Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o swingersach

28.luty 2023
Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o swingersach

Nie raz już pewnie słyszeliście o swingersach, jednak czy wiecie, kim oni tak naprawdę są? Jak wyglądają ich związki? W dzisiejszym artykule pomożemy wam zrozumieć, na czym polegają ich wspólne relacje...

Swingersi to osoby będące w stałych, nierzadko sformalizowanych związkach, które uprawiają seks z innymi osobami za wiedzą i aprobatą swoich partnerów. Często patrnerzy biorą czynny lub bierny udział w takich spotkaniach. Zbliżenie intymne traktują jako zaspokojenie swoich pragnień i fantazji, w ramach związku pozostają sobie jednak emocjonalnie wierni.  Nie należy ich mylić z osobami praktykującymi poliamorię, której wyznacznikiem jest zaangażowanie uczuciowe również poza związkiem. Swingersi poprzez seks z innymi osobami poszerzają swoje doznania i czerpią jedynie fizyczną przyjemność z takich zbliżeń. Są to często osoby, którym sprawia przyjemność bycia obserwatorem lub bycia obserwowanym w trakcie uprawiania seksu. 

Na seks w większym gronie (w troje, czworo lub więcej) często decydują się pary z długoletnim stażem, które chcą pozbyć się rutyny i monotoni wkradającej się do ich związku i sypialni. 

Swinging nie jedno ma imię

Swinging można określić jako niemonogamiczny model aktywności seksualnej. W języku angielskim słowo "swinging" oznacza huśtanie się, kołysanie. Cechą charakterystyczną tego otwartego związku jest wspomniana już wyżej wierność emocjonalna oraz zaangażowanie par - ponieważ w tego rodzaju praktykach najczęściej uczestniczy się we dwoje a grono uczestników poszerza się o innych, często obcych uczestników. Mogą zatem doswojej sypialni zaprosić jednego partnera, inną parę (w celu uprawiania seksu grupowego bądź dokonania wymiany) lub uczestniczyć w wieloosobowych orgiach.  Oczywiście nie ma tylko jednego rodzaju swiningu, z pewnością ile par, tyle odgałęzień, ale trzy główne to soft swinging, closed swinging i open swinging. 

Soft swinging

Jest to najdelikatniejsza ze wszystkich odmian swingingu. Na czym to polega? Najdelikatniejszą ze wszystkich odmian jest soft swinging. Pod pojęciem tym kryją się zbliżenia, w czasie których:

  • podczas spotkania dopuszczalne są pieszczoty pomiędzy wszystkimi uczestnikami (mogą być dokonywane ręką, ustami lub za pomocą gadżetów erotycznych);
  • nie jest dozwolona penetracja waginalna lub analna z obcymi osobami – pełen stosunek odbywa się jedynie ze swoim partnerem.

Ten rodzaj swingingu oznacza zatem w praktyce jedynie obecność innych osób w roli biernych obserwatorów lub aktywnych uczestników gry wstępnej

Closed swinging

To drugi, wyższy poziom swingingu. Tutaj wszystko odbywa się za zamkniętmi drzwiami - np. pary uczestniczące w zabawie wymieniają się partnerami i zamykają w odrębnych pomieszczeniach, gdzie możliwe jest pełne zbliżenie. W tym przypadku nie istnieją żadne dodatkowe ograniczenia, oczywiście jeśli pary nie ustaliły wcześniej inaczej. Pary uprawiające closed swinging akceptują sytuację i czerpią z niej satysfakcję, jednak nie mają możliwości obersowania swojego partnera/ki podczas zbliżenia z kimś obcym. 

Open swinging (full swap swinging)

To najwyższy poziom swiningu. Jest to seks grupowy, w którym uczesniczyć może od trzech partnerów wzwyż. Do zbliżeń dochodzi w różnych konfiguracjach - może nawet dochodzić do seksu z kilkoma osobami w tym samym czasie. Tego typu spotkania odbywają się zazwyczaj w prywatnych domach lub specjalnych klubach dla swingersów. Pary decydują się na open swinging ze względu na możliwość stałego kontaktu fizycznego lub choć wzokowego oraz ogromną skalę doznań. 

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Seks grupowy może być przyjemny i bezpieczny tylko pod warunkiem, że:

  • jest to wspólna decyzja obu partnerów. Żaden z partnerów nie może być do tego przymuszony w jakikolwiek sposób;
  • każda z osób biorących udział w zabawie musi mieć absolutną pewność, że chce uprawiać seks w ten właśnie sposób;
  • pary powinny być przekonane o sile swoich uczuć i wzajemnym przywiązaniu, których nie zakłóci dzielenie się fizycznością z innymi osobami;
  • na każdym etapie musi istnieć możliwość rezygnacji;
  • zawsze należy korzystać z prezerwatyw dobrej jakości;
  • przed każdą zmianą partnera należy zakładać nowe zabezpieczenie ;
  • jeśli korzystacie z akcesoriów erotycznych, nie zapominajcie o ich odpowiednim wysterylizowaniu lub używaniu za każdym razem nowych.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.