Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

PAS CNOTY

24.luty 2017
PAS CNOTY

Jak to wyglądało kiedyś? Czy naprawdę kobiety zmuszano do noszenia pasa cnoty? Wydaje się to dość nieprawdopodobne, tym bardziej, że dzisiaj jest to dobrowolna decyzja zarówno kobiet, jak i… mężczyzn.

Dla tych, którzy nie potrafią nic sobie wyobraźić pod pojęciem pas cnoty, mamy przygotowaną dokładną definicję. Pas cnoty, inaczej zwany też opaską syryjską, to przyrząd stosowany w Europie pomiędzy XII a XIX wiekiem. Jego celem było powstrzymanie kobiety od cudzołóstwa i masturbacji, miał ją również ochronić przed ewentualnym gwałtem.

Historia

Pas cnoty symbolizował ograniczenie seksualności kobiet oraz ich całkowitą uległość wobec mężczyzn. Powstało wiele mitów i legend dotyczących pasa cnoty. Warto nadmienić, że nie jest to, jak by się mogło wydawać, średniowieczny wynalazek, jego korzenie sięgają aż do czasów starożytnych. Pierwszych wzmianek o pasach cnoty możemy się doszukać chociażby w „Odysei”, gdzie Homer wspomniał o tym, jak to Afrodyta zdradzała Hefajstosa z jego bratem Aresem. Kiedy kowal dowiedział się o zdradzie żony, wykuł dla niej specjalny pas, który uniemożliwiał ukochanej cudzołóstwo. Brakuje jednak jakichkolwiek dowodów, aby Grecy wykorzystywali pomysł Homera w praktyce.

Mówi się też, że królowa Semiramida, ubierała w pas cnoty wszystkie przebywające na jej dworze kobiety. Bała się, że któraś z nich uwiedzie jej syna. Tego rodzaju legend powstało wiele. Powszechnie przyjęło się jednak, że pas cnoty pochodzi ze średniowiecza. Dlaczego? Ponoć krzyżowcy bali się o to, czy żony pozostaną im wierne podczas ich nieobecności, dlatego też decydowali się na mający zabronić zdradzie pas. Jest jednak fałszywe przekonanie, które zrodziło się w XIX wieku. Winowajcami całego tego historycznego zamieszania są ówcześni fałszerze – kowale, którzy pałając wielką chęcią zysku, wykorzystywali fascynację kolekcjonerów średniowieczem, zabytkami z przeszłości i opowieściami o dzielnych rycerzach, tworząc masowo jak najstraszniejsze – pełne kolców i ostrych krawędzi – pasy cnoty. Oczywiście sprzedawali je jako oryginalne i zarabiali na tym nieziemskie kwoty.

Prawdziwe, oryginalne (pochodzące najczęściej z czasów renesansu) pasy były wykonane z żelaza i skóry. Były to niezwykle ciężkie konstrukcje, których noszenie z pewnością prowadziło do problemów związanych z załatwianiem potrzeb fizjologicznych, powstawania ran, otarć, zakażeń oraz niewątpliwie różnych chorób.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym zastosowaniu pasa cnoty – popularnym przede wszystkim w XIX wieku. Ich zadaniem była ochrona dzieci i młodzieży (obojga płci) przed masturbacją i jej jak wówczas uważano - „negatywnymi skutkami”. Innym prawdziwym przykładem stosowania takich „majtek” była ochrona przed gwałtem, np. w więzieniach, w podróżach, a nawet – przed molestowaniem seksualnym w pracy.

Pasy w dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach pas cnoty to zazwyczaj temat żartów. W sklepach z erotycznymi gadżetami można jednak kupić skórzane, kolorowe pasy cnoty jako element BDSM. Człowiek jest istotą pomysłową, co doskonale udowadnia właśnie w tym przypadku. Pasy są wyprodukowane z przyjemnych materiałów i umożliwiają załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych. Jako element BDSM powstrzymują od masturbacji i erekcji. Wielbiciele sadomasochizmu i fetyszyzmu są nimi oczarowani.

pas cnoty

Pas cnoty zakładają kobiety swym niewiernym partnerom. Wystarczy w internecie przejrzeć kilka stron, aby przekonać się, że coś takiego naprawdę ma miejsce. Każdy może mieć na to swój pogląd, być może tych mężczyzn to nawet podnieca. O tym, że kobiety często mają problemy z zazdrością wiadomo nie od dziś, ale czemu mężczyźni sobie na to pozwalają? Obecnie jednak pasy cnoty pełnią jedynie rolę gadżetu erotycznego do stosowania doraźnego. Kilkudniowe ich zastosowanie jest raczej niewskazane.

Pas cnoty dla mężczyn

Tak jak wpomnieliśmy, istnieją również pasy cnoty dla mężczyzn. Właściciele sklepów z erotycznymi gadżetami zauważyli znaczny wzrost zainteresowania tym przedmiotem. Ponoć używające go pary są z niego bardzo zadowolone. Dlaczego pary decydują się na właśnie ten gadżet?

pas cnoty dla mężczyzn

Istnieje wiele powodów, kobiety podnieca władza, a mężczyzn zaś niewola. Często powodem jest też upewnienie się przez kobietę, że jej wybranek jest jej wierny, bowiem pas ogranicza działalność seksualną mężczyzny w 100%. Nie tylko nie może odbyć stosunku, nie może się też masturbować. Pas pozwala jedynie na utrzymanie higieny i załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. Tworzy go część główna, zwana klatką, pierścienie, przekładnia oraz oczywiście kłódka z kluczykiem.

Mamy tutaj dla Ciebie film, z którego dowiesz się więcej o pasach cnoty dla mężczyzn:

Źródła:

https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/07/24/prawdziwa-historia-pasa-cnoty/

http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Do-czego-sluzyl-pas-cnoty,wid,15295012,wiadomosc.html?smg4sticaid=618ae9

[ivi]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.