Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o suchych orgazmach

7.czerwiec 2022
Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o suchych orgazmach

Słyszeliście kiedyś o orgazmach bez wytrysku? Jest to powód do zmartwień, czy może wręcz przeciwnie - do radości? Przekonajmy się!

Orgazm bez wytrysku to żaden mit, jest to jak najbardziej możliwe. Podczas seksu zazwyczaj w momencie kulminacyjnym dochodzi do skurczy mięśni, które powodują wyrzut spermy zgromadzonej w najądrzach. Ejakulat przesuwa się przez nasieniowody i cewkę wywołując doznania fizyczne podczas orgazmu. Czasami może się zdarzyć, że dojdzie do wytrysku bez orgazmu, ale czy wiedzieliście, że może też być orgazm bez wytrysku? Jak to możliwe? 

Męski orgazm bez wytrysku

Taki orgazm jest ewenementem, którego geneza jest bardzo złożona i zróżnicowana. Może to być jednorazowy epizod będący skutkiem seksualnego wyeskploatowania. Jeśli jednak powtarza się nieprzerwanie może wskazywać na głębokie zaburzenia ustroju, w najgorszym przypadku świadczące nawet o bezpłoności. Oczywiście, może to też być zjawisko pożądane, do którego mężczyzna dąży umyślnie, poprzez doprowadzanie do perfecji swoich technik seksualnych. Dzięki temu może on później przeżywać orgazm bezustannie bez potrzeby spoczynku. 

Jeżeli tzw. suchy orgazm był jednorazowym incydentem lub miał on charakter przejściowy wynikający najprawdopodobniej z prowadzenia aktywnego życia seksualnego, nie należy doszukiwać się w tym żadnych poważniejszych problemów. Większa ilość stosunków w krótkim czasie może skutkować któtkotrwałym wyczerpaniem zapasów ejakulatu, jest to tzw. efekt "wyschnięcia studni". Co prawda mechanizm produkcji nasienia jest u zdrowego mężczyzny nieprzerwany, lecz w przypadku większego zużytkowania możliwości organizmu mogą się okazać niedostateczne. Dlatego właśnie dochodzi do wyczerpania "zapasów" spermy po 3 czy 4 orgazmie jednego dnia. 

Problem? Niekoniecznie!

Klasyczna struktura aktywności seksualnej mężczyzny zakłada, że po orgazmie nadchodzi faza refrakcji, czyli innymi słowy spoczynku. Ta faza może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. W trakcie jej trwania mężczyzna nie ma ochoty na seks, często jest nawet niezdolny do podjęcia kolejnej aktywności. Wprawiony i pragmatyczny kochanek może nauczyć się mechanizmu odłączenia orgazmu od idącej z nim w parze ejakulacji. Udane powstrzymanie wyrzutu nasienia umożliwia kontynuowanie aktywności nawet tuż po szczytowaniu. Dlatego dla wielu mężczyzn suchy orgazm jest czymś pożądanym i w pełni satysfakcjonującym. Tym bardziej, że ta zdolność może zostać również wykorzystana podczas stosunku przerywanego, choć należy tutaj zaznaczyć, że nie jest to praktyka, którą można uznać za skuteczną metodę antykoncepcyjną.

Jaki jest suchy orgazm?

Orgazm bez wytrysku dostarcza odrobinę innych doznań od zwykłego ograzmu, choć oczywiście silne skurcze partii mięśniowych podbrzusza, prącia i okolic odbytu są podobne. Natomiast w różnych strukturach mózgu dochodzi do zintensyfikowanych procesów biochemicznych. Kolejną zmianą jest bez wątpienia brak charakterystycznego uczucia pojawiającego się w momencie przesuwania się spermy przez nasieniowody i cewkę. Suchy orgazm jest opisywany jako przynoszący nadzwyczaj silne uczucie rozkoszy.

Seks tantryczny i orgazm bez wytrysku 

Suchy orgazm znany jest już od wielu wieków. Popularny był przede wszystkim w kulturach wschodnich, czyli np. w Chinach i Indiach. Wielki nacisk na zdolność powstrzymania wytrysku kłazie tantra. Istnieją różnego rodzaju techniki medytacji i ćwiczenia, dzięki którym mężczyźni wykonujący tantrę uczą się rozpoznawać i kontrolować ten moment, w którym zaczyna się szczytowanie a ejakulat jest możliwy do powstrzymania. To właśnie dlatego panowie ćwiczący tantrę są zdolni do uprawiania seksu tantrycznego godzinami

Kiedy suchy orgazm jest problemem?

Jeśli suchy orgazm nie jest wynikiem świadomych ćwiczeń powstrzymywania wytrysku lub wycieńczenia po większej ilości stosunków, może być oznaką choroby. Co może być przyczyną orgazmu bez wytrysku?

  • wytrysk wsteczny - czyli sytuacja, gdy sperma podczas szczytowania zamiast na zewnątrz dostaje się do pęcherza moczowego. Przyczyną może być nieprawidłowa praca pęcherza, który nie zaciska się podczas szczytowania;
  • przerost gruczołu krokowego
  • rak prostaty
  • przebyte operacje narządu płciowego
  • uszkodzenia i zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego
  • uszkodzenia i zaburzenia obwodowego układu nerwowego
  • zaburzenia nerwicowe
  • dysfunkcje psychiczne (np. lęk przed bliskością, ciążą, miłością, itd.)
  • trauma związana ze złymi doświadczeniami w sferze seksualnej

Wiesz już czym jest suchy orgazm, teraz możesz podzielić się nową wiedzą z kimś poznanym na naszym portalu erotycznym. Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.