Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Pytania, które dręczą kobiety, ale boją się je zadać

26.kwiecień 2017
Pytania, które dręczą kobiety, ale boją się je zadać

Każdego z nas czasem dręczy jakieś pytanie dotyczące związków i seksu. Chcielibyśmy znać na nie odpowiedź, ale wstydzimy się zapytać. Jakie pytania kłębią się w kobiecym mózgu? Być może was zaskoczą, a być może okaże się, że znacie odpowiedź.

Na takie pytania powinien odpowiadać doktor, jednak kobiety są zbyt wstydliwe, aby się zapytać, dlatego wolą odpowiedzi szukać same. Wyręczyliśmy was drogie panie i zapytaliśmy specjalistów z dziedziny seksu i związków partnerskich. Odpowiedzi powinni przeczytać również panowie, bowiem jak by na to nie patrzeć, dotyczą również ich życia seksualnego. Możliwe, że niektóre odpowiedzi was zaskoczą.

Czemu nie osiągam orgazmu podczas seksu? Kiedy się masturbuję nie mam z tym problemu...

"Wasze solowe igraszki z pewnością skupiają się na łechtaczce, czyż nie? Tylko 30% kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm niełechtaczkowy,” mówi psycholog Laurie Mintz. Zatem jeżeli partner nie stymuluje łechatczki podczas seksu manualnie, albo też nie wybierze odpowiedniej pozycji (kobieta na góre zazwyczaj działa bez zarzutu), droga do osiągnięcia orgazmu będzie naprawdę ciężka. Mintz zaleca dostosowanie się do swych oczekiwań: "Zacznij myśleć o orgaźmie jako o czymś, co nie musi koniecznie być częścią zbliżenia, ale może nastąpić zarówno przed, jak i po nim. Możesz też zaproponować partnerowi przeczytanie książki znanego seksuologa Iana Kernera 'She Comes First: The Thinking Man's Guide to Pleasuring a Woman', jest świetna. Łechtaczka znajduje się mniej więcej dwa centymetry nad wejściem do pochwy, tak więc podczas zbliżenia pozostaje nietknięta, dlatego też kobietom ciężko jest osiągnąć orgazm podczas seksu. Mężczyźni zrobią więc najlepiej, jeżeli skupią na niej swoją uwagę – idealnie z pomocą języka.” Oczywiście istnieją kobiety, które mogą osiągnąć orgazm pochwowy, czy orgazm cewki moczowej, jednakże zdecydownie najczęstszym i najłatwiejszym do osiągnięcia jest ten łechtaczkowy.

Mogę jakoś zacieśniać swoją pochwę?

Tak! W jaki sposób to zrobić zdradzi nam pani doktor Louann Brizendine: "Nie ma różnicy w tym, czy ćwiczysz mięśnie brzucha, bicepsy, czy męśnie części intymnych. Ćwicząc mięśnie, sprawiasz, że są silniejsze i to samo dotyczy okolic miednicy, do których zaliczamy również waginę. We Francji powstały specjalne książki, które opisują ćwiczenia mięśni intymnych. To naprawdę działa. Mięśnie stają się silniejsze, przez co pochwa robi się bardziej wąska. Mięśnie pochwy mogą się rozprężyć podczas porodu, lub z powodu wieku, przez co kobiety przestają być wrażliwe w tych partiach.” Jeżeli akurat nie planujesz wycieczki do Paryża, możesz stać się swoją własną trenerką. Brizendine radzi: "Przy sikaniu postaraj się napiąć mięśnie i zatrzymać strumień moczu. Wypróbuj ćwiczenie mięśni Kegla, albo ćwiczenia miednicy.”

Z mężem uprawiamy seks raz do roku. Najchętniej z tego zrezygnowała całkowicie. Da się utrzymać małżeństwo bez seksu?

Od 5 do 20 % małżeństw uprawia seks dziesięć razy w roku, lub mniej, co seksuolodzy uznają już za „małżeństwo bez seksu”. Jedena para ze trzech, nie będąca w związku małżeńskim, wytrwa bez seksu nawet ponad dwa lata. Zatem zdarza się to częściej niż by się mogło wydawać, jednak czy to dobrze?

"Małżeństwo bez seksu dzielimy na dwa typy," mówi Mintz, autorka książki 'A Tired Woman's Guide to Passionate Sex'. "Jeden, w którym oboje są świadomi tego, że ich życie seksualne się kończy i drugi, o wiele częściej spotykany, w którym jeden się tym przejmuje, a drugi wcale. Jak tylko nastanie taka sytuacja i będziesz chcieć znów obudzić seks w waszym związku do życia, nie wahaj – bierz się do dzieła. Im więcej seksu będziecie uprawiać, tym więcej go będziecie pragnąć. U większości moich pacientów naprawdę działa ten prosty sposób. Kiedy jesteście młodzi i dopiero zaczynacie ze sobą chodzić, jesteście napaleni i bez problemu przechodzicie do rzeczy. Później, kiedy jesteście dojrzalsi a związek trwa już kilka lat, musicie najpierw złapać ten odpowiedni nastrój a dopiero później pojawia się podniecenie. W ten sposób utrzymuje się związek.”

pytania kobiet

Lubię mówić wulgarnie podczas seksu, ale mój mąż na to nic nie mówi, przez co ja później czuję się głupio. Mam więc przestać?

"Jeżeli podoba się to wam obojgu, nie ma powodu, aby przestawać,” mówi Amber Madison, terapeutka z Nowego Jorku. "W praktyce nie musicie oboje brać w tym czynnego „słownego” udziału. A być może nie wie jak zacząć i nie chce aby później głupio wyszło. Spróbuj go trochę nakierować. Nakłoń go do wyrażenia swych uczuć w danej chwili, powiedzenia, co mu chodzi po głowie, co się mu podoba i czego chciałby więcej.” Najepszym sposobem na zaangażowanie partnera jest zadawanie mu pytań. "Zamiast 'Porządnie mnie przeleć!’ spróbuj się go zapytać ‘Podoba Ci się?’ ‘Sprawia Ci to przyjemność?’ ‘Jak to chcesz?’, to powinno go właczyć do waszej zabawy.”

Przyznaję się, podobają mi się elementy BDSM w ‘Pięćdziesięciu twarzach Greya’. Jak je włączyć do seksu, tak aby nie wystraszyć tym partnera?

Daj partnerowi książkę do ręki i specjalnie zagnij rogi na stronach, na których znajduje się praktyka, którą chciałabyś wypróbować. Zachęć go do zrobienia tego samego, aby równiez miał okazję w ten delikatny sposób naznaczyć, co się mu podoba. Później, wspólnie sprawdźcie, co takiego zaznaczyliście i zacznijcie o tym dyskutować. "Wieczór rozpocznij czymś, co partnera nie wystraszy,” mówi Marisa Bennett, autorka książki Fifty Shades of Pleasure (przewodnik praktyk BDSM dla początkujących). Użyj jedwabnej chustki albo maski. Chustką możesz partnera przywiązać za ręce do łóżka, albo zakryć mu oczy. Będzie to o wiele przyjemniejsze i intymniejsze niż kajdanki, czy łańcuchy. Zacznij delikatnym dotykaniem, nie musicie nawet uprawiać seksu, zależy tylko od was na co się zdecydujecie. Jeżeli naprawdę chcecie wejść do świata BDSM, najważniejsze jest to, abyście czuli się komfortowo i bezpiecznie.

W dzisiejszych czasach, kiedy randki online są czymś zwyczajnym – czy seks na pierwszej randce jest powszechnie lepiej akceptowalny?

Ostatnie badania wskazują, że jedna trzecia amerykańskich kobiet odbyła stosunek płciowy na pierwszej randce, którą poprzedzało randkowanie online. Z tego 27 % uprawiało seks oralny. "To prawda, że jeżeli z kimś rozumiemy się naprawdę dobrze, zapomnimy o wszystkich zasadach.” Twierdzi specjalistka od związków Andrea Syrtash, współautorka książki It's Okay to Sleep with Him on the First Date — and Every Other Rule of Dating, Debunked. To jednak nie oznacza, że można zapomnieć o podstawowych regułach dobrego „wychowania”. Oczywiście, w kwestii miłości człowiek miałby słuchać przede wszystkim głosu serca, ale serce powinno iść w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Nie przejmuj się tym, o czym będzie myśleć Twoja sympatia podczas pierwszej randki. "Nigdy w historii męstwa, żaden mężczyzna nie powiedział, że poznał cudowną, atrakcyjną, mądrą i dowcipną kobietę, ale już do niej nie zadzwonił bo zbyt szybko pozwoliła się rozebrać.” mówi Syrtash. "Mężczyźni nie myślą w ten sposób. Nie ważne czy kobieta mu się podobała, czy nie. Jeżeli mężczyzna nie zadzwoni do kobiety po odbytym stosunku to wcale nie oznacza, że było to zbyt szybko, ale że nie jest zainteresowany stworzeniem z nią dłuższego związku.”

Chcesz wypróbować jak to jest uprawiać seks na pierwszej randce? Zarejestruj się na portalu erotycznym i znajdź mężczyznę, lub kobietę o podobnych wyobrażeniach, jak Twoje.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.