Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Playboy – najsłynniejszy magazyn erotyczny świata

4.listopad 2021
Playboy – najsłynniejszy magazyn erotyczny świata

Stworzony przez H. Hefnera magazyn Playboy zna chyba każdy. Aż trudno uwierzyć, że czasopismo erotyczne mogło odnieść aż tak wielki sukces, że nawet te największe ikony kobiecego świata sławy z chęcią pozwalały robić sobie do niego nagie zdjęcia. Od czego się zaczęło? Jakie najsłynniejsze kobiety znalazły się na jego okładkach?

Amerykańska edycja

Zacznijmy od tego, że Playboy to magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn. W 1953 roku w Stanach Zjednoczonych założył go Hugh Herfner. Na logo magazynu wybrano głowę króliczka z muszką. Oficajlnym włascicielem czasopisma jest Playboy Enterprises.

W grudniu 1953 roku w USA wydano pierwszy numer Playboya, w którym można było podziwiać zdjęcia ówczesnej ikony seksu, samej Marilyn Monroe! Swój szczyt popularności magazyn osiągnął w latach 70’. W samym 1975 roku sprzedano ok. 5,6 miliona egzemplarzy. Z biegiem lat z Playboya stała się marka, którą zaczęto umieszczać na wielu komercyjnych produktach. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć sygnowanych Playboyem były słynne w latach 70. kluby Playboya z hostessami, które były ubrane w strój króliczka.

Playboy doczekał się aż 39 światowych edycji, w tym polskiej (więcej o naszym Playboyu w dalszej części artykułu). Jednak niektóre kraje, takie jak np. Singapur zdecydowały, że ich społeczeństwo nie jest przygotowane na tak liberalny stosunek do ciała kobiety, więc cenzura zakazała tam wydawania tego magazynu.

Koniec nagości?

W 2014 roku wydawca ograniczył eksponowanie nagości w internecie, dzięki czemu odwiedzialność serwisu wzrosła czterokrotnie. Kolejnym krokiem było usunięcie nagości z amerykańskiej edycji magazynu w 2016 roku. W innych światowych edycjach magazynu, w tym w polskiej, kontynuowano publikowanie nagich sesji. Rok później przywrócono nagie sesje do amerykańskiej wersji. Wydawcy wówczas przyznali, że całkowite usunięcie nagości było błędem.

Polska edycja

Polski Playboy miał podtytuł Męski Punkt Widzenia, następnie zmieniono go jednak na Prowokuje do myślenia. Polska edycja magazynu erotycznego dla mężczyzn była wydawana w latach 1992-2019. Siedziba redakcji znajdowała się na warszawskim Żoliborzu. Redaktorem naczelnym stał się Tomasz Raczek a dyrektorem artystycznym Andrzej Pagowski. Z polskim magazynem Playboy współpracowali jako pierwsi: Zygmunt Kałużyński, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Lem, Daniel Passent, Hanna Bakuła.

Pierwszy numer naszego Playboya ukazał się w grudniu 1992 roku i jego wydanie kosztowało 29 500 ówczesnych złotych. Można w nich było przeczytać wywiad z Lechem Wałęsą i obejrzeć sejsę fotograficzną pierwszej Playmate edycji polskiej, czyli Malwiny Rzeczkowskiej. Pierwsze wydanie doczekało się hucznej inauguracji w stołecznym hotelu Victoria, na którym odbył się recital Edyty Górniak.

Magazyn organizował też przyjęcia, spotkania dla VIP-ów, wernisaże oraz imprezy plenerowe. Nasza polska edycja doczekała się również własnych nagród, np. Złotego Królika (dla nowych osobowości medialnych), Samochodu Roku Playboya, Wakacyjnej Dziewczyny Playboya. Oprócz tego jako dodatek do wydań dostępne były kalendarze, np. w 1996 roku pt: Katarzyna Figura – Amerykański Sen, 2001 pt: Wybierz playmate roku 2001, 2006 pt: fotografie – Guido Argentini, itd. Od 2002 roku polski Playboy wydawał co pół roku (w maju i w listopadzie) dodatek o modzie męskiej zatytułowany „Kreator”.

Jakie najsłynniejsze polskie piękności zdecydowały się na rozbierane sesje dla polskiej edycji Playboya? Były to: Anna Mucha, Doda, Edyta Górniak, Katarzyna Figura, Monika Mrozowska, Agnieszka Włodarczyk, Anna Przybylska, Renata Dancewicz, Martyna Wojciechowska, Kayah.

Pod koniec 2019 wydawca zdecydował się na wycofanie się z rynku prasy i zakończenie wydawania polskiej edycji magazynu.

Podziel się nową wiedzą na temat najsłynniejszego magazynu erotycznego na świecie z kimś poznanym na naszym portalu. Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[nk]

Źródła:

https://pl.wikipedia.org 

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.