Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Seks po porodzie

20.maj 2021
Seks po porodzie

Każda kobieta w ciąży zadaje sobie wiele pytań związanych z samą ciążą, czekającym ją porodem czy macierzyństwem. Jeśli wszystko przebiega bez komplikacji w głowie każdej ciężarnej i jej partnera pojawia się jeszcze jedno ważne pytanie - kiedy po porodzie będziemy mogli znów uprawiać seks? Przekonajmy się!

Kiedy po porodzie można znów uprawiać seks? Cóż, odpowiedź niestety nie jest tak jednoznaczna i tak łatwa jak by się mogło wydawać. Przede wszystkim - wiele zależy od tego, czy kobieta rodziła siłami natury czy przez cesarskie cięcie. Kolejnym czynnikiem decydującym o gotowości do współżycia jest samopoczucie kobiety. Dlatego lekarze zawsze podkreślają, że "powrót do normalności" to kwestia zdecydowanie indywidualna. Czas od 6 do 8 tygodni od wyjścia ze szpitala wypełniony wizytami kontrolnymi u ginekologa, który na podstawie przeprowadzanych badań powinien najlepiej określić, czy powrót do seksu jest już możliwy i nie ma żadnych przeciwskazań.

Poród naturalny

Po ciąży i porodzie organizm każdej kobiety musi dojść do siebie. Okres ten trwa około 6 tygodni i nazywamy go połogiem. Wówczas należy powstrzymać się od zbliżeń. Po tym czasie ginekolog oceni, czy krwawienie z pochwy się skończyło oraz czy ewentualne rany po nacięciu/pękięciu krocza już się zagoiły. Jeśli się okaże, że wszystko jest w porządku i nie ma żadnych medycznych przeciwskazań, współżyć można po upływie 6-8 tygodni od porodu. Niestety, może się okazać, że zbliżenie po porodzie będzie dla kobiety tak samo trudne, jak pierwszy raz. Bez obaw, po pewnym czasie wszystko powinno wrócić do normy. 

Cesarskie cięcie

Paradoksalnie to właśnie poród CC budzi większe obawy niż poród siłami natury. Winę za to ponosi rana na brzuchu, która dość długo się goi. Podobnie jak w przypadku porodu naturalnego - kobiety po cesarskim cięciu również powinny zachować wstrzemięźliwość w okresie połogu. Cięcie zazwyczaj znajduje się tuż nad spojeniem łonowym a rana po nim często bywa bardzo obrzmiała i zaróżowiona. Wszystko zatem zależy od tego, jak szybko rana będzie się goić. Po połogu, podczas wizyty u ginekologa, zostanie skontrolowane krwawienie z macicy, proces gojenia rany i zrastania powłok brzusznych. Jeżeli wówczas lekarz nie będzie widział żadnych przeciwskazań - można wrócić do aktywności seksualnej. Specjaliści zalecaja jednak na początek wybór odpowiednich (tzn. najwygodniejszych dla kobiety) pozycji takich jak: misjonarska lub na jeźdźca

Jaką antykoncepcję wybrać?

Kiedy już będziecie pewni, że możecie znów rozpocząć współżycie, z pewnością zaczniecie się zastanawiać nad odpowiednią metodą antykoncepcji. Najprawdopodobniej nie będziecie bowiem chcieli od razu począć kolejnego potomka. Dla kobiet po CC antykoncepcja jest wręcz obowiązkowa. Pamiętajmy bowiem, że powłoki brzuszne muszą się dobrze zrosnąć zanim ponownie dojdzie do zapłodnienia. Ze względu na karmienie piersią należy uważać z lekami antykoncepcyjnymi. Nie wszystkie są dozwolone podczas laktacji. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem klasyczne prezerwatywy. Jeśli jednak kobieta nie zdecydowała się lub nie mogła karmić piersią - wówczas wszystkie metody antykoncepcji są dozwolone. 

Seks po porodzie to trudny temat, przede wszystkim dla mlodych matek. Są ona wyczerpane samym porodem, następnie opieką nad dzieckiem. Możliwe, że kobieta po prostu nie będzie miała ochoty na zbliżenie a partner będzie musiał okazać wyrozumiałość i cierpliwie poczekać. Każda z pań obawia się też bólu podczas pierwszego seksu po porodzie. Prawdą jest, że w czasie karmienia w ciele kobiety wydziela się hormon zwany prolaktyna, który pobudza laktację lecz zmniejsza nawilżenie pochwy. Zatem, kiedy nadejdzie odpowiedni moment - nie zapomnijcie o użyciu lubrykantu

Nie warto obawiać się seksu po porodzie. Strach ma wielkie oczy i jeżeli lekarz-ginekolog nie widzi żadnych medycznych przeciwskazań możecie bez obaw przejść do rzeczy. Takie zbliżenie będzie wam obojgu potrzebne. Zarówno ty, jak i partner potrzebujecie przecież choć odrobiny czasu tylko dla siebie. Pozwoli to nie tylko wzmocnić waszą relację, ale również odrobinę się zrelaksować. Maluch co prawda nie pozwoli wam się porządnie wyspać i wywróci wam życie do góry nogami lecz nie oznacza to, że macie zrezygnować ze wspólnie spędzanych chwil. 

Szukasz partnera/partnerki, z którym/którą mógłbyś/mogłabyś założyć rodzinę? A może na razie wolisz kogoś tylko na jedną noc? Zatem nie zwlekaj, zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i poznaj odpowiednią osobę już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.