Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Przedwczesny wytrysk - jak go uniknąć?

27.wrzesień 2022
Przedwczesny wytrysk - jak go uniknąć?

Zdarza się wam przedwczesny wytrysk? A może chcecie jak najdłużej trwać w miłosnym zbliżeniu i zastanawiacie się, czy da się jakimś sposobem opóźnić ejakulację? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i poznaj ćwiczenia, które pomogą rozwiązać ten problem!

Przedwczasny wytrysk to problem, który jest definiowany jako anomalia polegająca na wytrysku ejakulacji (nasienia) w czasie zbyt szybkim, niż chce tego mężczyzna. Zaburzenie wytrysku dotyczy co trzeciego aktywnego seksualnie mężczyzny i bywa najczęstszym zmartwieniem przede wszystkim tych, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne.
Zaburzenie utrudniające pełną satysfakcję z życia seksualnego może doprowadzić do rozpadu związku, obniżenia samooceny, depresji i niechęci do nawiązywania kolejnych relacji. Do oceny powagi dysfunkcji powstał termin IELT (czas wewnątrzpochwowego opóźnienia wytrysku) – jest to czas zmierzony od penetracji pochwy do ejakulacji. Czas poniżej piętnastu sekund świadczy o ciężkim zaburzeniu, pomiędzy piętnastoma sekundami a minutą oznacza postać umiarkowaną, pomiędzy minutą a dwiema – łagodną.

Poznaj przyczynę

Do przyczyn przedwczesnego wytrysku zaliczają się:

  • sporadyczne kontakty seksualne 
  • infekcje dróg moczowych
  • nadmierną wrażliwość żołędzia prącia
  • zaburzenia neurologiczne 

Jeżeli podejrzewasz, że problem przedwczesnego wytrysku może mieć poważniejsze podłoże najlepiej będzie jeżeli zwrócisz się z nim do lekarza

Jak wygląda leczenie?

Zdaniem ekspertów możliwe jest nawet całkowite wyleczenie. O pomoc należy zwrócić się do seksuologa lub urologa, możliwe że konieczna będzie też konsultacja psychologiczna. W leczeniu stosowane są środki farmakologiczne oraz suplementy diety.

Leki wykorzystywane podczas terapii przedwczesnego wytrysku to krótkodziałające inhibitory fosfodiesterazy. Jeżeli problem wywołany jest przez zbyt dużą wrażliwością sensualną żołędzi prącia, przepisywane są specjalne środki znieczulające, które pacjent nakłada kilka minut przed stosunkiem. Czasami zalecane są też specjalnie zaprojektowane prezerwatywy (można użyć dwóch prezerwatyw w tym samym czasie). Lekarze wspominają również o pozytywnym działaniu specjalnie opracowanych metod masturbacyjnych. Jedyną ich wadą jest długi czas oczekiwania na efekty.  

Masuj i ćwicz 

  1. Na problemy z przedwczesnym wytryskiem należy stosować codzienne masaże. Jak je wykonywać? Nie dotykaj członka lecz punkt na klatce piersiowej między brodawkami sutkowymi w połowie długości mostka. Masuj również punkt nad zgięciem kolana z tyłu na lewym udzie. To miejsce na nerwie kulszowym, które jest odpowiedzialne za prawidłowy wytrysk. Taki masaż powinien być delikatny i trwać zbyt długo.
  2. Dobrym ćwiczeniem będzie też stosunek przerywany. Jak sama nazwa wskazuje polega on na przerwaniu zbliżenia, gdy czujemy, że zbliża się szczytowanie. Wstrzymujemy ruchy, i koniecznie wyjmujemy członka z pochwy. Następnie czekamy chwilę i wracamy do współżycia. Neleży to powtórzyć kilka razy, tak by przedłużyć stosunek. W ten sposób uczymy się kontrolować własne ciało i jego odruchy.
  3. Dobrą wiadomością dla wszystkich panów będzie również to, że idealnym ćwiczeniem na przedwczesny wytrysk jest masturbacja. Tak samo jak w przypadku stosunku przerywanego - przed osiągnięciem orgazmu przerywamy stymulacje, by powrócić do niej po kilkunastu sekundach. 
  4. Pomocny na przedwczesny wytrysk jest również masaż (uciskanie) miejsca pomiędzy kroczem a odbytem. W ten sposób można przedłużyć stosunek. Jeśli czujesz, że zbliża się przedwczesny wytrysk, zacznij uciskać palcem wskazującym miejsce między kroczem i odbytem. Może to również robić partnerka. 
  5. Uprawiaj seks częściej. To udowodnione, że im częściej uprawiamy seks, tym czas osiągania orgazmu, a co za tym idzie czas wytrysku się wydłuża.
  6. Ćwiecz mięśnie Kegla. Tak, tak - nie tylko kobiety powinni ćwiczyć mięśnie Kegla, również panom wyjdzie to na dobre. Napinaj mięśnie Kegla, które zajdują się pomiędzy kroczem a odbytem kilka razy w ciągu dnia. Regularne ćwiczenia mogą wydłużyć czas erekcji. 

Szukasz partnerki na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.