Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Seks podczas miesiączki? Tak!

20.kwiecień 2022
Seks podczas miesiączki? Tak!

Należycie do tych par, które kochają seks niezależnie od okoliczności? Zastanawiacie się, czy okres może być przeszkodą? Jakich zasad higieny należy przestrzegać, aby wszystko było w porządku? Czy zbliżenie w "te dni" wywołuje silniejsze orgazmy? Przekonaj się czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Czy można się bez obaw kochać podczas okresu? Otóż, okazuje się, że jest to kwestia indywidualna. Każdy podchodzi do tego tematu inaczej. Są takie pary, które wręcz wolą seks podczas menstruacji. Oczywiście mamy tutaj również partnerów, którzy za nic na świecie nie zdecydowaliby się na zbliżenie w te dni oraz takich, którym jest to obojętne i sporadycznie – kiedy je najdzie ochota – nie widzą w tym problemu.

Higiena i dobry nastrój

Najczęstszą przyczyną niechęci do współżycia podczas miesiączki jest kwestia higieny. Zdecydowana większość mężczyzn boi się kontaktu z krwią menstruacyjną. Kobiety są do tego widoku przyzwyczajone, więc to im zazwyczaj nie sprawia trudności. Jednakże każda z nas doskonale wie, że okres związany jest z nieprzyjemnym bólem w podbrzuszu, który może być powodem, dla którego niektóre kobiety nie będą miały ochoty na seks. Większość pań przyznaje również, że w te dni czują się opuchnięte – a co za tym idzie – mało atrakcyjne. Każda z nas chce wyglądać dobrze i dotyczy to również sfery łóżkowej. Nic więc dziwnego, że kobiety mogą podczas okresu nie mieć ochoty na zbliżenie z partnerem.

Czy seks podczas miesiączki jest przyjemniejszy?

Na pewno słyszeliście już o tym, że podczas miesiączki kobiety odczuwają większą przyjemność podczas zblizenia. To nie mit. Wszystko to zasługa hormonów. Mniej więcej w 3 lub 4 dniu cyklu w ciele kobiety wzrasta stężenie estrogenu oraz testosteronu, które objawiają się zwiększonym popędem. Poza tym, panie uprawiające seks podczas miesiączki często mówią też o silniejszych orgazmach. Najprawdopodobniej jest to związane ze zwiększonym przekrwieniem narządów płciowych. Niektóre kobiety twierdzą nawet, że współżycie podczas okresu zmniejsza lub całkiem redukuje ból podbrzusza oraz poprawia nastrój.

Co na ten temat sądzą lekarze?

Ginekolodzy zgodnie twierdzą, że współżycie podczas menstruacji jest jak najbardziej dopuszczalne. Należy jednak dbać o higienę i przed zbliżeniem upewnić się, że narządy płciowe obojga partnerów są zdrowe. Aby zniwelować szanse na zakażenie na członku mężczyzny powinna znajdować się prezerwatywa, która dodatkowo będzie pełniła rolę środka antykoncepcyjnego. Lekarze ostrzegają, że seks podczas okresu mimo wszystko może doprowadzić do ciąży. Owszem, prawdopodobieństwo jest małe, ale to nie oznacza, że zerowe.

Jakich się do tego zabrać?

Jeżeli macie ochotę na seks podczas miesiączki najlepiej będzie jeżeli zaopatrzycie się nie tylko w prezerwatywy, ale również ręczniki, podkłady higieniczne czy chusteczki nawilżane. Zdecydujcie się też na seks w takim miejscu, które później będziecie mogli bez problemu posprzątać, np. w łazience na podłodze lub pod prysznicem.

Nadal nie jesteście przekonani, że to dobry pomysł? Nic nie szkodzi. W końcu miesiączka nie trwa długo a jeśli partnerka nie widzi przeciwskazań i czuje się dobrze – zawsze możecie się zdecydować na seks oralny.

Masz ochotę na seks, ale nie masz partnera/ki? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.