Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Niezdrowe zainteresowanie seryjnymi mordercami

12.marzec 2019
Niezdrowe zainteresowanie seryjnymi mordercami

Aż dziw, co czasami może wydawać nam się atrakcyjne. W dzisiejszym artykule poruszymy kwestię jednego takiego, dość niebezpiecznego upodobania. Istnieją bowiem wśród nas tacy, którzy zakochują się w seryjnych mordercach. Jak to możliwe? Czytaj dalej...

O istnieniu ludzi ślepo zafascynowanych osobami, które robią coś złego lub zakazanego wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza kobiety są znane z tego, że podobają im się dranie. Chyba każda z pań przyzna, że lubi mężczyzn, którzy mają w sobie jakąś namiastkę czegoś „złego”. Ostatnimi czasy jest to jednak coraz częstsze zjawisko i zaczyna wykraczać to poza granice zdrowego rozsądku. Niektóre seriale kryminalne nie tylko nie przedstawiają popełnianych przestępstw w złym świetle, ale wręcz potęgują w widzach umiłowanie do złoczyńców. Dopóki człowiek ogląda tego typu programy i potrafi oddzielić fikcję od rzeczywistości – nie ma żadnego problemu. Niestety, niektórzy są tak zafascynowani seryjnymi mordercami, że przeradza się to w niezdrową fascynację seksualną. Jest to dość powszechne zjawisko, dlatego też otrzymało swoją własnę nazwę - hybristofilia.

Kiedy zaczniesz przeglądać odpowiednie strony, możesz znaleźć wiele przykładów takich zachowań. Zazwyczaj chodzi o dziewczyny i kobiety, które podziwiają któregoś z seryjnych morderców. Na Twitterze zalecają się do Jamesa Holmesa, który strzelał w teatrze w Colorado. Uwaga wielu pań skupiona jest również na Stevenie Averym, który miał już wiele dziewczyn, czy nawet narzeczonych. Aby zauważyć to ciekawe zjawisko, wystarczy też przyjrzeć się ogromnemu zainteresowaniu postaciami z seriali kryminalnych, takich jak na przykład Joe (Pann Badgley) z serialu You. W ostatnim czasie „drugą młodość” przeżywa również seryjny morderca Ted Bundy. Co prawda upłynęło już 30 lat od momentu, kiedy został skazany na śmierć, ale dzięki serii dokumentarnej od Netflixu - Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes Ted zyskał nowe grono fanek, których jeszcze nie było nawet na świecie w czasie, kiedy stał się „sławny”. Jak coś takiego może być w ogóle możliwe? Człowiek, który zabijał z zimną krwią nie powinien przecież mieć grona wielbicielek. Eksperci pomogą nam odpowiedzieć na to nurtujące pytanie...

Skąd bierze się to zainteresowanie?

Istnieje kilka źródeł takiego zachowania. Jednym z nich jest fakt, że seryjni mordercy potrafią sprawiać wrażenie czarujących. "Ludzi, w większości jednak kobiety, ženy, pociągają seryjni mordercy, ponieważ intensywność ich uroku dostarcza im nowego poziomu podniecenia mówi Dr. Fran Walfish, terapeuta rodzinny z Beverly Hills, autor książki The Self-Aware Parent. 

Zdaniem kryminolog Dr. Melissy Hamilton z University of Surrey School of Law seryjni mordercy są zdolnymi manipulatorami. "Jeżeli są piękni, najprawdopodobniej nauczą się wykorzystywać urodę do osiągnięcia swych celów, potrafią być atrakcyjni, wiedzą jak flirtować w odpowiedni sposób i jak zdobyć to, na czym im zależy," mówi Hamilton. "Ted Bundy jest tego najlepszym przykładem. Piękni mężczyźni, którzy mogą liczyć na zainteresowanie kobiet, zazwyczaj zyskują też ogromną pewność siebie, która jest kolejną rzeczą budzącą wśród kobiet zaufanie." Hamilton dodaje, że jest to w pewien sposób uwarunkowane przez płeć: Zainteresowanie seryjnymi morderczyniami (które nie są tak znane) nie pojawia się zbyt często.

Oprócz niewątpliwej atrakcyjności kobiety pociąga również ich siła. Pozbawienie życia tylu osób w ich przekonaniu musi świadczyć o jakiejś wewnętrznej sile.

Eksperci podają jeszcze inne, bardziej współczesne wyjaśnienie: każda kobieta wierzy, że to właśnie jej uda się zmienić tego niegrzecznego chłopca w potulnego baranka.

Sława jest najważniejsza

"Celebryci są dla większości ludzi niezwykle atrakcyjni” tłumaczy Hamilton. "W pewnym momencie przestają widzieć go jako tego złego, ale raczej kogoś, kto pozwoli im uciec od codziennej rutyny.”

Tak, nawet piękni ludzie potrafią robić złe rzeczy

Kolejnym ciekawym zjawiskiem w dokumencie od Netflix o Bundym były komentarze kobiet, które uczestniczyły w jego procesie – twierdziły one, że mają wrażenie, że Ted jest zbyt atrakcyjny, a ktoś taki nie mógłby przecież zabić i zgwałcić więcej niż 30 kobiet. "Seryjni mordercy, tacy jak Ted Bundy, ze względu na swój wygląd fizyczny, często sprawiają wrażenie niezdolnych do dokonania jakiegokolwiek złego czynu,” tłumaczy Hamilton. Ze względu na ich urok osobisty i dobry wygląd, kobiety zaczną „szaleć” na jego punkcie lub nie będą skłonne przyjąć do wiadomości, że mają do czynienia z sociopatą, który naprawdę dopuścił się zarzucanych mu czynów. Zazwyczaj wydaje nam się, że człowiek, który jest piękny musi być dobry i odwrotnie. Hamilton dodaje: "W efekcie jesteśmy w stanie odpuścić pięknemu człowiekowi nawet te najgorsze grzechy, a temu brzydszemu zarzucić wszystko."

Badania potwierdziły, że ludzie mają tendencję wierzyć atrakcyjnym ludziom i na tej podstawie najczęściej wyciągają wnioski.  

Kolejny film z seksownym aktorem?!

Ted Bundy w 2019 roku stał się znów „sławny”. Mówiliśmy już o tym, że Netflix opublikował nieujawnione dotąd nagrania, ale na tym nie koniec. W tymm roku do kin wejdzie również film o Bundym. Nosi tytuł Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Wiecie, co jest w tym wszystkim najgorsze? Główną rolę otrzymał Zac Efron, który jest uważany za jednego z najbardziej seksownych aktorów na świecie. Może to sprawić, że zainteresowanie seryjnymi mordercami i złoczyńcami wśród kobiet stanie się jeszcze większe. Kiedy się nad tym zastanowicie, nie wydaje wam się, że jest to okropne? Człowiek, który zmanipulował, zgwałcił i zabił ponad 30 kobiet (mówi się, że było ich nawet ponad 100) – a teraz nagle tysiące ludzi na całym świecie będzie go podziwiać. Ted Bundy ponownie stał się sławny, ale niestety nie w takim sensie, w jakim powinien.

Jeżeli ktoś pokroju Teda Bundy’ego zacznie wydawać ci się atrakcyjny, lepiej trzy razy się zastanów i zmień kurs. Netflix na swoim Twitterze dodali nawet specjalny apel do kobiet. Napisali w nim, że istnieje wielu mężczyzn, którzy o wiele bardziej zasługują na waszą uwagę i nie są seryjnymi mordercami. Kiedy będziesz umawiać się na randkę z nieznaną kobietą lub mężczyzną, pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Zwracaj uwagę na jego/jej zachowanie, wygląd i sposób w jaki się wysławia.

[Lil]

Źródło:

https://www.csfd.cz

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.