Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

POPULARNE POZYCJE SEKSUALNE W RÓŻNYCH KRAJACH

9.listopad 2016
POPULARNE POZYCJE SEKSUALNE W RÓŻNYCH KRAJACH

Co kraj – to obyczaj, jak się mówi. Dotyczy to również seksu? Oczywiście! Dlatego przygotowaliśmy nowy artykuł o tym, jakie pozycje seksualne są najpopularniejsze u nas, w Brazylii, Belgii, Australii, Kanadzie i Czechach.

Ciekawi Cie w jakich pozycjach przeżywają przyjemność mieszkańcy różnych krajów? Co wiadomo o Polakach? Czytaj dalej!

Zaczniemy od nas, ponieważ wiemy, że ciekawość was już zżera. Pamiętajcie jednak, że prezentowane pozycje nie muszą być takie same, jak te, które stosujesz, każdy ma swoje upodobania seksualne...

Polska - Galopujący koń

Jak się to robi

Mężczyzna siedzi na krześle z rozłożonymi nogami. Kobieta siedzi na mężczyźnie, twarzą do niego, ręce ma na jego ramionach lub krześle, nogi okrakiem. Ramiona stara się kierować do tyłu, aby utrzymać równowagę i swój pas tam, gdzie powinien być, aby oboje mieli jak największą przyjemność.

Czemu jest to seksowne

Doktor Daniel Cysarz, seksuolog i psychoterapeuta, tłumaczy: „Nasza kultura jest tradycyjna, ale nie oznacza to, że będziemy tacy sami podczas stosunku. Zaczynamy być coraz bardziej otwarci na nowe doświadczenia.” Już sama nazwa tej pozycji wyraża wolność, i tak to jest naprawdę – istnieje bowiem wiele różnych możliwości na wypróbowanie tej pozycji. Co więcej, możesz ją praktykować gdziekolwiek, nie tylko na łóżku w sypialni. Kobieta może spróbować podnieść nogi do góry lub wstać (pozostawiając stopy na podłodze). Uwaga na niestabilne czy chwiejne krzesła, kobieta może dać się ponieść podnieceniu i was przewrócić...

Brazylia - Amazonka

Jak się to robi

Mężczyzna położy się na łóżku, kolana da na klatkę piersiową. Kobieta przykucnie, tak aby miała jego penis w środku, a on obejmie ją nogami.

Czemu jest to seksowne

"Ludzie w Brazylii są wierząy, wyrastają zatem w przekonaniu, że seks jest zły” mówi Olivia Barbosa, brazylijska trenerka seksualna. „W ostatnim czasie spotykam coraz więcej kobiet, które powoli zaczynają skupiać się na własnej przyjemności i przełamują miejskie seksualne tabu.” Mężczyzna w tej pozycji nie ma zbyt wiele możliwości na poruszanie się, wszystko zależy od kobiety – głębokość, szybkość i kierunek. Dla odmiany może kobieta złapać się za kolano partnera, dzięki czemu zapewni mężczyźnie nie tylko piękne widoki, ale też możliwość pieszczenia jej łechtaczki i gładzenia ciała.

Belgia i Czechy - Misjonarz

Jak się to robi

Klasyczna, znana na całym świcie pozycja – kobieta leży na plecach a mężczyzna na niej, oboje twarzą do siebie. Dla odmiany mężczyzna może oprzeć się rękami o łóżko (lub to, na czym akurat leżycie), aby się trochę oddalił.

Czemu jest to seksowne

Misjonarz jest bardzo lubiany w Belgii ze względu na jego romantyczną atmosferę. „Pozycja misjonarska oferuje wiele doznań”, mówi Agnes Jacquerye, seksuolożka z Brukseli. "To, że jesteśmy przy misjonarskiej pozycji tak blisko siebie, mamy ze sobą kontakt wzrokowy i możemy się całować, dodaje namiętności i zmysłowości.” Kiedy mężczyzna podniesie się odrobinę i oprze łokciami, pozwoli to złapać więcej oddechu, a dodatkowo kobieta będzie mogła podziwiać mięśnie mężczyzny... Kobiety bardzo chwalą sobie głębokość penetracji oraz ocieranie się ciała partnera o łechtaczkę. Nie jedną kobietę doprowadza to do orgazmu.

pozycje seksualne na świecie

Australia – Na pieska, ale na leżąco

Jak się to robi

Kobieta kładzie się na brzuchu a mężczyzna wchodzi w nią od tyłu. Lepiej jest podnieść klatkę piersiową kładąc ją na poduszcze, aby kobieta mogła oddychać. Kobieta może się też delikatnie oprzeć o łokcie.

Czemu jest to seksowne

Ta pozycja ma swoją zaletę – jest kombinacją dominacji z pozycją na pieska i zmysłowości pozycji łyżeczki. "W naszym społeczeństwie wciąż jest ważna męska siła, ale respektowane jest równouprawnienie płci, dlatego ta pozycja jest tak lubiana. Kontrolę nad tą pozycją ma przede wszystkim mężczyzna, ale oboje czerpią z tego przyjemność”, twierdzi Elaine George, dyrektorka Sexuology Australia.

Kanada - Na pieska, na stojąco

Jak się to robi

Kobieta postawi się plecami do swojego partnera, pochyli się do przodu, a mężczyzna rozpocznie penetrację od tyłu. Aby utrzymać równowagę kobieta musi się czegoś trzymać lub mężczyzna musi ją przytrzymywać (za ramiona lub klatkę piersiową).

Czemu jest to seksowne

Tak samo jak klasyczna pozycja na pieska i ta umożliwia partnerowi stymulowanie punktu G. Zaletą jest to, że „wersję stojącą” można praktykować właściwie wszędzie. Wielu Kanadyjczyków przyznaje, że lubi seks na łonie przyrody, zatem ta pozycja jest dla nich idealna. Seksuolożka z Toronto Jessica O’Reilly mówi: "Kanadyjczycy są obecnie bardzo otwarci na temat seksu, jest popularny, ponieważ można go uprawiać gdziekolwiek, a jeśli dzieje się to na łonie przyrody nie grożą nam pogryzienia owadów, spowodowane leżeniem na nich, nie ubrudzimy się ani nie poparzmy sumakiem.” Sumak to typowa Kanadzka roślina, która w kontakcie z ludzką skórą może skutować pojawieniem się bardzo bolesnych i swędzących pęcherzy.

Pozycja 69 (czyli inaczej wzajemny stosunek oralny) jest bardzo popularna w Ameryce, gdzie utrzymuje się na jednym z pierwszych miejsc. To jednak nie oznacza, że u nas nikt jej nie praktykuje. Po prostu chętniej wybieramy inne, które dają nam najwięcej przyjemności.

Jaka jest Twoja ulubiona pozycja seksualna? Która jest dla Ciebie najprzyjemniejsza?

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.