Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Seks po pięćdziesiątce

9.sierpień 2018
Seks po pięćdziesiątce

Nie od dziś wiadomo, że na miłość nigdy nie jest za późno. Dotyczy to również miłości fizycznej. Dobry i satysfakcjonujący seks można mieć nawet w szóstej i siódmej dekadzie życia.

Jeżeli wydaje ci się, że seks dla Polaków po pięćdziesiątce nie jest ważny, to jesteś w błędzie. Co prawda z wiekiem potrzeba zbliżenia maleje, ale to wcale nie oznacza, że znika całkowicie. Dlatego dzisiaj odpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań, mianowicie: kto bardziej potrzebuje seksu – mężczyźni, czy kobiety? Jaki jest seks dojrzałych partnerów? Zdarzają się zdrady? I co chyba najważniejsze – jak unikać kłopotów z erekcją (nie tylko w starszym wieku)?

Kto chce bardziej?

Oczywiście bardziej chce zawsze mężczyzna, niezależnie od wieku. Z badań wynika, że aż 60% mężczyzn po pięćdziesiątce uważa, że seks ma istotne znaczenie w ich życiu. W przypadku kobiet liczba ta jest prawie o połowę mniejsza, wynosi zaledwie 35% badanych. Warto tutaj również dodać, że na zupełnie nieistotną rolę seksu w omawianej przez nas fazie życia wskazało 43% kobiet i 14% mężczyzn.

Skąd taka różnica?

To biologia i uwarunkowania kulturowe sprawiają, że podejście do seksu kobiet i mężczyzn w starszym wieku jest tak odmienne. Popęd seksualny zawsze był odrobinę silniejszy u panów i mimo tego, że w pewnym wieku zaczyna słabnąć, to wśrod mężczyzn niezmiennie tkwi przekonanie, że to on jest tym, kto powinien zawsze „mieć ochotę”. U kobiet ogromną rolę odgrywają inne czynnki, takie jak np. menopauza. Wraz z nią pojawia się spadek napięcia seksualnego. Zaczynają pojawiać się zmiany w fizjologii kobiety, co może skutkować choćby problemami z suchością pochwy. Wówczas seks może być bolesny i wywoływać dyskomfort, który zniechęca do podejmowania kolejnych stosunków.

Sekret młodości

Podczas każdej relacji seksualnej starszych partnerów najważniejszym czynnikiem jest dla nich zainstniała pomiędzy nimi bliskość. Seks jest receptą na młodość i najlepszym lekarstwem na samotność. Musimy też pamiętać, że osoby dojrzałe postrzegają siebie i swojego partnera inaczej, niż młodsi. Starsze pary nie mają problemów z akceptowaniem własnej urody, starzeją się razem i wzajemnie akceptują zmiany w wyglądzie.

Jak uniknąć kłopotów z erekcją?

Wiemy już, że dla dojrzałych par seks jest ważny i potrzebują go, tak samo, jak młodzi kochankowie. Dostarcza im potrzebnego poczucia bliskości i miłości. Niestety, mogą pojawić się pewne problemy, np. z erekcją. Jak się z nimi uporać? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

  • Rzuć palenie.
  • Ogranicz spożycie alkoholu.
  • Odżywiaj się zdrowo. Jedz mniej czerwonego mięsa i tłustych potraw.
  • Odstaw słodycze.
  • Zrzuć kilka zbędnych kilogramów.
  • Pamiętaj o kontrolowaniu ciśnienia krwi.
  • Dobrze się wysypiaj.
  • Uprawiaj sport.

Jesteś po pięćdzisiątce i jesteś samotny/a? Nie czekaj dłużej, zarejestruj się za darmo na portalu erotycznym, gdzie możesz poznać kogoś, kto zapewni ci odpowiednią dawkę potrzebnej bliskości.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.