Jeden z największych portali dla dorosłych w Polsce - portal erotyczny flirtrandki.pl

Hugh Hefner

9.listopad 2021
Hugh Hefner

Choć nie jest aktorem filmów porno, to jednak nie sposób pominąć jego osobę kiedy mowa o różowej branży. Czym zajmował się Hugh Hefner, najsłynniejszy playboy świata, zanim założył magazyn erotyczny dla mężczyzn? Przekonajmy się!

Hugh Marston Hefner urodził się 9 kwietnia 1926 w Chicago. Wychowywał się w konserwatywnej rodzinie metodystów. W trakcie II wojny światowej, w 1944 po skończeniu szkoły średniej Charles P. Steinmetz High School w Chicago zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie - United States Army. Na Uniwersytecie Illinois w Chicago studiował psychologię i w ciągu dwóch i pół roku otrzymał dyplom bakałarza sztuk.

Wczesne lata

Oprócz tego był też rysownikiem kreskówek. W 1951 awansował na pozycję copywritera w magazynie Esquire. W 1953 założył magazy erotyczny Playboy, poświęcony erotyce. Jeszcze w tym samym roku, w grudniu ukazały się w nim kalendarze z nagą Marilyn Monroe. Sprzedano wówczas ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Hefnera aresztowano 4 czerwca 1963 za sprzedaż obscenicznej literatury Playboy z nagimi ujęciami Jayne Mansfield, został jednak bardzo szybko zwolniony. Jego słynna rezydencja Playboya powstała w 1971 roku w Los Angeles.

Kariera filmowa

Hefner wystąpił w wielu filmach – przede wszystkim w tych związanych z tematyką Playboya, gdzie grał siebie samego. Wystąpił również w komedii Mela Brooksa Historia świata: Część I (History of the World: Part I, 1981), Roman Polański: Ścigany i pożądany (Roman Polanski: Wanted and Desired, 2008), dokumencie We Believe (2009) z Gary Sinisem jako narratorem, Hop (2011) oraz w serialu Ekipa (Entourage, 2005). Za swój udział w komedii Miss marca (Miss March, 2009) otrzymał nominację do Złotej Maliny jako najgorszy aktor drugoplanowy.

Króliczki Playboya

Od 2005 do 2008 roku emitowany był serial Króliczki Playboya (The Girls Next Door) – program typu reality show pokazujący życie wewnątrz Playboy Mansion Hugh Hefnera. Mogliśmy dzięki niemu obejrzeć, jak wyglądało jego życie w poligamicznym związku z Holly Madison, Bridget Marquardt i Kendrą Wilkinson.

Dzieci

25 czerwca 1949 wziął ślub z Mildred Williams Gunn, z którą ma córkę Christie (1952) i syna Davida (1955). 18 marca 1959 nastąpił ich rozwód. Następnie 1 lipca 1989 poślubił Kimberley Conrad, z którą ma synów: Marstona (1990) i Coopera (1991). W 1998 zdecydowali się jednak na separację. Do rozwodu doszło dopiero 11 marca 2010 roku. Jego trzeci i ostatni ślub miał miejsce 31 grudnia 2012 roku, ożenił się wówczas z z modelką Crystal Harris, która była od niego młodsza o 60 lat.

Założyciel Playboya zmarł 27 września 2017 w Los Angeles. Miał wówczas 91 lat. O jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises.

Szukasz partnera/ki na seks? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu erotycznym już teraz!

[nk]

Uwaga: Strona zawiera treści o tematyce erotycznej, w tym chat erotyczny, zdjęcia, filmy i inne materiały o tematyce przeznaczonej dla osób pełnoletnich. Aby móc przeglądać tę stronę musisz mieć ukończone 18 lub 21 lat (w zależności od juryzdykcji) oraz zaakceptować regulamin serwisu. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat - opuść tę stronę. Modele i modelki prezentowane na niniejszej stronie mają ukończone 18 lat lub więcej. Aby móc korzystać ze strony wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek, w przeciwnym wypadku zalogowanie się będzie niemożliwe.