Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Na czym polega miłość grecka?

5.kwiecień 2023
Na czym polega miłość grecka?

Niektórzy mają do niej niechęć, inni zaś ją uwielbiają. Tzw. miłość gracka może wam zapewnić niezapomniane doznania jeśli jest przeprowadzana z odpowiednią delikatnością. Czym ona jest i jakie ma wady?

Definicja miłości greckiej

Miłość grecka to mniej znane określenie seksu analnego. Jest to sposób na dostarczanie i czerpanie przyjemności fizycznej, który jest znany ludzkości właśnie od czasów starożytnej Grecji, stąd też pochodzi nazwa tej formy stosunku seksualnego. Wieki temu społeczeństwa nie były tak purytańsko nastawione do tematów seksualnych, byli oni bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju doznania płynące ze zbliżenia. Seks analny był zatem często praktykowany nie tylko pomiędzy kobietami i mężczyznami ale również pomiędzy samymi mężczyznami. Słynną praktyką starożytnej Grecji było wprowadzenie w świat intymnych igraszek młodych mężczyzn właśnie poprzez dojrzałych partnerów, których nasienie w odbycie niedoświadczonego jeszcze prawiczka miało stanowić rytuał wstąpienia do tego świata. 

W naszych czasach ten rodzaj seksu często budzi kontrowersje. Wielu uznaje go za domenę homoseksualistów, którzy wykorzystują odbyt partnera do uprawiania miłości. Jednak nawet w związku między kobietą i mężczyzną, miłość analna wywołuje u niektóryh grymas niesmaku. Czy naprawdę warto od razu skreślać tę formę zbliżenia?

Na czym polega?

W miłości greckiej chodzi o wprowadzenie penisa mężczyzny do odbytu kochanki, bądź kochanka. Osoba, która wchodzi w odbyt partnera musi być bardzo delikatna. Konieczne jest reagowanie na bieżąco na sygnały wysyłane przez kochankę/kochanka, tak by nie zrobić jej/mu krzywdy. Podczas tego rodzaju zbliżeń dobrze jest stosować zwiększoną ilość lubrykantu. Nawilżyć należy wejście do odbytu oraz sam odbyt. Ogromne znaczenie ma też gra wstępna, ma ona na celu jak największe rozluźnienie mięśni zwieracza odbytu. 

Miłość po grecku w żadnym razie nie może być czynnością przypadkową i jednostronną, czyli taką chcianą tylko przez jedną stronę, wymuszoną i bolesną. Zanim zatem przejdziecie do tej praktyki porozmawiajcie o tym i rozważcie wszystkie za i przeciw. 

Częste obawy podczas miłości greckiej

Najczęstsze problemy i obawy, które są związane z miłością grecką to:

  • przełamanie bariery wstydu, 
  • strach przed bólem
  • niechęć wywołana wyznawanymi zasadami moralnymi, etycznymi, kulturowymi czy religijnymi.

Nieumiejętnie i zbyt szybkie wprowadzenie odbytu do nienawilżonego odbytu może spowodować gromny ból, spowodować wewnętrzne uszkodzenia, krwawienia odbytu, itp. Dlatego właśnie tak ważne jest dokładne przygotowanie się do tego zbliżenia.

Pamiętajmy też, że miłość grecka może przyczynić się do zarażenia się chorobami wenerycznymi, HIV oraz do powstania infekcji intymnych. Jeżeli po seksie analnym macie zamiar przejść do pochwowego należy zachować odpowiednie zasady higieny osobistej i umyć narządy płciowe obu partnerów. 

Przydatne porady

Jak już wspominaliśmy wyżej - na pierwszym miejscu podczas seksu analnego powinna być zgoda obu partnerów na tego rodzaju zbliżenie, rozluźniająca gra wstępna, delikatność, użycie odpowiednio dużej ilości lubrykantu oraz reagowanie na zachowanie partnera. Jeśli zdecyduje się on/ona na ukończenie zbliżenia, trzeba to zaakceptować, naciskanie może mieć nieprzyjemne skutki. Kolejnym ważnym podpunktem jest higiena intymna - zarówno narządów rozrodczych jak i ewentualnie używanych zabawek erotycznych. Warto też się zabezpieczyć, aby uniknąć zarażenia się różnego rodzaju chorobami. 

Zalety miłości po grecku

Choć z pewnością wszystko to, co napisaliśmy powyżej może brzmieć trochę zniechęcająco należy jednak mieć na uwadze, że ta technika ma również swoje zalety. Dlaczego ludzkość przez tyle wieków decyduje się na miłość grecką? Otóż zapewnia ona niezapomniane doznania, podobno najbardziej intensywne są wtedy, kiedy para połączy ten rodzaj seksu z jednoczesnym pobudzaniem łechtaczki, warg sromowych oraz pochwy kobiety. Niektórzy kochankowie podczas seksu analnego korzystają z sztucznych członków.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.