Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o bondage

28.czerwiec 2022
Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o bondage

Bondage, czyli innymi słowy japońska sztuka wiązania, może mieć zastosowanie praktyczne nie tylko kiedy chcemy unieruchomić wroga, ale również jako element zabawy erotycznej z partnerem. Szczegóły w artykule.

Shibari

Shibari, czyli wiązanie partnera w celu urozmaicenia, lub podkręcenia atmosfery w łóżku. Swoje korzenie ma w japońskiej sztuce unieruchamiania i układania ciała. Najczęśniej ten typ zabawy preferują zwolennicy BDSM. Jak łatwo się zatem domyślić – nie jest to odpowiedni typ igraszek dla każdego. Jednak jak w każdym przypadku – należy znać umiar i określić pewne granice. Nie możesz shibari traktować wyłącznie jako techniki obezwładniania, jeżeli masz ochotę na zabawę z partnerem. Przecież zależy wam obojgu na tym, aby było przyjemnie, a nie aby skończyło się to wizytą w szpitalu.

Shibari a BDSM

Oczywiście shibari jest pewnego rodzaju BDSM, ale jednocześnie można go od niego oddzielić. Zazwyczaj uważa się, że osoba związana, jest osobą uległą, zatem osobie dominującej – wiążącej – nie przystoi spróbować shibari na własnej skórze. Tutaj jednak należy oddzielić kwesie dominacji i tego, co wypada, a co nie. Shibari to zabawa, której może zasmakować obu partnerów. Tak samo jak podczas używania w łóżku gadżetów erotycznych. Jeszcze raz podkreślamy, to przecież nie ma być przemoc, ale zabawa.

Zabawa w wiązanie może mieć różne natężenie. Może się stać, że dla osoby cierpiącej na lęk wysokości nie będzie możliwy do przekonania strach z zawieszenia. To są własnie granice, których nie należy przekraczać na siłę. Wszystko musi odbywać w taki sposób, aby partner/partnerka nie odczuwał/a dyskomfortu. Chcemy mu/ jej zrobić dobrze, a nie doprowadzić do zawału.

Czy shibari sprawia przyjemność?

Jak już było wspomniane, wszystko zależy od człowieka i tego, jak daleko chce się posunąć. Shibari przede wszystkim daje możliwość pieszczenia partnera za pomocą liny. Jest to jakaś forma zniewolenia – która dla wielu, jest bardzo podniecajaca.

Skąd ten pomysł?

Mniej więcej w latach pięćdziesiątych poprzeniego wieku, pewien sławny japoński artysta, którego w dzisiejszych czasach najprawdopodobniej określilibyśmy minem mainstreamera, w swoich publikacjach zaczął prezentować wizerunki kobiet związanych linami. W tamtych czasach nie uznano tego jeszcze za pornografię, choć nie dało się ukryć, że jego dzieła wzbudzają w odbiorcach wielkie podniecenie i ciekawość. Stał się z tego nowy kierunek w sztuce, który zaczął się rozwijać w bardzo szybkim tempie, zaczynając od grafiki, a kończąc na kinematografii. Dopiero później to krępowanie i zniewolenie przybrało formę zabaw erotycznych.

Zanim wypróbujesz

Istnieje wiele powodów, dla których warto wypróbować Shibari. Jeśli chcesz zasmakować tej zabawy w praktyce, najlepiej będzie nauczyć się poprawnego wykonania tej szutki za pomocą wykwalifikowanego instruktora. Bondage niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyka, ważne jest nauczyć się wiązać partnera w taki sposób, aby było to bezpieczne.

Co się może stać:

  • upadek – związany zawsze może spaść, na przykład: jeżeli nie ma się czego, albo jak złapać, może też w każdej chwili stracić równowagę. Dlatego jeżeli decydujesz się na związanie rąk i kostek, powinieneś zadbać o to, aby partner miał jakieś oparcie.
  • mdłości – kolejna nieprzyjemna sprawa, do której może dojśc podczas wiązania. Pozycja wisząca, czy szybkie ruchy, zwiększają ryzyko pojawienia się mdłości.
  • lina wokół szyi – to naprawdę ogromne ryzyko, jeżeli nie masz doświadczenia i nie wiesz jak prawidłowo wykonywać shibari, możesz swojego partnera udusić.
  • problemy z prawidłowym ukrwieniem i z nerwami – aby ich uniknąć, słuchaj i obserwuj uważnie reakcje swojego partnera, jeżeli powie, że coś jest dla niego nieprzyjemne, po prostu tego nie rób.

Na każdy taki przypadek powinieneś mieć w zanadrzu metodę szybkiego rozwiązania lin – albo przynajmniej nożyczki.

Jesteś początkującym miłośnikiem shibaru i interesują Cię metody oraz sposoby wiązania? Spróbuj zapisać się na workshopy w Warszawie. Doświadczeni zwolennicy japońskiego wiązania mogą wziąć udział w Shibari Night, które w tym roku odbyło się w Krakowie. Chciałbyś wybrać się na kolejną Shibari Night, ale nie masz z kim? Zarejestruj się na portalu erotycznym i odkryj wszystkie smaki przyjemności.

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.