Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Piercing miejsc intymnych - fakty i mity

12.październik 2022
Piercing miejsc intymnych - fakty i mity

Piercing to bez dwóch zdań piękna ozdoba ciała, ale czy zastanawialiście się kiedyś, czy taki zrobiony w miejscach widocznych tylko dla partnera lub partnerki może zwiększać doznania seksualne? W dzisiejszym artykule przekonamy się, czy piercing miejsc intymnych jest bezpieczny i czy w sypialni naprawdę działa niczym afrodyzjak. Zapraszamy do lektury!

Piercing miejsc intymnych sprawia wrażenie współczesnego wymysłu, jednak tak naprawdę znany jest już o wieków. W XIX wieku mężczyźni przekłuwali penisy ze względów praktycznych, zaś w średniowieczu kolczyki na wargach sromowych u kobiet stanowił klucz do cnoty. Jak wielkie byłoby ich zdziwienie, gdyby dowiedziały się, że w dzisiejszych czasach taki piercing robiony jest przede wszystkim dla zwiększenia doznań seksualnych

Rodzaje piercingu intymnego

Piercing intymny zazwyczaj dotyczy okolic piersi i genitaliów. Wybór to oczywiście kwestia indywidualnych upodobań ale należy również brać pod uwagę możliwości anatomiczne.

U kobiet wykonuje się następujące przełucia:

  • nipple piercing – czyli piercing sutka, który jest możliwy do wykonania w różnych kierunkach i kombinacjach;
  • sternum piercing – kolczyk znajdujący się w okolicy mostka (najczęściej centralnie między piersiami);
  • labia piercing – przekłucie warg sromowych mniejszych lub większych;
  • clitoris piercing – pionowy lub poziomy piercing łechtaczki;
  • clitorial hood piercing – kolczyk na tzw. kapturku, czyli kawałku skóry nad łechtaczką.

U mężczyzn można wykonać następujące przekłucia:

  • doyde – piercing na brzegu żołędzi;
  • ampallang – przekłucie żołędzi w poprzek;
  • frenum – kolczyk w wędzidełku;
  • prince Albert – piercing przechodzący przez żołądź oraz moczowód;
  • hafada – przekłucie moszny.

Materiał ma znaczenie!

Niestety, piercing intymny może skończyć się odrzuceniem kolczyka, dlatego aby do tego nie doszło tak ważny jest odpowiedni dobór materiału i rozmiaru. Nigdy nie wykonuj przekłucia samemu! Nie należy również decydować się na przekłucia pistoletem! W celu przekłucia (niezależnie czy są to miejsca intymne, czy ucho) należy udać się do profesjonalnego piercera. Piercer bez problemu dostosuje kolczyki do miejsca czy rodzaju przebicia i zapewni odpowiednią pomoc oraz porady przed i po wykonanym zabiegu. Do przekłuć intymnych zazwyczaj używane są sztangi, które po zagojeniu możesz wymienić na podkówki, kółeczka lub inne. Do piercingu intymnego używa się bezpiecznych i nieuczulających materiałów, takich jak tytan, teflon (PTFE) czy bioplast.

Jak długo goi się przekłucie?

Jeśli zdecydujesz się na przekłucie miejsc intymnych to musisz uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na większe ukrwienie goją się one dłużej niż pozostałe rodzaje piercingu. Przybliżony czas gojenia może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Przekłucie w męskich genitaliach może goić się nawet do 9 miesięcy. Pamiętaj też o odpowiedniej higienie miejsca przekłucia podczas procesu gojenia i po nim. W czasie gojenia przemywaj ranę co najmniej 2 razy dziennie. Nigdy nie dotykaj rany bez wcześniejszego umycia rąk. Jeśli zdecydujesz się na piercing sutków, będzie konieczne zrezygnowanie na jakiś czas ze spania na brzuchu.

Zdania co do wstrzemięźliwości seksualnej są różne. Niektórzy specjaliści uważają, że należy wstrzymać się od zbliżeń przez cały czas gojenia, inni zaś uważają, że należy jedynie zachować większą ostrożność a w razie dyskomfortu – zmienić pozycję. Jeśli zdecydujesz się na zbliżenie pamiętaj o odpowiedniej higienie po stosunku.

Cena

Cena piercingu intymnego zależy od rodzaju przekłucia oraz popularności danego salonu piercingu. Poniżej podajemy przybliżone ceny różnego rodzaju piercingów intymnych:

Przekłuwanie sutków: od 100 do 160 zł.

Piercing łechtaczki – w zależności od trudności zabiegu: od 120 do nawet 250 zł.

Przekłucie penisa – również w zależności od trudności zabiegu: od 150 do 300 zł.

Będzie bolało?

Wysztko zależy od indywidualnego progu bólu danej osoby. Niestety jednak, jak już wspominaliśmy wyżej, są to miejsca silnie ukrwione więc należy liczyć się z gorszymi odczuciami, niż piercing w płatkach uszu czy pępku. 

Wady

Do największych wad przekłucia intymnego należy zdecydowanie długi i nieprzyjemny czas gojenia. Początkowo możesz też odczuwać dyskomfort lub ból. W przypadku przekłuć łechtaczki, warg sromowych oraz penisa sporą wadą jest konieczność zrezygnowania na jakiś czas z kontaktów seksualnych aby nie doszło do infekcji. Jeśli nie zdecydujesz się na przekłucie u profesjonalisty możesz dojść do różnych powikłań, np. w przypadku sutków do uszkodzenia kanalików mlekowych, zaś w przypadku łechtaczki lub penisa do porażenia nerwów skutkującym zmniejszeniem (zamiast planowanego zwiększeniem) doznań seksualnych.

Zalety

Ogromną zaletą jest oryginalny i nietuzinkowy wygląd tego rodzaju ozdób. Oprócz tego kolczyki umieszczone w niektórych miejscach mogą zapewnić nowe i ciekawe doznania podczas zbliżeń. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy lubią eksperymentować.

Masz już swój piercing intymny? A może dopiero zastanawiasz się nad przekłuciem, ale boisz się, że nie będziesz mieć komu się nim pochwalić? W takim razie zacznij od znalezienia partnera/ki na naszym portalu erotycznym! Zarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.