Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Z jakich akcesoriów można korzystać podczas pettingu?

11.kwiecień 2023
Z jakich akcesoriów można korzystać podczas pettingu?

Słyszeliście kiedyś o pettingu? Z jakich akcesoriów erotycznych można korzystać podczas tej formy zbliżenia seksualnego? Przekonaj się w dzisiejszym artykule!

Czym jest petting?

Najprościej mówiąc to prawie każda forma aktywności seksualnej, za wyjątkiem seksu klasycznego dopochwowego lub analnego. Zatem jest to po prostu seks bez penetracji. Samo pojęcie pettingu jest bardzo szerokie, ponieważ mieszczą się w nim pieszczoty różnego rodzaju, w tym np.:

  • stymulacja miejsc erogennych rękoma;
  • seks oralny czyli stymulowanie narządów płciowych ustami;
  • symulowanie stosunku – dotykanie się genitaliami, wykonywanie ruchów frykcyjnych, ale bez samej penetracji;
  • stymulowanie członka między piersiami, pośladkami, itp.;
  • wszelkiego rodzaju wspólne zabawy z użyciem akcesoriów erotycznych, takich jak wibratory, dilda, nakładki, kulki itd.

Petting może być traktowany jako gra wstępna, jednak często tego typu praktyki nie kończą się zbliżeniem. Petting może ale nie musi skończyć się orgazmem.

Po co stosować petting?

Wśród bardzo młodych osób, które mają pełną inicjację seksualną jeszcze przed sobą i nie są jeszcze na nią gotowe, stanowi swego rodzaju wstęp do krainy zbliżeń intymnych z drugim człowiekiem. Pomaga on osiągnąć pełną satysfakcję (orgazm), poznać reakcje ciała partnera(ki) i swojego własnego, oswoić się z nagością, bez pełnego stosunku.

U starszych partnerów, którzy mają już doświadczenie petting bywa elementem gry wstępnej. Pobudza zmysły i zwiększa gotowość do zbliżenia.

Petting może też być sposobem na przełamanie rutyny w sypialni. Dzięki niemu możecie z partnerem/ką przekroczyć niektóre swoje granice przy jednoczesnym poczuciu bliskości podobnym do stosunku dopochwowego czy analnego. 

Jest to też częsta praktyka par, które nie chcą zajść w ciążę a z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą stosować środków antykoncepcji. Może też być dobrym rozwiązaniem dla osób, którym różnego typu dysfunkcje seksualne nie pozwalają na odbycie stosunku (zaburzenia erekcji, suchość w pochwie itp.)

Petting a akcesoria erotyczne

Zwłaszcza w przypadku doświadczonych kochanków, bardzo interesującym doświadczeniem może być petting z użyciem różnego rodzaju gadżetów erotycznych. Choć zazwyczaj akcesoria takie jak wibrator czy dildo kojarzą się nam głównie z masturbacją, to z powodzeniem można z nich korzystać własnie podczas pettingu. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, możecie wykorzystać wszystko, co przyjdzie wam do głowy i co może pomóc wam w osiągnięciu satysfakcji seksualnej. Inspiracji możesz zaczerpnąć w naszych artykułach w kategorii - Akcesoria erotyczne.

Szukasz partnera na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu erotycznym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.