Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Za starzy na seks? Nie!

11.grudzień 2019
Za starzy na seks? Nie!

50 lat minęło i zaczynasz mieć wrażenie, że jesteś już za stary na seks? W takim razie jesteś w wielkim błędzie. Zmień nastawienie i z pomocą naszego dzisiejszego artykułu wróć do gry!

Większości Polaków wydaje się, że seks po pięćdziesiątce przestaje mieć znadzenie. To wielki błąd. Choć udowodniono, że z wiekiem potrzeba zbliżenia maleje, to wcale nie oznacza, że znika całkowicie. W dzisiejszym artykule przedstawimy odpowiedzi na najbardziej nurtujące was pytania, czyli: kto ma większą potrzebę: mężczyźni, czy kobiety? Jak wygląda seks dojrzałych partnerów? Zdarzają się zdrady? I najważniejsze – jak pozbyć się kłopotów z erekcją?

Kto ma większą ochotę?

Cóż, odpowiedź jest prosta - zawsze większą ochotę ma mężczyzna i to niezależnie od wieku. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że AŻ 60% mężczyzn po 50 roku życia uważa, że seks zajmuje bardzo ważnej miejsce w ich życiu. Jeśli chodzi o kobiety, liczba ta jest o połowę mniejsza, ponieważ podobnie odpowiada zaledwie 35% pytanych. Należy też podkreślić, że na zupełnie nieistotną rolę seksu we wspomnianej fazie życia wskazało 43% kobiet i 14% mężczyzn.

Inne podejście

Jak to możliwe, że kobiety i mężczyźni mają tak różne podejście do kwestii zbliżenia w pewnym wieku? Winna jest biologia i niemalą rolę odgrywają też uwarunkowania kulturowe. Popęd seksualny zawsze był odrobinę silniejszy u panów i mimo tego, że w pewnym wieku zaczyna on znacznie słabnąć, to wśrod mężczyzn niezmiennie tkwi przekonanie, że w związku to on jest tym, kto powinien zawsze „chcieć”. U kobiet z czasem pojawiają się czynnki, takie jak np. menopauza. Niestety, ale wraz z nią pojawia się spadek napięcia seksualnego, dochodzi do pewnych zmian w fizjologii kobiety, które mogą skutkować choćby nadmierną suchością pochwy. Z tego powodu seks może być bolesny i wywoływać dyskomfort, a ten następnie zniechęca panie do kolejnych stosunków.

Jak to widzą młodzi?

Najdziwniejsze wyobrażenia o seksie dojrzalszych par mają młodzi ludzie. Dla 20latów osoba po 40 jest już praktycznie emerytem, który codziennie karmi w parku gołębie. Badania potwierdzają jednak, że do aktywnego życia seksualnego przyznaje się więcej niż połowa polskich emerytów. Zagraniczne statystyki mówią, że osoby w wieku od 56 do 65 seks uprawiają seks aż 5x miesięcznie. Jedynie około 25% po 55 roku życia nie uprawia seksu wcale. 

Sekret młodości

W każdej relacji seksualnej dwójki starszych partnerów tym najważniejszym czynnikiem jest bliskość. Lekarze zgodnie twierdzą, że seks jest receptą na młodość i najlepszym lekarstwem na samotność. Pamiętajmy też, że osoby dojrzałe postrzegają siebie i swojego partnera inaczej, niż młodsi. Starsze pary nie mają problemów z akceptowaniem własnego wyglądu, ponieważ starzeją się razem i wzajemnie akceptują pojawiające się zmiany w swoim wyglądzie.

Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Wiemy już, że dla dojrzałych par seks jest ważny i potrzebują go, tak samo, jak osoby młode. Dostarcza im niezbędnego do normalnego funkcjonowania poczucia bliskości i miłości. Niestety, mogą pojawić się pewne problemy natury fizycznej. Mamy tutaj na myśli na przykład te z erekcją. Jak się z nimi uporać? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

  • Jeśli palisz, natychmiast przestń. Podziękuje ci nie tylko twój/twoja partner/ka, ale również twoje płuca.
  • Postaraj się ograniczyć spożycie alkoholu.
  • Jedz zdrowo. Ogranicz czerwone mięso i tłuste potrawy. Znajdź odpowiednią dla siebie dietę.
  • Wiemy, że to będzie dla niektórych trudne, ale dobrze by było ograniczyć także słodycze.
  • Jeśli masz nadwagę, zrzuć zbędne kilogramy.
  • Codziennie kontroluj ciśnienie krwi.
  • Porządnie się wysypiaj.
  • Uprawiaj jakiś sport. Nie musisz od razu biegać, na początek wystarczy dłuższy spacer.

Należysz do kategorii 50+ i jesteś samotny/a? Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu na lepsze, zarejestruj się  ZA DARMO na naszym portalu erotycznymi już dziś poznaj kogoś, z kim znów będziesz mógł/mogła się zbliżyć!

[Lil]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.