Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

MATERIAŁY, Z KTÓRYCH POWSTAJĄ AKCESORIA EROTYCZNE

24.październik 2016
MATERIAŁY, Z KTÓRYCH POWSTAJĄ AKCESORIA EROTYCZNE

Akcesoria erotyczne mogą powstać z różnych materiałów. Niektóre z nich oraz ich wady i zalety opiszemy w tym artykule.

Być może masz już w domu przyjaciela w postaci wibratora, lub inną zabawkę erotyczną i z pewnością nie raz zachwycałaś/łeś się nad materiałem, z którego została zrobiona. Prawdopodobnie jest on bardzo przyjemny. To oczywiste, że nie wszystkie tworzywa nadają się do produkcji zabawek erotycznych. Czasem jednak pojawiają się na rynku produkty (zazwyczaj z Chin), które są wykonane z niewłaściwych lub wręcz niebezpiecznych materiałów. Jakie są te odpowiednie i jakie mają właściwości?

Silikon

Jeden z najczęściej używanych materiałów do produkcji zabawek erotycznych. Jest bardzo lubiany przez jego użytkowników dzięki swym wielu właściwościom. Jest hipoalergiczny, elastyczny, ma gładką powierzchnię, nie zawiera ftalanów i nie śmierdzi. Można go wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju akcesoriów, ponieważ łatwo się go formuje. Łatwo przejmuje temperaturę ciała, przez co dodaje „prawdziwości„ seksualnym doznaniom. Jego temperatura może się zmniejszyć lub zwiększyć, dzięki czemu, jeśli tylko będziesz mieć na to ochotę, możesz doświadczyć czegoś nowego. Higieniczny i nietoksyczny dla ciała (to ten sam silikon, który wykorzystywany jest w chirurgii plastycznej do produkcji implantów). Musisz jednak uważać, aby produkt był wykonany z prawdziwego (lekarskiego) silikonu, a nie z jakiejś podróbki. Za prawdziwy silikon zapłacisz więcej, ale opłaca się. Jeżeli produkt jest o wiele tańszy w stosunku do innych, najprawdopodobniej jest to podróbka zawierająca organiczne związki cyny, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Oprócz wysokiej ceny, silikonowe produkty mają jeszcze jedną wadę – nie wolno ich używać z silikonowymi lubrykantmi. Uszkodzą ich kształt, a powierzchnia straci swoje właściwości. Dlatego używaj lubrykantów na bazie wody.

Lateks

Prawdziwy lateks to tworzywo naturalne. Problem polega jednak na tym, że prawdziwy lateks jest bardzo drogi, przez co często zastępuje się go tańszym, sztucznym – chemicznym (syntetycznym) odpowiednikiem. Jest niezwykle elastyczny, dlatego można go wykorzystywać do produkcji ubrań i innych zabawek do BDSM. Lateks ma delikatną strukturę, dzięki czemu łatwo go wyczyścić, jednakże musisz uważać, właśnie z racji jego porowatości (czyli miniaturowych nierówności) bakterie z chęcią na nim osiadają. Temperaturą szybko dorównuje ludzkiemu ciału. Lateks ma specyficzny zapach, który dla niektórych może być nieprzyjemny, ale są tacy, którzy go wręcz uwielbiają. Kolejną wadą (oprócz wysokiej ceny) jest to, że może uczulać. Objawia się to wysypką lub podrażnioną skórą. Osoby uczulone na lateks powinny go unikać. Jeżeli masz zabawki lub ubrania wykonane z lateksu, nie używaj olejków do masażu z zawartością tłuszczy.

PCW

Polichlorek winylu należy do najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych na świecie. Poprzez dodawanie środków zmiękczających jego jędrność może ulegać zmianom. Twarde PCW jest najbardziej znane, ponieważ produkuje się z niego wibratory. Mowa tutaj o tanim materiale, z którego powstają łatwo dostępne i niedrogie zabawki erotyczne. Szybko dostosowywują się do temperatury ludzkiego ciała. Za wadę możemy uznać to, że niektóre wykonane tańszym sposobem wibratory mogą podczas użycia robić straszny hałas. Zmiękczona forma PCW nazywa się Jelly.

Jelly, żel, Jel-Lee™

Jak już wspomnieliśmy, jest to zmiękczone PCW. Zabawki wykonane z tego materiału miały swoje wielkie boom w poprzednim dziesięcioleciu i do dziś są bardzo popularne. Jest to tani materiał, bardzo elastyczny i z nieskończoną ilością kolorów. Wadą żelowych akcesoriów może być ich gumowy zapach, zwłaszcza jeżeli zabawka jest nowa.

materiały zabawek erotycznych

Poliuretan, PU, PUR

Poliuretan to piana, którą wypełnia się formę i pozostawia do stwardnięcia. Może powodować podrażnienia skóry. W przypadku pojawienia się podrażnień, przestań używać zabawki wykonane z tego materiału. Łatwo osiadają na nim bakterie.

ABS

ABS tworzywo możemy zaliczyć do najbezpieczniejszych materiałów służących do produkcji zabawek erotycznych. Nie jest porowaty, dzięki czemu nie rozmnażają się na nim bakterie. Może się też „pochwalić” wytrzymałością i solidnością. Dobrze przewodzi wibracje po całej powierzchni zabawki. Jednakże z tego powodu może być dość głośny.

Szkło

Szkło to idealny materiał do produkcji zabawek erotycznych, ponieważ nie osiadają na nim bakterie, nadaje się dla alergików i można bawić się z jego temperaturą. Przede wszystkim wykorzystywany jest do produkcji dild. Można je wypełnić ciepłą lub zimną wodą (lub też zagrzać w mikrofalówce, czy schłodzić w lodówce). Doskonale się ślizga, dzięki czemu nie wymaga użycia lubrykantów. Wadą może być waga zabawki, jeżeli jest wykonana z cięższego szkła.

Akryl

Akryl znany również jako PMMA, to tworzywo sztuczne, zwane też potocznie pleksiglas. Jest nieszkodliwe dla zdrowia. Wykorzystuje się go do produkcji Crystal Toys – kryształowych zabawek (przeźroczystych). Jest lżejszy niż szkło, ale łatwiej go porysować.

Stal szlachetna

Stal wykorzystywana w chirurgii jest ciężka i chłodna. Jeżeli jest Ci zimno, zagrzej swoją zabawkę na kaloryferze lub w wannie. Im dłużej będziesz ją grzać, tym dłużej utrzyma ciepło. Jeżeli kupujesz zabawkę ze stali, upewnij się, że jest wykonana ze stali chirurgicznej i nie zawiera niklu. Wówczas możesz mieć pewność, że jest hipoalergiczna.

Aluminium

Aluminium możemy określić jako tańszą wersję stali chirurgicznej. Jest lżejsza i matowa. Aluminium może uczulać.

Guma, kauczuk

Zabawki wykonane z gumy mają swoje zalety, ale niestety również wady. Są tanie, elastyczne i dostępne w wielu kolorach, ale niestety porowate (osadzają się na nich bakterie, dlatego powinno się z nich korzystać tylko z użyciem kondomów), oprócz tego są ciężkie, mają nieprzyjemny zapach i mogą wywoływać alergie.

Fosfor

Jeśli chcesz mieć niezwykłą zabawkę erotyczną, kup sobie taką, która jest wykonana z fosforu. Jak wiadomo, fosfor świeci w ciemności, dzięki czemu zapewni Ci świetną zabawę. Do innych zalet fosforu możemy zaliczyć jego miękkość oraz trwałość. Oprócz tego jest przyjemny w dotyku i łatwo się czyści (nie jest porowaty).

Kamień

Pierwsze dilda, które powstały przed wieloma tysiącami lat, były wykonane z kamienia. Teraz to raczej dekoracja, która dobrze wygląda, mimo to, ich cena jest wysoka. Kamienne dilda są bardzo dokładnie wyszlifowane, można zmieniać ich temperaturę, a nawet myć w zmywarce.

Drewno

Ostatnim materiałem, już rzadziej spotykanym w dzisiejszych czasach jest drewno. Przy zakupie drewnianych zabawek zwróć uwagę na to, czy drewno zostało wystarczająco dobrze obrobione (aby nie miało drzazg). Na drewnie może pozostawać brud, który niełatwo jest wyczyścić. Uważa się, że najlepszym drzewem do produkcji zabawek jest klon, ze względu na jego solidną strukturę i odporność przeciw bakteriom.

Podczas używania swoich zabawek erotycznych, nie zapomnij na podstawowe zasady higieny, ani na odpowiednie ich przechowywanie. W następnych artykułach dowiesz się trochę więcej o tym, jak powinno się akcesoria erotyczne przechowywać oraz o materiale, z którego wyrabia się wiele zabawek – o imitacji ludzkiej skóry.

Kiedy będziesz gotów wybrać idealną dla siebie zabawkę erotyczną, odwiedź sklep erotyczny. Znajdują się one w każdym większym mieście na przykład w Warszawie, KatowicachLublinie lub Krakowie.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.