Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Sen i jego wpływ na jakość życia seksualnego

25.marzec 2021
Sen i jego wpływ na jakość życia seksualnego

Wszyscy chyba zgodzimy się ze stwierdzeniem, że seks ma wpływ na nasz sen. Ale czy działa to i w drugą stronę? Czy sen może mieć wpływ na nasze życie seksualne? Oczywiście, że tak! Jak? Dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Sen może wpływać na nasze życie seksualne różnymi sposobami. Ogólnie można powiedzieć, że im lepiej śpimy, tym lepsze jest nasze życie seksualne.

Im lepiej kobieta śpi, tym intensywniejszy ma orgazm

Badania przeprowadzone na ponad 93000 kobietach w wieku od 50 do 79 lat, przeprowadzone przez North American Menopause Society, potwierdziły, że im lepsza będzie jakość snu kobiety, tym intensywniejszy będzie jej orgazm. Co prawda mówimy tutaj o wyższych kategoriach wiekowych, ale również starsi ludzie lubią seks, choć dla niektórych to wciąż temat tabu. Badania wykazały też, że u kobiet powyżej 70 roku życia, które spały mniej niż 5 godzin dziennie, nastąpił spadek o 30% aktywności seksualnej.

Naukowcy odkryli, że nawet jedna dodatkowa godzina snu, może zwiększyć szanse na seks w ciągu dnia o 14%. Aczkolwiek 14% może się wydawać małą liczbą, to przecież każdy procent, który może zwiększyć szanse na seks się opłaca, czyż nie? Jeżeli więc w waszym związku brakuje seksu, spróbujcie spać o godzinę dłużej, a zobaczycie, że te 14% zostanie zauważone.

To samo dotyczy mężczyzn

To chyba żadne zaskoczenie, że wystarczająca ilość snu ma pozytywny wpływ również na mężczyzn i ich aktywność seksualną. Mężczyźni, którzy mają złe przywzyczajenia związane z zasypianiem i snem, mają mniej testosteronu, co wpływa negatywnie na ich popęd seksualny. Poziom testosteronu drastycznie obniża się już po jednym nie najlepiej przespanym (mniej niż 5 godzin snu dziennie) tygodniu.

jak sen wpływa na nasze życie seksualne

Im lepiej śpisz, tym lepszy seks będziesz mieć

Badania przeprowadzone na kobietach po menopauzie, o których wspominaliśmy na początku artykułu, wykazały, że kobiety, które spały dobrze, czerpały z seksu więcej radości i łatwiej osiągnęły orgazm. Jeszcze inne badania wykazały, że dobry sen poprawia ukrwienie organów rozrodczych, w tym również łechtaczki, która stanie się wrażliwsza i sprawi, że żadne lubrykanty nie będą już wam potrzebne. Im gorzej śpisz, tym większy problem będziesz mieć z odczuwaniem podniecenia i osiągnięciem orgazmu. Mężczyźni, którzy mają z powodu niedoboru snu obniżony poziom testosteronu, mogą mieć problemy z wytryskiem.

Co robić, kiedy nie mogę zasnąć?

Być może niedobór snu nie wynika z Twojej winy. Czasami, zupełnie bez przyczyny, człowiek zacznie mieć problemy z zasypianiem. Co robić, aby udało nam się zasnąć jak najszybciej?

  • Pij rumianek lub melisę.
  • Słuchaj przed spaniem muzyki relaksacyjnej, ale nie na głos, nie chcesz przecież się obudzić tylko zasnąć, słuchaj więc po cichutku.
  • Pij ciepłe mleko z gałką muszkatołową.
  • Medytuj, albo przynajmniej postaraj się w jakiś sposób wyciszyć.
  • Kup jakiś naturalny suplement diety, który zawiera zioła, które wpływają pozytywnie na system nerwowy i ułatwiają zasypianie.

Jak widzisz sen jest bardzo ważny nie tylko dla zdrowia, ale również dla waszego związku. Pamiętaj zatem o wystarczającej ilości snu a zobaczycie z partnerem wielką różnicę. Jeżeli jednak nadal zasypiasz sam/a i dopiero szukasz kogoś, z kim chciałbyś/chciałabyś spędzać noce, zarejestruj się na naszym portalu erotycznym i znajdź partnera/kę na seks ze swojego miasta.

[Lil]

Źródło:

http://metro.co.uk

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.