością zwiększenia swojego penisa. Jakie metody są najlepsze? Jakie są ich wady i zalety? Wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Statystyki opublikowane w The British Journal of Urology International  podają, że średni rozmiar penisa wynosi około 13 cm w stanie erekcji. To wcale nie jest mało, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że pochwa ma długość od 6 do 8 cm. Pomimo to jednak wielu mężczyzn nadal czuje się niepewnie z powodu długości swojego członka. 

Tabletki - jak działają?

Tabletki powiększające przyrodzenie mają za zadanie ulepszenie przepływu krwi w okolicach narządów płciowych. Dzięki temu, że do ciał jamistych systematycznie przedostaje się większa ilość krwi ma dojść do ich powiększenia a co za tym idzie - do wzrostu masy prącia na całej jego powierzchni. Efektem używania tych tabletek powinno być osiągnięcie wymarzonego rozmiaru przyrodzenia a dodatkowo też silniejsze erekcje oraz wzrost libido. 

Niestety jednak, brak jest stosownych badań, które potwierdzałyby skuteczność tabletek. Z drugiej strony pozytywne opinie mężczyzn stosujących te preparaty sugerują, że mogą one rzeczywiście wpływać na wzrost rozmiaru penisa.

Składniki występujące w tabletkach na powiększenie penisa to m.in.:

 • L-arginina
 • Tribulus terrestris
 • Maca
 • Muira puama
 • Ginkgo biloba
 • Panax ginseng

Powiększanie penisa własnym tłuszczem, czyli lipotransfer

Lipotransfer to zabieg polegający na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta w celu powiększenia penisa. Cała procedura jest małoinwzyjna, wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Lipotransfer trwa około 90-120 minut.

Tłuszcz pobierany jest z wybranej partii ciała pacjenta, może to być brzuch, uda lub pośladki. Kolejnym etapem po pobraniu tkanki tłuszczowej jest jego dokładne oczyszczenie i poddanie obróbce. Kiedy preparat jest już gotowy wprowadza się go pod skórę prącia przy uzyciu specjalnej igły. Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem może powiększyć prącie nawet o kilka centymetrów (pogrubienie o 3-4 cm, wydłużenie o 1 cm). Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak pełne rezultaty można dostrzec dopiero po kilku tygodniach i utrzymują się one nawet do 2 lat.

W przeciwieństwie do tabletek lipotransfer to skuteczna metoda powiększania penisa, lecz jego cena jest znacznie wyższa. Warto również mieć na uwadze, że jest to zabieg medyczny i należy się dobrze zastanowić nad możliwymi konsekwencjami. 

Lipotransfer a tabletki - podstawowe różnice

Dwa najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby na powiększenie penisa to właśnie lipotransfer i tabletki. Jednak jedno i drugie ma swoje wady oraz zalety. Jakie?

Tabletki - zalety:

 •  działają od wewnątrz i dostarczają do organizmu ekstrakty roślinne, witaminy i składniki mineralne
 •  cena
 •  nie jest to zabieg medyczny wymagający długiej rekowalenstencji 

Tabletki - wady:

 • ich działanie nie jest gwarantowane
 • długi czas oczekiwania na efekty

Lipotransfer - zalety:

 • efekt jest widoczny od razu
 • powiększenie prącia nawet o 3-4 centymetry
 • jest to szybki i małoinwazyjny zabieg

Lipotransfer - wady:

 • długi okres rekowalenstencji
 • cena

Bezpieczeństwo

W przypadku tabletek większość producentów zapewnia, że do produkcji wykorzystywane są tylko naturalne składniki. Trzeba jednak brać pod uwagę możliwość wystąpienia reakcji alergicznych, zatem zanim sięgniesz po suplement powiększający rozmiar prącia upewnij się, że nie jesteś uczulony na któryś ze składników. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób, np. cukrzyca czy choroby serca zaleca się też wcześniejszą konsultację z lekarzem. 

Jeśli chodzi o lipotransfer - jest to zdecydowanie bardziej inwazyjna metoda, która może mieć skutki uboczne w postaci obrzęku, bolesności lub zaczerwienienia. Zanim więc zdecydujesz się na ten zabieg rozważ wszystkie za i przeciw. 

 Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.