Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Tyłozgięcie macicy a seks

13.wrzesień 2022
Tyłozgięcie macicy a seks

Czy tyłozgięcie macicy to choroba? Jakie ma konsekwencje? Skąd się bierze i czy ma wpływ na życie seksualne kobiety? Wszystkiego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu!

Zacznijmy od tego, że tyłozgięcie macicy to nie choroba, ani nie patologia. Mimo to budzi wiele obaw, przede wszystkim w kwestii współżycia, zajścia w ciążę oraz porodu. Większość kobiet ma macicę w przodozgięciu, tyłozgięcie występuje u co piątej pacjentki.

Co musisz wiedzieć?

  • Tyłozgięcie macicy to nic innego niż nietypowe położenie macicy względem kości miednicy. Przy tyłozgięciu trzon macicy jest skrzywiony do tyłu, zatem w stronę kręgosłupa. Choć zdecydowanie nie jest to sytuacja typowa, jest całkowicie normalna.
  • Czy tyłozgięcie ma wpływ na poczęcie? Tak, tyłozgięcia może nieznacznie utrudniać zajście w ciążę. Wszystko dlatego, że w przypadku tyłozgięcia plemniki mają dłuższą drogę do pokonania, nim dotrą do komórki jajowej. Nietypowe ułożenie macicy może też niestety powodować ból podczas zbliżeń – to jest dodatkowa komplikacja podczas prokreacji.
  • Czy tyłozgięcie ma wpływ płód? Kiedy już dojdzie do poczęcia, ułożenie macicy nie ma większego wpływu na przebieg ciąży. Macica ciężarnej kobiety sama znajdzie sobie najdogodniejsze miejsce. Kąt pod jakim usytuowany jest trzon macicy, zmieni się. Dlatego właśnie tyłozgięcie nie ma większego podczas porodu. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy tyłozgięciu towarzyszy stan zapalny w obrębie narządów rodnych lub układu moczowego.

Objawy i przyczyny tyłozgięcia macicy

Przyczyny tyłozgięcia macicy mogą być różne od wrodzonych, anatomicznych, po takie będące wynikiem infekcji w obrębie macicy. Niekiedy tyłozgięcie może być konsekwencją endometriozy, która jest chorobą polegającą na obecności błony śluzowej macicy poza jej jamą.

Objawy tyłozgięcia u większości kobiet nie istnieją albo są bardzo słabe. W nielicznych przypadkach tyłozgięcie macicy może się objawiać bólem kręgosłupa. Nietypowemu ułożeniu macicy mogą też towarzyszyć bolesne i obfite miesiączki.Dla niektórych kobiet z tyłozgięciem współżycie może być bolesne.

Tyłozgięcie macicy a współżycie

Tutaj wiele zależy od konkretnej sytuacji. Tyłozgięcie może powodować ból podczas stosunku w dwóch sytuacjach: w czasie bardzo głębokiej penetracji a także w przypadku doboru niewłaściwej pozycji.

Niewłaściwa pozycja to kwestia indywidualnych preferencji, zatem może się okazać, że zmiana pozycji wyeliminuje problem bólu podczas zbliżenia. Jaka pozycja będzie najlepsza? Dla pań z tyłozgięciem macicy przede wszystkim zaleca się pozycję kolankowo – łokciową.

Jak wygląda pozycja kolankowo – łokciowa?

Partnerka klęczy pochylona i oparta na przedramionach, a partner „wchodzi w nią od tyłu”. Jeśli ruchy frykcyjne wciąż wywołują ból, należy spróbować delikatnie zmienić kąt.

Pamiętajmy jednak, że bolesne współżycie może także sygnalizować różne schorzenia. Jeżeli zmiana pozycji nie pomogła, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do ginekologa.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.