Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

RODZAJE AKCESORIÓW I GADŻETÓW EROTYCZNYCH – CZĘŚĆ 1.

19.lipiec 2016
RODZAJE AKCESORIÓW I GADŻETÓW EROTYCZNYCH – CZĘŚĆ 1.

Rodzajów gadżetów erotycznych jest niezliczona ilość. Zaprezentujemy te najbardziej znane i najczęściej używane.

Akcesoria erotyczne są wyrobione z różnych materiałów, mają różne kształty i przeznaczenie, w zależności od tego, do czego są wykorzystywane. Czym właściwie jest gadżet erotyczny?  Określa się tak przedmioty, które służą do zaspokojenia potrzeb seksualnych, autoerotyki, lub jako część gry wstępnej przed seksem. W tym artykule skupimy się na podziale akcesoriów i gadżetów erotycznych.

Wibracje

Najprostszym rozwiązaniem, jak podzielić akcesoria erotyczne, jest stwierdzić czy wibrują, czy nie. Możemy je pogrupować na damskie –wibracyjne i niewibracyjne, oraz na męskie – wibracyjne i niewibracyjne. Więcej o wibracyjnych gadżetach dowiesz się w dalszej części artykułu pod nazwą Wibrator. Ogólny podział na wibracyjne i niewibracyjne akcesoria, nic konkretniejszego nam o nich nie powie, musimy zatem przejść do szczegółów...

Kondomy

Tak, kondom również zaliczamy do akcesoriów erotycznych, nawet jeżeli wielu z nas wydaje się to dziwne. Jest to bardzo ważna część zabaw erotycznych, zwłaszcza tych niezobowiązujących, na jedną noc. Dzięki nim unikniesz niechcianej ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową. Oczywiście nie jest to 100% ochrona, ale używany poprawnie daje 99% pewności. W większości przypadków to niepoprawne użycie kondomu a nie jego konstrukcja ponosi winę za to, że nie zadziałał jak powinien – założenie go na drugą stronę, siłą lub na niestojącego penisa. Poprawnego zakładania kondomu można się nauczyć, najlepiej jeszcze przed pierwszym seksem, podczas masturbacji.  

Kondomy możesz wybierać według swoich upodobań i potrzeb. Istneje wiele rozmiarów, barw, kształtów, a nawet zapachów. Są też takie, które pomagają w stymulacji lub mają powierzchnię przypominającą penis, dla większego pobudzenia pochwy. Można też wykorzystywać lubrykanty na bazie wody, spermicydy lub lubrykanty silikonowe. 

Żel lubrykacyjny

Lubrykat wykorzystujemy podczas seksu, zatem również należy do akcesoriów erotycznych.  Możemy je podzielić ze względu na skład. Lubrykantów na bazie wody możemy używać ze wszystkimi możliwymi erotycznymi akcesoriami. Są delikatne dla skóry, nie zawierają żadnych olejów ani silikonów. Ich wadą jest to, że szybko wysychają, wystarczy jednak dodać odrobinę wody i znów będą jak nowe. Lubrykanty na bazie oleju, w postaci żelu lub wazeliny nie należy używać z lateksowymi kondomami, mogłyby zaszkodzić ich funkcjonalności. Żelowe lubrykanty, tak samo jak kondomy, są wyrabiane z zapachem, lub raczej w tym przypadku z jakimś smakiem.  Tego rodzaju żele w większości przypadków, możemy po prostu „zjeść”, a więc możemy przeżyć piękny seks oralny...

akcesoria i gadżety erotyczne

Kobiety doświadczą niezapomnianych przeżyć z wykorzystaniem stymulacyjnego lubrykantu. Stymulacyjny lubrykant zwiększa wrażliwość waginy, przez co jest o wiele prostsze osiągnięcie orgazmu. W ofercie znajdują się specjalne lubrykanty z chłodzącym lub zagrzewającym działaniem, z zawartością feromonów lub żele znieczulające na spowolnienie wytrysku. Do kupienia są również analne lubrykanty ze składnikiem dezynfekującym, istnieją nawet znieczulające. Z żelem znieczulającym podczas seksu analnego należy być ostrożnym, seks analny nie może boleć, wykorzystanie znieczulenia, nie jest rozwiązaniem.

Jeżeli używasz lubrykantu, musisz być świadom tego, że nie jest to antykoncepcja i nie zmniejsza to ryzyka niechcianej ciąży. Mimo tego, że na opakowaniu jest napisane, że jest plemnikobójczy, nie ochorni nas przed ciążą. Oznacza to jedynie, że żel może zabić niektóre plemniki, ale zdecydowanie nie wszystkie. Podczas używania żelu na bazie olejków, uważaj aby nie ubrudzić ubrania, pościeli i mebli. Plamy, które po nim pozostają są ciężkie do usunięcia. Po żelu na bazie wody powinno się wykąpać – pozbędziesz się jego resztek i nie będziesz się lepić.

Wibrator

Wibrator to jedna z najbardziej lubianych zabawek erotycznych. Jest to, najprościej mówiąc, imitacja penisa wyrabiana z różnych materiałów o różnych kształtach i wielkości. U wibratorów lepszej wielkości, można też wybrać intensywność wibracji. Istnieją tzw. dilda, które wyglądają jako wibrator, ale w odróżnieniu od niego, nie wibrują. Są podobne do penisów do przyczepienia, które wykorzystują heteroseksualne pary podczas seksu. Wróćmy jednak do wibratorów. Wibratory oprócz zwykłego kształtu, mogą mieć różne kształty pobudzające stumulację punkt G, mogą też być dwustronne (do stymulacji waginy i odbytu). Przy kupnie wibratora może jednak ucierpieć Twoja kieszeń. Wibrator pokryty 18-karatowym złotem kosztuje około 40 tysięcy złotych.

Do wibratorów nie zaliczamy jedynie imitacje penisów. Istneją też inne wibrujące zabawki, na przykład kulki analne. Jest to mały wibrator w kształcie nabojów, który wykorzytuje się zazwyczaj do stymulacji odbytu. Kolejną zabawką jest tzw. wibrator palcowy. Wygląda trochę jak słuchawki, które nakłada się na na czubki palców. Ostatnim,  który zaprezentujemy w tym artykule jest pulsator – pulsujący wibrator. Nie wibruje tak jak inne wibratory, porusza się do przodu i do tyłu aby jak najbardziej przypominał prawdziwy seks. Dzięki temu stymuluje punkt G.

Jesteś z Warszawy i chcesz wypróbować erotyczne zabawki we dwoje, lecz nie masz z kim? Wypróbuj flirtrandki.pl!

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.